Kaj počnete za boljši svet

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Spet en, ki čisto fali point. Briga mene kje kdo živi. Ampak, če živš nekje daleč na podeželju se pač ne čudit, če tam ni služb in trgovin.... Sicer pa kakor berem ste osebki z hišami samooskrbni, tak da ne vem čemu se sploh vozite v službo in po nakupih v mesto?

Sploh je pa absurd, da se nekateri tako otepate mesta ampak imeli bi vse kar nudi mesto v svoji domači vasici. Ampak hej! Potem to ne bo več vasica ampak mesto. Zmedeni ste res, zmedeni. So to kakšne droge ali je samo vročina prehuda?
Ne vem če je to res, ali sem jaz čuden. Jaz pa si prav želim, da je v naši vasi, čimmanj trgovin, gostilen ipd... Dovolj je ena štacuna za kruh in mlek, in še kako drobnarijo. Za vse ostalo se pa ajnkauf v Hoferju ali Lidlu naredi, meso pa v mesnici, ki mi je, če sem iskren vseeno kako daleč je oddaljen. Itak se taki nakupi delajo v določenem časovnem razmaku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in ales85

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj ni rekel brez, ampak cim manj, pac najnujnejse. Itak pelje avtobus, pogosto. Zdaj je celo popularen ProstoFer.
Odvisno od občine. Pri nas vasi povezuje samo šolski avtobus, ki lahko pobere tudi druge potnike, če je seveda prostor. Ta pa pelje zjutraj in popoldan nazaj. Seveda samo med šolskim letom. Za prevoznike, kot je Prostofer, je pa potrebno rezervirati vožnjo kar nekaj dni prej.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Ne pozabit na potujoče trgovine, ki tudi še laufajo po odročnih vaseh.

Je pa res lahko to velik problem za tiste, ki nimajo sorodnikov in znancev. Po drugi strani pa, če na vasi nimaš soseda, ki bi ti spotoma prinesel stvari, potem imaš velik problem, da se te vsi izogibajo. Karma is a bitch. In ja, tudi taki so. Pa še takih se običajno sosedje proti koncu poti usmilijo. Čeprav si marsikateri ne bi zaslužil tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zato pa živi vsak kjer.mu paše, vsaj upam.
In ne vidim neke prednost mesta pred vasjo. Vsaj dosedaj ne. To je bilo.mogoče pred 20+ leti.

Sedaj pa ima vsako večje mesto vse štacune kot so bile pred leti v lj.

Optika je tudi že povsod, zdravniška oskrba.skripa prav v lj.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Itak ste (kot vedno) skrenili s teme.

Vprašanje je bilo, kaj je bolj vzdržno, mesto ali vas. Ne, kje raje živimo.

Se pa (značilno) tisti s podeželja razburjajo, da je vse centralizirano. WfH, za božjo voljo!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Seveda ne, repliciram osebkom, ki pravijo, da nebi smelo biti vse v mestih ampak tudi na vaseh, predvsem službe. Službe pa prinesejo še vse ostalo in še več služb in potem potrebo po novih delavcev in posledično več stanovnaj.... tako nastajajo mesta. Čisto preprosto.
Če kdo bluzi si ti. Mi govorimo da gospoda v LJ nerabite vsega na kupu in lahko še kaj ua ostala mesta pustite. In takrat tudi v LJ ne bo več take gužve
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Če kdo bluzi si ti. Mi govorimo da gospoda v LJ nerabite vsega na kupu in lahko še kaj ua ostala mesta pustite. In takrat tudi v LJ ne bo več take gužve
A v MB pa ni gužve? Še v mojem mestu s 5.000 prebivalci se v rush hour vse ustavi. Sicer za 15min, ampak vseeno.
Ali bi morali tovarno postavit v vasi bogu za hrbtom, tako da bi tudi tja izvozili gužvo ob menjavi smene?
 
  • Haha
Reactions: sandra

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Če vržeš ven trgovske centre, kolk je š ostalo v Ljubljani služb razen JU? Lek, Litostroj in to je to. Se pravi decentralizacija, v dobi računalnikov ne rabi vsaka vlada večati balast pa bi se takoj zmanjšalo avtomobilov in s tem guzve.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Tisti razen JU je najbolj pomembn del pri tem. Razni uradi in podobne pizdarije so bp razpršeni po državi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Torej, je kdo odgovoril, kaj počne za boljši svet, a samo razpredate, kaj bi drugi morali...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Kurim na elektriko zato ne proizvajam pm delcev, kakšno sranje od lufta je v Tuzli, me ne zanima.
Moja elektrika iz SE gre verjetno v Italijo. Se dobro preproda.

Vsak vikend naredim 650km z eco avtom.

Živim v veliki hiši za 3 familije. Upam da en od otrok ostane doma in ne gradi svoje hiše
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.172
3.092
113
Ne redim velikih živali, da bi ostalo več hrane za podhranjene. Hkrati omogočam več življenjskega prostora prostoživečim vrstam divjadi, ki me razveselijujejo z obiskom njiv.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
čist resno vprašam...

ker to kar dons nekateri ponujajo kot boljši svet... men glih ne potegne preveč...
svet brez medium rare bifteka, brez bencina in brez plastičnih slamic... kar mejte ga, hvala ampak ne hvala