kaj buš gospa?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
Kdo pravi da živali trpijo?

S čim vegeterijanci in vegani hranijo svoje pse in mačke? Jih mogoče prepričujejo da ne smejo jesti živali? A se jim miške nič ne smilijo ko se maček igra z njimi...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
ti pa se rad poslavljaš od ljudi.

bi pod uro lako mahal v slovo.
To mahanje jaz razumem kot del poklicne deformacije......sej veš včasih je z liziko v križiščih.....zdej k pa ni več "po prometu"....more to fnt nekak vn iz sebe dat :D
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz bum rekel, da je žvat - žvat. Če prašič ne stopi z vsaj enim parkljem v ješprenj, zadeva ni za jesti. :cheer: Naj ga je kdor hoče, za normalnega človeka to ni.
Pa ko se naješ repe in matevža, vse skupaj primerno zabeljeno (zopet s konkretnim prašičem :fredi: ), greš lahko v hosto drva napravljat, zvečer pa še svojo drago nategnit tako kot so gospod ob poroki zapovedali ... to je tisočletna modrost, dragi vegetarijanci. :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger in MrDaco
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa še eno moje osebno priznanje Mamci ( :oops1: ) , danes zjutraj je moja najdražja zakričala iz kopalnice, da naj TAKOJ rešim zadevo - namreč en precej rejen pajek je bil tam na tleh. Moral sem ga odstraniti, vzel sem toaletni papir in ga odstranil, pri tem pa malce preveč KPa na prstih in tako da ... MORILEC SEM ! :eek::eek::eek:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bi raje predlagal da si lobotomijo narediš pri sebi...saj veš tvoje izjave da je bil v jugi dostopen v vsaki vasi avtobus ti pa si moral pešačiti 11 kilometrov.
Če niste prisebni ko pišete in kracate po spletu vam nisem jaz kriv.

V Sloveniji je bil takrat domala v vsaki vasi avtobus. Poskrbljeno je bilo za šolske otroke, kot tudi za delavce. Za vmes pa pešaka ... tudi to pomirja. Probaj, boš videl da prime :fredi:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Medtem ko pa danes - za to niti pod približno ni poskrbljeno, v vsaj primerljivi kvaliteti storitve.
Danes, ko se nekateri pogovarjate o neki demokraciji in razvitejšem svetu kot je bil pa takrat. :fredi:
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Jaz bum rekel, da je žvat - žvat. Če prašič ne stopi z vsaj enim parkljem v ješprenj, zadeva ni za jesti. :cheer: Naj ga je kdor hoče, za normalnega človeka to ni.
Pa ko se naješ repe in matevža, vse skupaj primerno zabeljeno (zopet s konkretnim prašičem :fredi: ), greš lahko v hosto drva napravljat, zvečer pa še svojo drago nategnit tako kot so gospod ob poroki zapovedali ... to je tisočletna modrost, dragi vegetarijanci. :cheer:

Naši dedki in babice so jedli meso vsak dan tako kot gospoda. V kleti je bilo na zalogo vsaj eno pleče, drugače je šel pa ded v štalo pa nekaj zaklal (saj takrat še ni bilo hladilnikov), da ni šel lačen v gozd s sekiro in ročno žago, ne s husqwarno kot to počno sedaj pomehkuženci.
Mislim da je bil meso 1x ali 2x na leto na mizi, če je bila sreča.

Kokoške 1900 so znesle 80 jajc na leto, sedaj 300
Pa še kako so kokoške zgledale 1957 in kako seda. Pa že takrat so bile pod vplivom 'tehnologije'
vir:https://academic.oup.com/ps/article/93/12/2970/2730506

