Kaj vas moti pri vašem avtu?

22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
Ko si že pri PSA kdaj za vraga bodo ugotovili, da obstaja SLOVENSKI JEZIK in ga dali na izbiro. Opel je pred pred prevzemom lepo govoril Slovensko zdaj ko je pod PSA ve samo še Hrvaško in Srbsko. Nesposobneži pri PSA. Če prodajate avte v Sloveniji naj imajo na izbiro SLOVENSKI JEZIK. Zvok v iz zvočnikov v PSA avtomobilih vsaj tistih nižjega cenovnega razreda je obupen res obupen. Za 2 eur več bi dobili spodobne zvočnike tako pa so vgrajeni najslabši možni. Pa na vsakem centimetru pleha se vidi vaše bolano varčevanje PSA.
Malo sem Citroen uvoznika povprašal okoli slovenskega jezika v avtomobilih in sem dobil naslednji odgovor;

"Spoštovani

Zahvaljujemo se vam za sporočilo, ki ste ga naslovili na pisarno generalnega uvoznika vozil Znamke Citroen in se navezuje na nastavitev jezika v meniju vozila Citroen.
Uvodoma vas seznanjamo, da je možnost izbire jezika v meniju vozila nastavljena le za jezike, ki so že tovarniško nameščeni v meniju. Novih jezikov pa žal ni možno nalagati. Zaposleni iz pisarne generalnega uvoznika vozil Znamke Citroen v Sloveniji si sicer močno prizadevamo, da bi lahko Slovenskim uporabnikom nudili tudi možnost izbire Slovenskega jezika v meniju vozila, vendar lansiranje te možnosti ni v domeni našega uvozništva, temveč izključno v domeni proizvajalca.

Sled navedenega, vam datuma kdaj bo ta možnost na razpolago, na žalost, ne moremo nuditi. Tudi vam je nismo mogli nuditi v letu 2018, saj tudi takrat ni bilo znano kdaj bo ta možnost na razpolago.

S spoštljivimi pozdravi

Nina Selan
Služba za stike s strankami
C Automobil Import d.o.o."



To se pravi marca v jeseni in potem ti pa še napišejo, da se "močno prizadevajo" my ass.:(
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
3 leta se že j.... s PSA pa niso uspešni. Jaz jih gnajvim že od leta 2015. Pa dobim vedno isti odgovor. Nesposobneži. Katastrofa. Druge znamke prodajo bistveno manj pa imajo slovenski jezik v nastavitvah. Kot da za Citroen in Peugeot Slovenci ne obstajamo. Potem pa delajo 1000 in eno anketo kako si zadovoljen z njihovimi avtomobili. Pa padejo že takoj prvi dan po nakupu, ker ni slovenščine. Saj ne da nebi obvladal tujih jezikov sam da ti avto piše mesece v siječanj, veljača, ožujak, travanj, svibanj, lipanj, srpanj, .... KATASTROFA! Upam, da ih novi zakon končno spametuje, pa še appla zraven, čeprav ne vem, kako bi se na telefonu navadl na slovenščino, ker mi angleščina po 7 letih kar dobro špila na telefonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Pazi .... Kupli so opla ki je imel vse slovensko v avtu! Zdaj več nima!
Eu bo mogla zakonsko predpisat da morajo iz varnostnih razlogov podpirat vse eu jezike. Da lahko gorički dedek razume kako opozorilo mu avto prikazuje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Superb 1.5. TSI DSG L&K (2021)

Temna barva obcutljiva na prah in vroca na soncu. Avto zgleda umazan ze drugi dan po pranju.
Si me nasmejal. Kot da je avto kriv, da si nabavil temno bravo :aplauz:

Piano 'lak' se lepo cisti/skriva praske/ prstne odtise s Quick Wax.om ali Quick detailerjem..spricnes gor ( ali na mikro krpuco ter razmazes) ter nato z mikro krpico na suho zbrises.
Enako velja za 'stekelce' pred stevci.
 
