kaj buš gospa?

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Jap. Enako kot so veganci prepričani, da jedo eko zelenjavo...
Pa kaj takšno zganjate.....koliko odpadništva ste že pojedli v svojem mesožerstvu? A je bil kdo kdaj bolan? Potem še naprej jejte trupla, primerno začinjena, kdo vam brani. Pač, stvar navade.
Ko vam bo kljunilo v mozak, kako se te živali matrajo, preden jih potolčete, bo najverjetneje sledil preobrat. Če ste normalni. Drugač pa tudi ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ozze

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Pa kaj takšno zganjate.....koliko odpadništva ste že pojedli v svojem mesožerstvu? A je bil kdo kdaj bolan? Potem še naprej jejte trupla, primerno začinjena, kdo vam brani. Pač, stvar navade.
Ko vam bo kljunilo v mozak, kako se te živali matrajo, preden jih potolčete, bo najverjetneje sledil preobrat. Če ste normalni. Drugač pa tudi ne.

kaj je zdej men padl na pamet..pa ne moreš verjet.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ko vam bo kljunilo v mozak, kako se te živali matrajo, preden jih potolčete, bo najverjetneje sledil preobrat. Če ste normalni. Drugač pa tudi ne.

Po tvojem mnenju torej človek, ki se zaveda mučenja določenega % za hrano namenjenih živali (kar ob dandanašnji informiranosti ni težko doseči) a se še vedno prehranjuje med drugimtudi z mesom, ker tako zahteva človeško telo, ni normalen?
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Po tvojem mnenju torej človek, ki se zaveda mučenja določenega % za hrano namenjenih živali (kar ob dandanašnji informiranosti ni težko doseči) a se še vedno prehranjuje med drugimtudi z mesom, ker tako zahteva človeško telo, ni normalen?
Lej, če se sprašuješ o svojem vprašanju.....goni se. Ni mišljeno osebno, amak res, goni se. Če ne iz drugega, iz principa.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Lej, če se sprašuješ o svojem vprašanju.....goni se. Ni mišljeno osebno, amak res, goni se. Če ne iz drugega, iz principa.

WTF? Iz principa naj se gonim ampak ni pa mišljeno osebno? Lahko tole malce bolj obrazložiš preden pridem do kakšnega prehitrega in napačnega sklepa?

Ne razumem namreč kaj je narobe tem, da človek kot vsejedec je med drugim tudi meso kljub temu, da se zaveda trpinčenja živali. In da se naj gonim zaradi tega pač nekako ni ravno na mestu, po drugi strani pa dandanes sliši vse živo tako da me dejansko skorajda nič več ne preseneti ampak razumel bi pa vseeno rad ta tvoj zadnji post.

Torej, zakaj se naj gonim, neosebno seveda (kar naredi zadevo veliko bolj na nivoju, not)?
 
Nazadnje urejeno:

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
WTF? Iz principa naj se gonim ampak ni pa mišljeno osebno? Lahko tole malce bolj obrazložiš preden pridem do kakšnega prehitrega in napačnega sklepa?

Ne razumem namreč kaj je narobe tem, da človek kot vsejedec je med drugim tudi meso kljub temu, da se zaveda trpinčenja živali. In da se naj gonim zaradi tega pač nekako ni ravno na mestu, po drugi strani pa dandanes sliši vse živo tako da me dejansko skorajda nič več ne preseneti ampak razumel bi pa vseeno rad ta tvoj zadnji post.

Torej, zakaj se naj gonim, neosebno seveda (kar naredi zadevo veliko bolj na nivoju, not)?

Zato, ker veš, da se živali mučijo vsaj pred smrtjo, ali pa si tak #nevednež#, da ne razmišljaš (ne, da ne veš), da se jih kolje, usmrčuje, obeša še žive na kavlje...pa kaj si ti za en #nevednež# A se norčuješ??? Zakaj se ne pozanimaš????
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.822
504
113
Rekonstrukcija letala v letu

Ne vegetarijanska ne vsejedska alternativa nimata samo prednosti ali samo pomanjkljivosti. Deloma smo vsejedci, deloma pa vegetarijanci.