m_PS4291-f1.jpeg
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
eeeeej Carica ;)
Kaj se tolk hrščiš :valjamse: kaj ti ni jasno? Misliš da ne vemo, da ni prav, da žremo druge živali?
In zakaj jih?
ker lahko, ker smo požrešni prasci na dveh nogah. Podobno kot podjetnik dobro ve, da je prasec, ker izkorišča delavce, ampak jih vseeno, zato ker lahko.
Sem generacija, ki je še iz prve roke slišala o življenju v pomanjkanju direktno od naših prednikov in niti na pamet mi ne pade, da bi se prostovoljno odrekel mesu, ki je bil včasih na voljo samo nekajkrat letno, pa še to samo za pokušino.
Dokler mi zdravje in finance dopuščajo nakup mesa, ga bom žrl, ker se dobro zavedam, da lahko hitro pride čas, ko zaradi zdravja ne bom smel, ali pa si ga enostavno ne bom mogel več privoščiti. Danes imamo en kup penzjonistov vegeterjancev po sili razmer, pravzaprav krompirjejedcev in bi bili veseli vegeterjanstva kot takega, ker si še kislega zelja ne morejo privoščiti, kaj šele sadja.
zato se lahko v svoji sveti jezi za rit vgrizneš, jst se bom basal z golažem dokler bom lahko, potem bom obujal spomine na dobre stare čase.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
Medtem ko pa danes - za to niti pod približno ni poskrbljeno, v vsaj primerljivi kvaliteti storitve.
Danes, ko se nekateri pogovarjate o neki demokraciji in razvitejšem svetu kot je bil pa takrat. :fredi:
Spet nabijas... torej velikokrat poslusam fotra in mat kako je bilo vcasih, ko sta hodila peš mama je imela sicer mnogo bolj ugodno saj je imela le 3 kilometre v šolo tudi po snegu. To obdobje lahko umestimo do leta 1960 ( kaksen prevoz o čem ti sanjaš, bil je avtobus ki je vozil na vsake nekaj ur, ki si ga pa nihče v vasi ni mogel privoščiti), naprej bratranec v isti vasi 15 let kasneje pravi, da se peš ni več hodilo toliko avtobus pa je imel urnik kakršnega je imel (ljubljana kočevje), 10 let kasneje še vedno vse isto, istočasno v eni od ljubljanskih občin smo vsi hodili peš tosti, ki so imeli nekaj dlje so eni imeli srečo, da je bil mestni avtobus drugi pač ne, o šolskih prevozih ne duha ne sluha. No in da se vrnem v prostor o katerem sem pisal na začetku, kjer je bilo vse drugo le to kar ti govoriš da je bilo v jugi ne, zadnjih 20 let in to so leta za katera lahko jaz potrdim, moje otroke pobira šolski kombi pred vrati hise in jih dostavlja pred vrati šole...
Toliko o kvaliteti storitve prej ali zdaj... dej se enkrat zamisli nad svojim nabijanjem o rozicah u jugi in pomisli, da si mogoče imel le srečo in ti je bilo dano, da si živel lepo v tistem času, da pa obstaja tudi druga plat....
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
eeeeej Carica ;)
Kaj se tolk hrščiš :valjamse: kaj ti ni jasno? Misliš da ne vemo, da ni prav, da žremo druge živali?
In zakaj jih?
ker lahko, ker smo požrešni prasci na dveh nogah. Podobno kot podjetnik dobro ve, da je prasec, ker izkorišča delavce, ampak jih vseeno, zato ker lahko.
Sem generacija, ki je še iz prve roke slišala o življenju v pomanjkanju direktno od naših prednikov in niti na pamet mi ne pade, da bi se prostovoljno odrekel mesu, ki je bil včasih na voljo samo nekajkrat letno, pa še to samo za pokušino.
Dokler mi zdravje in finance dopuščajo nakup mesa, ga bom žrl, ker se dobro zavedam, da lahko hitro pride čas, ko zaradi zdravja ne bom smel, ali pa si ga enostavno ne bom mogel več privoščiti. Danes imamo en kup penzjonistov vegeterjancev po sili razmer, pravzaprav krompirjejedcev in bi bili veseli vegeterjanstva kot takega, ker si še kislega zelja ne morejo privoščiti, kaj šele sadja.
zato se lahko v svoji sveti jezi za rit vgrizneš, jst se bom basal z golažem dokler bom lahko, potem bom obujal spomine na dobre stare čase.

Zato jih ker si šibak in brez hrbtenice. Veš da ni prav, pa to počneš v smislu saj drugi tudi. S televizije ti lažejo mladi manekni-ke kako je meso zdravo in kako so živalice srečne, ko so priklenjene na ketne zaprte v hladnem in temnem prostoru.

Jaz tega ne počnem, nočem plačevat tega početja. Poleg tega moram dnevno poslušati vaša žaljenja. Ni čudno da se komu strga.
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Stoletja so obstajali in ti in oni. Nekateri po sili razmer, drugi po svoji odločitvi. Danes bojda živimo v demokratičnem svetu in ne razumem, zakaj je potrebno enemu polu tako nasilno izražati svojo voljo/mnenje. Kot tisti primer v Mercatorju. Kako bi se vam, vegeterjancem zdelo, če bi se prikazal pri vas doma in vam na mizo vrgel zrezek in začel vpiti, da to morate pojesti.
Torej pustite ljudi, ki so vsejedci pri miru in obratno. Danes, ko je v zahodnem svetu hrane v izobilju, si vsak lahko izbere svoje prehranjevalne navade.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Zato jih ker si šibak in brez hrbtenice. Veš da ni prav, pa to počneš v smislu saj drugi tudi. S televizije ti lažejo mladi manekni-ke kako je meso zdravo in kako so živalice srečne, ko so priklenjene na ketne zaprte v hladnem in temnem prostoru.

