Kaj je boljše: Bencinar ali diesel

tony

Guru
23. jul 2007
9.403
1.358
113
Potem imaš sedaj webasto ali pa si imel na prejšnjem avtu pokvarjen termostat, druge možnosti ni.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
novi dizli imajo slabse gretje, predvsem zaradi izskoristka, starejsi dizli so pa zelo hitro ogreli avto
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Res je. Imam raje boljši izkoristek kot 5 min prej ogreto kabino. Pač prej avto zaženem in se vmes že skoraj ogreje preden odpeljem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Men se dizel nikakvo ogreva, res mi gre na k**** zdle pozim.

Od doma v eno smer, k mam malce navzdol se skoraj 10km ne ogreje....oz. kar recmo 10km če ne še več je bunda NUJNA. Imam sicer ogrevane zice ampak....
uf-1.gif


Neki bo treba pogruntat.
jezen.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tudi meni to ni jasno... opazno hitreje se segreje dizel, kot prejšnji bencinc. Tudi jaz sem cvikal, kako bo pozimi, ampak sploh ni težav s tem. Toplo piha, ko se kazalec za temperaturo motorja sploh še ne premakne iz nule. Seveda so to čisto subjektivna mnenja...
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.399
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Webasta nimam. Res pa je, da je bil bencinar karavan, dizel pa je kombilimuzina oziroma HB. Pa dizel ima climatronic, bencinar pa je imel ročno klimo. Toplo začne pihat po približno istem času.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.399
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Kazalec za temperaturo motorja se premakne z manjšo zakasnitvijo zaradi toplotne vztrajnosti, sploh pa vsaj pri meni kaže od 50 stopinj naprej, občutek, da toplo piha, pa se po mojem začne že pri nižji temperaturi.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
če primerjam sledeče avtomobile, ki sem si jih lastil: vectra 1.6 benz, xantia 1.8 benz, vectra 2.0 dizl, R5 benz in zdaj berlingo 1.6 dizl, se vsi z izjemo vectre 2.0 dizl ogrejejo približno enako, to je po treh kilometrih vožnje. vectra dizl je rabila pa še kaka dva kilometra zraven. se pravi cca. 5 min. vožnje (doma smo na vasi in mam relacijo do službe). pa v nobenem avtu me ni posebej zeblo. ni webasta in ni garaže.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.403
1.358
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
novi dizli imajo slabse gretje, predvsem zaradi izskoristka, starejsi dizli so pa zelo hitro ogreli avto

Še en, ki bi brez vsakega študija odpisal Motoroznanstvo na FS z 10
cool-1.gif


Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Tudi meni to ni jasno... opazno hitreje se segreje dizel, kot prejšnji bencinc. Tudi jaz sem cvikal, kako bo pozimi, ampak sploh ni težav s tem. Toplo piha, ko se kazalec za temperaturo motorja sploh še ne premakne iz nule. Seveda so to čisto subjektivna mnenja...

Mešaš hruška in jabolka. Kako hitro ti začne pihati topel zrak ni nujno, da ima strašno zvezo z ogretostjo motorja. Nič strašnega ne bi bilo, če imaš v avtu električni grelec za dogrevanje vode v pečki.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Sodelavec ima golfa V 2.0 dizel in pravi, da ko je temp. pod -10 res slabo greje. Mora voziti v nižji prestavi (višji obrati) , če pa več stoji pred semaforji more pa malo gas držat. Vendar takrat vožnja ni več ekonomična.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Sodelavec ima golfa V 2.0 dizel in pravi, da ko je temp. pod -10 res slabo greje. Mora voziti v nižji prestavi (višji obrati) , če pa več stoji pred semaforji more pa malo gas držat. Vendar takrat vožnja ni več ekonomična.

Kupligo ma še original?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Kaj ima pa kuplunga veze s tem, če stojiš pred semaforjem v leru ter z gasom držiš malo povišane obrate?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.403
1.358
113
Električni grelec bloka motorja (vode v motorju) na 220V. Stane med 100 in 200 EUR, za 6 valjnik porabi ene 500 W štroma, v 2eh urah segreješ vodo na 50 stpinj C. Iz bloka izbiješ enega od alu pokrovčkov, ki so tam za primer, da jih fukne ven led, če ti zmrzne hladilna tekočina in v njegovo mesto trajno vstaviš grelec.