To protislovje lahko pojasnimo s teorijo nepopolne prilagojenosti bitij na okolje (1982) oxfordskega biologa dr. Richarda Dawkinsa. Med drugim ugotavlja, da se v evoluciji vsi deli fiziologije ne prilagajajo enakomerno na novo okolje. Nekateri ostajajo še dolgo arhaični tudi v času, ko so se drugi že prilagodili na nove razmere.

To ponazori s primerom predelave dvokrilnega motornega letala v reaktivca.
Narava ne more »ustaviti dvokrilca« in ga predelati v reaktivca, kot bi to storil človek. Ne more za nekaj časa ustaviti reprodukcije. Če ni potomcev, vrsta izumre.

Zato mora narava »spreminjati letalo v letu«: kovico za kovico, vijak za vijakom… Vse možnosti so, da se bo letalo zrušilo. A v množici poskusov morda le uspe ustvariti reaktivni motor in ga zagnati, pri tem pa propeler dvokrilca seveda še brni. Čudež je, da tako letalo sploh leti, pravi Dawkins, da bi bilo popolnoma prilagojeno na okolje, pa ni govora.

Tako je tudi z našo naravo:
deli naše fiziologije so še vedno taki, kot so bili pred 20 milijoni let, ko so bili naši predčloveški predniki vegetarijanci, drugi pa so že prilagojeni na kamenodobno mešano hrano. Dejansko smo nekaj nemogočega: vegetarijanski vsejedci oziroma vsejedi vegetarijanci. A to je le eno od prehranskih protislovij našega organizma. Iz njih se pri iskanju optimalne prehrane lahko izvijemo le z novim védenjem, saj idealne prehrane v naravi ni.


https://ziva-voda.com/blog/smo-vegetarijanski-vsejedci/
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Zato, ker veš, da se živali mučijo vsaj pred smrtjo, ali pa si tak #nevednež#, da ne razmišljaš (ne, da ne veš), da se jih kolje, usmrčuje, obeša še žive na kavlje...pa kaj si ti za en #nevednež# A se norčuješ??? Zakaj se ne pozanimaš????

Aha, dejansko je bil nekje en kratek stik.... vdihni lepo globoko, izdihni, ponovi ene 3x nato pa preberi moje poste še enkrat.

Jaz VEM oz, se zavedam tega, da se določen % živali rejenih za hrano muči pred smrtjo in se mi to ne zdi OK ampak zgolj zaradi tega dejstva se jaz pač ne mislim odpovedati delu hrane, torej mesu, ki ga moje telo potrebuje in ne bo sledilo nobenega preobrata. Ti pa si pisala nekaj postov nazaj, da preobrat sledi zelo verjetno ali pa ta oseba ni normalna in sem te prosil za potrditev ali sem tvoje pisanje pravilno razumel ali pa sem si kaj narobe interpretiral.

Lej, a vid'š:
Pa kaj takšno zganjate.....koliko odpadništva ste že pojedli v svojem mesožerstvu? A je bil kdo kdaj bolan? Potem še naprej jejte trupla, primerno začinjena, kdo vam brani. Pač, stvar navade.
Ko vam bo kljunilo v mozak, kako se te živali matrajo, preden jih potolčete, bo najverjetneje sledil preobrat. Če ste normalni. Drugač pa tudi ne.

Torej? Ljudje, ki se zavedamo mučenja določenega % za hrano rejenih živali a zaradi potreb človeškega telesa še vedno jemo meso po tvoje nismo normalni?

Pa ne spet pisat goni se, jebi se, ti ne pristoji. Brez dvoma si sposobna normalnega odgovora, saj nisi jagababa.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Aha, dejansko je bil nekje en kratek stik.... vdihni lepo globoko, izdihni, ponovi ene 3x nato pa preberi moje poste še enkrat.

Jaz VEM oz, se zavedam tega, da se določen % živali rejenih za hrano muči pred smrtjo in se mi to ne zdi OK ampak zgolj zaradi tega dejstva se jaz pač ne mislim odpovedati delu hrane, torej mesu, ki ga moje telo potrebuje in ne bo sledilo nobenega preobrata. Ti pa si pisala nekaj postov nazaj, da preobrat sledi zelo verjetno ali pa ta oseba ni normalna in sem te prosil za potrditev ali sem tvoje pisanje pravilno razumel ali pa sem si kaj narobe interpretiral.