Jaz tega ne počnem, nočem plačevat tega početja. Poleg tega moram dnevno poslušati vaša žaljenja. Ni čudno da se komu strga.
Oglaševanje in manekeni nimajo nobenega vpliva. Sem jasno definiral, da smo POŽREŠNI EGOISTIČNI PRASCI (prašiči v štali nimajo veze s tem)
Žerem meso, ker mi paše in ker lahko.
Verjetno bolje od tebe poznam te domače živali, ker sem imel priložnost, še kot otrok občasno skrbeti zanje. Premorejo vse vrste čustev, od veselja do žalosti in marsikaj vmes. Osebno sem prepričan, da cerkveni lažejo, ko pravijo, da žival nima duše, ali jo ima ali pa je tudi človek nima.
Kot sem povedal, samo bolezen ali pa finančno stanje mi lahko prepreči žretje ubogih živali, pa še ena stvar, ki pa na srečo v praksi ni izvedljiva -
-uzakonjeno da si lahko mesožer samo pod pogojem, da vsako leto pod nadzorom lastnoročno ubiješ žival. ....pod strogimi pogoji -to je da, jo najprej pogledaš v žalostne oči, ker nagonsko sluti da je prišel konec in takrat sprožiš pištolo.....
Sem prepričan, da bi se nas število mesožerov vsaj prepolovilo,

Zdaj se pa oba z Mamco lahko za rit vgrizneta od jeze, js sem ravno dal govejo župo kuhat, baba pa pravi, da bomo danes pohano svinjsko vratovino in kurje krače žrli:cheer:
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Pri tem se pa še vsi pediatri strinjajo, da je veganstvo za otroke skrajno škodljivo.
kot je mesožerstvo škodljivo za živali?

prenehaj z iskanjem izgovorov in bodi dec ter priznaj, da si samo požrešen egoist, ki mu je samo za lastni užitek.
Noben te ne sili v vegeterjanstvo, jej meso kolker češ, samo ne bodi licemerna cmera, ki išče opravičilo sam pred sabo, zaradi primitivnega zadovoljevanja svoje želje po mesu.
če smo pogoltna primitivna drhal, to tudi priznajmo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pisal sem za veganstvo in ne vegetarijanstvo. Telo enostavno ne dobi dovolj gradnikov za zdrav razvoj, če mu ne privoščiš jajc, mleka in mlečnih izdelkov ter kaj vem česa, kar si vegani prepovedujete. Da ne pišem o raznih vitaminih in mikroelementih, ki jih z rastlinsko hrano enostavno ne dobiš.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Pa še eno moje osebno priznanje Mamci ( :oops1: ) , danes zjutraj je moja najdražja zakričala iz kopalnice, da naj TAKOJ rešim zadevo - namreč en precej rejen pajek je bil tam na tleh. Moral sem ga odstraniti, vzel sem toaletni papir in ga odstranil, pri tem pa malce preveč KPa na prstih in tako da ... MORILEC SEM ! :eek::eek::eek:

Jaz sem ze videl, da bos napisal, da je zjutraj zena davila pitona, ti tulil od muke, ona se drla..in potem vse obmolkne.

Frisn meso k.meso
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Jaz sem ze videl, da bos napisal, da je zjutraj zena davila pitona, ti tulil od muke, ona se drla..in potem vse obmolkne.

Frisn meso k.meso
Kaj ti bo to pisal:rolleyes: isto kot bi ti pisal, da je šel zjutraj scat :rolleyes: to je za nas vsakodnevna rutina in ne praznik, kot za nekatere vas :evil:
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Pa kaj takšno zganjate.....koliko odpadništva ste že pojedli v svojem mesožerstvu? A je bil kdo kdaj bolan? Potem še naprej jejte trupla, primerno začinjena, kdo vam brani. Pač, stvar navade.
Ko vam bo kljunilo v mozak, kako se te živali matrajo, preden jih potolčete, bo najverjetneje sledil preobrat. Če ste normalni. Drugač pa tudi ne.

Samo eno vprasanje..si ti ze od rojstva veganka/vegetarijanka? Pomoje, da ne in tega greha se ne bos znebila. Vegane priznavam, dokler mi ne serjejo s svojim razsbetljenjem, vegetarijanci pa so najvecji hinavci moderne dobe.