Kaj vas moti pri vašem avtu?

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
moti me da ga načenja RJA:
Zajeta slika.PNG
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
V Rim in nazaj. Rekord. Moti me, da je najmanjši v razredu znotraj in med večjimi zunaj. Moti me, da nima normalnega rezervnega kolesa in da se moram za potovanja dodatno pripravljat. Moti me, da me zahebava izpuh, ker ga veliko uporabljamo za kratke fure. Moti me, ker je težka krava ~1.8t in kakor greš dol z asfalta mu ne paše nič. Volvo V60.

1639133643503.png


1639133621703.png
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Hanzi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.399
113
še v SLO - ampak komaj
Fajn je, da je Adblue zraven čepa za gorivo.
Sranje je, ker ne Adblue tank zraven dizel tanka in tako le-ta manjši - doseg samo 700-750 km - tedensko 2x na pumpi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.341
9.738
113
kod Džej-Zija
V Rim in nazaj. Rekord. Moti me, da je najmanjši v razredu znotraj in med večjimi zunaj. Moti me, da nima normalnega rezervnega kolesa in da se moram za potovanja dodatno pripravljat. Moti me, da me zahebava izpuh, ker ga veliko uporabljamo za kratke fure. Moti me, ker je težka krava ~1.8t in kakor greš dol z asfalta mu ne paše nič. Volvo V60.

Poglej priponko 51097

Poglej priponko 51096
Katerega V60 pa imaš, da ima 1,8t?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Četrti par v pol leta.

Kakšno vezo imajo zavorne cevi? Resno sprašujem.

Pa BTW avto je "še nov" - 5 let star, 80.000 realnih prevoženih, do pomladi še garancija junge sterne. :bonk:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
to se je kolegu dogajalo na leonu...

v par mesecev starega se mu je en bebo nasproti pripeljal in totalka. in kljub nasvetom, da na avto pozabi, ga je dal rihtat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
A ti obojne zvije ali samo na eni strani? A ste merili z urico na stote? Kako zgledajo ti "stari diski" 3 menjalni pari ? Kakšne zgledajo ploščice? A si jih zraven menjal al so vedno tiste od prve menjave?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ti obojne zvije ali samo na eni strani? A ste merili z urico na stote? Kako zgledajo ti "stari diski" 3 menjalni pari ? Kakšne zgledajo ploščice? A si jih zraven menjal al so vedno tiste od prve menjave?
Ju ask me mač tu mač. Diski in ploščice dvakrat novi sigurno za reklamacijo drugih diskov pa ne vem, če so ploščice tudi menjali. 2X autocommerce.
Diski so ok drugače, razen da so zviti - kako pa pojma nimam, zet to rihta.

PS: ta ni bil zaleten, pa dve leti je bilo vse BP. Mi je pa danes povedala hči, da je pred začetkom teh težav zet ornk v robnik ruknil. Zdaj bodo gledali ležaj.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Četrti par v pol leta.

Kakšno vezo imajo zavorne cevi? Resno sprašujem.

Pa BTW avto je "še nov" - 5 let star, 80.000 realnih prevoženih, do pomladi še garancija junge sterne. :bonk:
Nekoč je obstajala teorija, da je na 15 let starih bemflih (ti avti bi bili danes stari 30 let, skratka to so bili časi kvalitete, kjer se še ni šparalo na vseh koncih... no, po drugi strani pa so gumijasti materiali vmes tudi zelo napredovali in morda danes tega problema ni več) treba zamenjati gumijaste cevke, ker da se je notranjost deformirala in postala ožja, cevka ima manjši notranji premer kot ko je bila nova.

In ko pohodiš bremzo je tlaka dovolj, da bremza še vedno prime normalno, cevka se znotraj malo raztegne... Težava pa nastane, ko bremzo spustiš, takrat naj bi cevka postala ozko grlo zavorni tekočini, ki naj bi minimalno ovirala batek v čeljusti in preprečevala, da bi bremza čisto spustila... Čez čas pa dobiš zvit disk od pregretja... Bi se pa to verjetno moralo poznati po koncu daljše vožnje - če z roko potipaš po feltni, bi ta morala biti dovolj vroča, da roke ne moreš držati gor...

Cena novih gumi cevi je minimalna (in nikakor ni treba, da so originalne)... Obenem pa dam disclaimer: mehanik sem samo takrat, ko šravfam lastne avte. :-D