Kaj vas moti pri vašem avtu?

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.635
992
113
Kaj sploh pri kateri znamki v redu delajo avtomatski brisalci? Da se jim ne zbezla brez veze včasih.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
jaz sem kar zadovoljen z brisanjem

pa tudi kamero mi avto pere, tako, da tudi s tem nimam problemov
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Kaj sploh pri kateri znamki v redu delajo avtomatski brisalci? Da se jim ne zbezla brez veze včasih.
Je za silo, vendar bi lahko bilo boljše. Senzor za dež "gleda" samo majhno površino vetrobrana, voznik pa vidi celo, in ga ena kapljica več ne zmoti. Senzor pa takoj vklopi brisanje, za brezveze.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Brisalci na moji "za v prešo" stari Alfi 166 so delali brez enega problema, vrhunsko. Na Mazdi 6 (2008) so bili občasni prebliski ob suhem vremenu, v dežju ni bilo težav. Na zdajšnjem dela brez težav.

Je pa zelo pomembno, da ti brisalci lepo brišejo, predvsem konice, ki potegnejo čez senzorje. Če so brisalci že bogi in pustijo kakše kapljice ali špuro preko senzorja, bo ta delal tudi tako tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Očitno ne ločiš težav od tega kako je kakšen sistem zdizajniran da deluje.

Jaz tudi s francozi nisem imel nikoli toliko težav kot s škodo. Pa to še ne pomeni, da stvari delajo tako kot je treba. Pri škodi pa stvari delujejo kot pričakujem. Od brisalcev do klime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Brisalci "zbezljajo" na vsakem avtu, ko je šipa usrana od maščobe, voska, cestne brozge,.... vse skupaj je bolj odvisno od položaja prednje šipe kot od česa drugega, pa seveda od brisalcev.

Kar se tiče "mazanja" kamere pa mi sploh ni jasno v čem je problem - vsaka kamera se userje če je svinjarija na cesti.

Drugače pa silikonski sprej na kamero in rahlo spolirat z mehko krpo, pa bo. Če drugo ne, bo šla svinjarija lažje dol.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
meni še nikoli niso pobezljali ali na sploh počeli neumnosti pa so ves čas na auto
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
nimam pojma, ne vem zakaj sem imel v glavi, da ima dečko c5 aircross, ki ni zelo poceni

lahko pa, da sem se zmotil