Aja, rabiš še timer za 220V šteka (Conrad,...).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:

Hudiča, kakšne dizle vi vozite
confused-1.gif
Letos sem zamenjal konjenico in nabavil dizla, pa moram reč da se ogreva ravno toliko časa kot bencinar ali pa še manj. Jaz ne opazim nobene razlike pri ogrevanju med bencinarjem in dizlom.


Če imam prav v spominu imaš 1.9TDI 77kW.

Lahko napišem le tole: ali si imel pri bencincu zanič termostat, ali pa pristno nadaljuješ pravo tradicijo pravih Slovencev, ki seveda vidijo samo pozitivne stvari pri svoji kanti, negativnih pa ni.
rolleyes-1.gif




V glavnem bullshit: zgolj v ilustracijo: moja kanta z istim motorjem se na precej dolgem klancu (cca. 5 km), kljub temu, da je čisto segreta na vrhu, do dna shladi na pod četrtino in to pri cca. 0 stopinjah. Kaj bo pri npr. -20, si ne upam niti pomisliti.
 
Nazadnje urejeno:

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Hudiča, kakšne dizle vi vozite
confused-1.gif
Letos sem zamenjal konjenico in nabavil dizla, pa moram reč da se ogreva ravno toliko časa kot bencinar ali pa še manj. Jaz ne opazim nobene razlike pri ogrevanju med bencinarjem in dizlom.
Če imam prav v spominu imaš 1.9TDI 77kW.
Lahko napišem le tole: ali si imel pri bencincu zanič termostat, ali pa pristno nadaljuješ pravo tradicijo pravih Slovencev, ki seveda vidijo samo pozitivne stvari pri svoji kanti, negativnih pa ni.
rolleyes-1.gif


V glavnem bullshit: zgolj v ilustracijo: moja kanta z istim motorjem se na precej dolgem klancu (cca. 5 km), kljub temu, da je čisto segreta na vrhu, do dna shladi na pod četrtino in to pri cca. 0 stopinjah. Kaj bo pri npr. -20, si ne upam niti pomisliti.

Nima smisla govorit kaj se prej segreje ali bencinar ali dizel ker je to cisto odvisno od motorja o katerem je govora. Iz prve roke ti povem da se BMW E60 530d segreje zdaj ko je 0`C znotraj 5 minut (dobre 4 km). Tak hitro se je redko kateri bencinar segrel. Po drugi strani pa se mali dizli (4 valjni) ogrevajo dosti dlje. Tudi sedaj zbiram informacije glede 3.0 TDI in mi je zelo resen vir povedal da se segreje v 2 - 3 kilometrih.

Torej poanta je da ne moreš govorit kaj se prej segreje, ker ima vsaj motor svoje lastnosti.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Prvo se moramo zmeniti, kaj pomeni, da se je avto segrel. Recimo jaz sem včeraj sprobal delovanje gretja pri mojem bencincu. Avto celo noč zunaj temp cca 0`C. Po cca 500m se zazna sprememba temp., če dam roko direkt na režo in po cca 1km se zazna toplota na obrazu. To je pri počasni vožnji skozi naselje brez ustavljanja. Da pa začne pihati vroče je pa potrebno 3-4 km. Kaj je za koga vroče(oz.toplo) je pa spet odvisno od posameznika.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Mislim da je govora o temparaturi motorja in to da je 530d v dobrih 4 km ogret (tudi zdaj pozimi) jaz mislim da je ogret na optimalno temparaturo in lahko brez težav stisneš ful gas.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Verjetno je res, da se novejši in modernejši motorji dizlov segrejejo enako hitro kot bencinci, vendar dizel vso oddano toploto obdrži zase za optimalno delovanje motorja medtem, ko morajo potniki malo dlje počakati na odvečno toploto motorja.
Govorim za dizle s štirimi cilindri za tiste s šestimi pa res ne bi vedel.