Telemach VoWifi

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Preberite to, javna uprava je dobila mobilno od telemach , vse uredi to, ampak dobijo tudi vowifi v pogodbi - seveda za njih, za nas po domače (smrtnike običajni narod) pa ne, sj tud mi plačujemo naročnino

Je to pošteno za nas uporabnike, upam da se kaj ukrene tudi v tej smeri, nekateri so deležni useh bonbončkov, nekateri pa sam en del. Kot tudi 5G za predplačnike . :gorjaca::sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
VoWifi ni v roadmapu pri Telemachu. Tudi državna uprava ga nima. Je preveč težav pri delovanju slednjega, ker ne moreš zagotavljati kakovosti lokalnih WiFi omrežij. Dobiš samo obilo pritožb o nedosegljivosti, nedelovanju in podobne travme.
Za tistih 0,1% folka, ki ima težave z pokritostjo mobilnega signala, pa bi jih VoWifi teoretično reševal, pa no one cares. Ker raje tvegaš probleme z 0,1% populacije, kot z 99,9% zaradi smotanega Wifija.
Javni upravi se raje postavlja dodatne interne bazne postaje in repetitorje na lokacije, kjer je pokritost v riti. Isto kot za večje firme ali pa lokacije, npr. nakupovalni centri, bolnice, stadioni, ipd ...
Slovenija ima tako visoko pokritost z mobilnim signalom, da so nekatere zadeve v resnici slabša opcija. Drugo ti je Amerika, kjer še v New Yorku nimaš signala na nekaterih lokacijah, da ne govorim, da 10 km izven večjih krajev, signala ni in operaterjem dol visi za postavljanje baznih - denar je sveta vladar.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: WPT78

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ker bo ne pri operaterjih VoWiFIja bo marsikdo nabavil storitev, kot je Viber Out, ki za 5,99 evrov mesečno brezplačno kličeš v 60 držav sveta na mobilne in stacionarne številke. Če prav razumem se sogovorniku prikaže tvoja številka.

Še v obratno smer, da tisti, ki te kliče dobiš na Viber ali WhatsApp pa zadeva zmaga. Rabiš od operaterja samo še internet. Kakšna EU direktiva pa bo še to. Ker tole z VoLTEjem in VoWiFijem je globalni polom
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Unifi je itak smeh.
Sicer pa vowifi dela ok pri Telekomu.
Ne vem pa zakaj nebi pri drugih.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Pa saj nekateri operaterji v EU zaklepajo na samo domače IP naslove.
Pa geolokacije.

Če pa je to dovoljeno pa ne vem.
Češka izpostava nemškega Telekoma je že ena izmed cvetk.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Kreativnost pri odiranju uporabnikov očitno nima nekih meja. Zanimivo bi bilo vedeti, kaj se zgodi, če si na WiFiju in se preko VPN povežeš v domač naslovni prostor.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Vowifi je top zadeva in sem že samo zaradi tega pri telekomu. Pač imam delavnico, kjer ni nobenega mobilnega signala od nobenega operaterja (v zemlji) in to še kako prav pride, da ne hodim telefonirati zunaj.

Pa tudi recimo v tujini (tretje države) se povežem na wifi in kličem kot doma (brezplačno)..
 
  • Všeč mi je
Reactions: irwin in jozo

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Vowifi je top zadeva in sem že samo zaradi tega pri telekomu. Pač imam delavnico, kjer ni nobenega mobilnega signala od nobenega operaterja (v zemlji) in to še kako prav pride, da ne hodim telefonirati zunaj.

Pa tudi recimo v tujini (tretje države) se povežem na wifi in kličem kot doma (brezplačno)..
Amen!

Pred tem si se moral v takšnih primerih zaj.. s SIP klienti...

Je pa res, da včasih klic enostavno ne gre skozi. Samo tišina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nebi rekel.
Je sodelavec probaval pa ne gre.
Simka dobro ve v kateri državi se nahaja.
No ja, če SIM ni povezana (airplane mode, ni signala ipd.) boš ta del težko izvedel. Lahko sicer sklepaš na podlagi zadnje prijavljene bazne postaje, ampak to lahko postane po nekaj časa (recimo par dni) že vprašljivo.