Nazadnje urejeno:

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Da je meni karavan prekratek za 20 cm
da ne morem izklopit na ekranu "servis ..." ceprav je narejen in nobeden od neuradnih servisov ne uspe to ugasnit in potem moram pri vsakem zagonu stisnit gumbek da se umakne obvestilo, uradni servis je pa predrag
da je sklopka malenkost predolga
da piska ročna ko jo zategnem ko se še malo peljem naprej (ni avtomatska)
da se je kabel od opozorila za pripet pas pretgal in ne piska več(hvala bogu, pa itak se vedno pripasam)
da je original dimenzija gum predraga
da jih v evropi ne prodajajo več

ševi kruz
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
ševi kruz ima po mojem za resetiranje enako kot astra j... samo v drug menu moraš pa resetiraš servisni interval
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
večina imajo eni nimajo in glih moj nima. Tudi youtube ne pomaga, nobena fora s pritiskanjem pedalov in dajanjem kontaktakta.
Smo probali vse. Edino kar sem našel je bil komentar nekega angleža ,da pač greš na servis naj ugasnejo in upaš da ne računajo. Ni pa afanj vsakih 15000 km to hodit nekam brisat. sem se že navadil mi ni bilo druge.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
večina imajo eni nimajo in glih moj nima. Tudi youtube ne pomaga, nobena fora s pritiskanjem pedalov in dajanjem kontaktakta.
Smo probali vse. Edino kar sem našel je bil komentar nekega angleža ,da pač greš na servis naj ugasnejo in upaš da ne računajo. Ni pa afanj vsakih 15000 km to hodit nekam brisat. sem se že navadil mi ni bilo druge.
Kaj imaš to za eno karjolo??
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
večina imajo eni nimajo in glih moj nima. Tudi youtube ne pomaga, nobena fora s pritiskanjem pedalov in dajanjem kontaktakta.
Smo probali vse. Edino kar sem našel je bil komentar nekega angleža ,da pač greš na servis naj ugasnejo in upaš da ne računajo. Ni pa afanj vsakih 15000 km to hodit nekam brisat. sem se že navadil mi ni bilo druge.

Beda... sem šel zdajle za foro googlat in je vse identično kot pri astri... iste ročke z menu tipko, isti BC.

Če pritisnes menu na ročki in potem gor/dol dejansko ne prideš do reset menuja?

Spomnim se pa, da pri astrah po defaultu včasih niti osnovne zadeve niso bile vklopljene v BC-ju in so potem to s testerjem vklapljali. Mogoče ti lahko kdo s testerjem pomaga za kakšno pivo pa boš potem naprej sam.

Pedale pa pozabi, to je veljalo za ople oz gm. pred cruzom in astro j
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Imam ševi kruz

sem gledal tudi pri drugih kruzih, niso vsi meniji enaki. Tam kjer nekateri imajo in samo stisneš ...e moj nima.
MOrda sem šel čez 20 neuradnih servisov in vsi so trdili ,da bodo počistili in glej ga zlomka nobeden tester ni pomagal. Zgleda da ima ševi nek svoj program, da zadevo počisti. Drugače pa zadeva deluje brez problemov. Napake si pa popravim sam in počistim z ebd adapterjem in torque in to je to.
Bom posnel video kak je meni .
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Pazi .... Kupli so opla ki je imel vse slovensko v avtu! Zdaj več nima!
Eu bo mogla zakonsko predpisat da morajo iz varnostnih razlogov podpirat vse eu jezike. Da lahko gorički dedek razume kako opozorilo mu avto prikazuje.
Zakaj pa ne? Saj si kupil avto v SLO, naj ima meni v našem jeziku
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Ali imajo bolj pogosti izdelki od avtomobilov, ki se prodajajo v Sloveniji že podporo za naš jezik? Denimo iPhone? Kaki robotski sesalci, ker nekateri nekaj čebljajo nazaj, ko se zataknejo?
Jaz bi sicer podprl, da mora produkt, ki se lahko prodaja na enem trgu EU, imeti podporo za vse uradne jezike EU. Ampak mislim, da smo trenutno še daleč od tega.
Dejstvo pa je, da smo na EU trgu "tretji svet". Tako po kupni moči, kot po urejenosti trga in proizvajalci nam dajejo temu primerno pozornost. Vsako leto nas prehiti kaka vzhodnoevropska država.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Pazi .... Kupli so opla ki je imel vse slovensko v avtu! Zdaj več nima!
Eu bo mogla zakonsko predpisat da morajo iz varnostnih razlogov podpirat vse eu jezike. Da lahko gorički dedek razume kako opozorilo mu avto prikazuje.
Gorički dedek odlično razume poleg slovenščine še nemščino(ker je dolga leta delal v nemško govorečih državah), Hrvaščino in Srbščino (ker je služil v JLA 1-3 let) Madžarščino(ker je žena ravno iz tistih koncev ob Madžarski meji), Angleščino (ker je pol sorodnikov bežala pred komunizmom in se preselila v ZDA, Kanado, Avstralijo....) Tak da ne podcenjevati goričkih ljudi. Je pa fajn, da ko si s prišparanim denarjem kupi nov Peugeot ali Citroen ta govori v domačem jeziku. Ampak zgleda, da to odgovornim pri PSA ne potegne preveč in imajo jaje velajčo kot februar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N