Lej, a vid'š:


Torej? Ljudje, ki se zavedamo mučenja določenega % za hrano rejenih živali a zaradi potreb človeškega telesa še vedno jemo meso po tvoje nismo normalni?

Pa ne spet pisat goni se, jebi se, ti ne pristoji. Brez dvoma si sposobna normalnega odgovora, saj nisi jagababa.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.822
504
113
O normalnosti bi se pa dalo razpravljat.

LJUBLJANA – Policija išče »tri umetnike – dve ženski in enega moškega«, ki so zaradi nedovoljenega grafitiranja osumljeni poškodovanja fasad na več trgovinah v Litiji, PU Ljubljana obvešča na facebooku.
Kazniva dejanja so bila storjena v noči med 9. in 10. februarjem (s sobote na nedeljo). Tema grafitov je podpora veganstvu, ki se jo zagotovo da izraziti tudi kako drugače in brez povzročanja škode.

https://www.slovenskenovice.si/kron...olicisti-iscejo-tri-veganske-aktiviste-153328
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Mamca - to, da znaš citirati tuje poste že vem. Mene zanima odgovor na moje tebi zastavljeno vprašanje in ne citat mojega lastnega posta brez česarkoli drugega. Hvala za razumevanje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
O normalnosti bi se pa dalo razpravljat.

Definitivno. In verjetno bi bilo kar zabavno -> kar je normalno za pajka je kaos za muho =P

Je pa spet res, da se tu zdaj ne pogovarjamo o splošni definiciji normalnosti ampak o dojemanju določene situacije s strani naše soforumašice Mamce :D
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Aha, dejansko je bil nekje en kratek stik.... vdihni lepo globoko, izdihni, ponovi ene 3x nato pa preberi moje poste še enkrat.

Jaz VEM oz, se zavedam tega, da se določen % živali rejenih za hrano muči pred smrtjo in se mi to ne zdi OK ampak zgolj zaradi tega dejstva se jaz pač ne mislim odpovedati delu hrane, torej mesu, ki ga moje telo potrebuje in ne bo sledilo nobenega preobrata. Ti pa si pisala nekaj postov nazaj, da preobrat sledi zelo verjetno ali pa ta oseba ni normalna in sem te prosil za potrditev ali sem tvoje pisanje pravilno razumel ali pa sem si kaj narobe interpretiral.

Lej, a vid'š:


Torej? Ljudje, ki se zavedamo mučenja določenega % za hrano rejenih živali a zaradi potreb človeškega telesa še vedno jemo meso po tvoje nismo normalni?

Pa ne spet pisat goni se, jebi se, ti ne pristoji. Brez dvoma si sposobna normalnega odgovora, saj nisi jagababa.
Spodnji post je nekako podtaknjen. Ne mešaj jagebabe, ki je ena izmed redkiih razmišljajoćih ljudi tu gor. Mene zadržujejo edno čustva.:cool:
Nadalje. Vztrajam na ne goni se, ker večina od vas, ki ima opravka s forumom, ni sposobna razmišljati širše od uporabnikov.Gonite se!!!
Zato v glavnem, lahko bi si dopisovala v nedogled, ampak geslo, ki ga razume 123 in ostali ekvivalentneži: gonite se u 3 pm!!!
Z užitkom in podlegnite!!!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Spodnji post je nekako podtaknjen. Ne mešaj jagebabe, ki je ena izmed redkiih razmišljajoćih ljudi tu gor. Mene zadržujejo edno čustva.:cool:
Nadalje. Vztrajam na ne goni se, ker večina od vas, ki ima opravka s forumom, ni sposobna razmišljati širše od uporabnikov.Gonite se!!!
Zato v glavnem, lahko bi si dopisovala v nedogled, ampak geslo, ki ga razume 123 in ostali ekvivalentneži: gonite se u 3 pm!!!
Z užitkom in podlegnite!!!

Podtaknjen post :aplauz:To ma zih Kamele0N kaj zraven a ne? :fredi::evil:

Jagababa ena redkih razmišljujočih tu gor :valjamse:

Odgovora na zastavljeno vprašanje pa od nikoder, saj si lahko mislim zakaj. No kakorkoli že, hvala za nič torej pa malo umiri to svojo nedojebanost ali meno ali karkoli te že tako očitno jebe v lajfu, da take objavljaš v sicer povsem OK debati. Čao bao.