ježek najboljši sladoled?

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja sem bil presenečen, ko sem ugotovil, da se junkfood firma McDonalds pri črno belem sladoledu vrača na okuse, ki so bili 10 ali več let nazaj skratka boljše, kot tisto, kar je bilo zadnji čas, ko samo še cuker občutiš.

So mi pa nekateri italjanski korneti prav nagravžni, samo, ko bi cuker lizal pa en umeten sladoled niti v od vanilije ni..., sva z sinkom en dan kupila na bencinski, drugih ni bilo, se sam silim, mi je bilo ogabno, ko mi sin reče, ta sladoled je povsem zanič na ati ....., pa je moral ati ustaviti avto, da sva stran vrgla tiste ogabne sladolede, res niso bili užitni, se mi zdi, da makaronarji prav tekmujejo kdo bo več cukra in umetnih okusov vgradil v sladoled, pa res ne vem, ali to kupci sploh hočejo, ali so pa italjanom že tako spremenili okus, da oni to svinarijo jedo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.513
9.214
113
No ja, zelo dobro si naredil, ker si stran vrgel hrano. Tist kornet bi z lahkoto pojedel, tako kot si že marsikaj. To da si pred otrokom futr stran vrgel je res lepa gesta za naprej.
Italijansko sranje je bilo in takoj po osamosvojitvi, vendar je folk kmalu ugotovil, da je tisto večinoma sranje. Se pa žal tudi naši sladoledi (in druge stvari) spreminjajo. Lahko zaradi tehnologije proizvodnje ali pa "stroškovne optimizacije".
Me je pa včeraj okus sladoleda v plastični žogici (Leone) izjemno presenetil, čeprav ne vem, če ga bom še kupil zaradi plastike.
 

B81

22. jul 2007
34.531
8.973
113
Najboljši je meni bil star Zlatorog kornet in potem še nek superkornet, ki je imel med na sredini...tisti okus pa je bil top.


zlatorogljubljana.jpg


size_561_350_1431425740087674_kornet-vanilija-2015_product1122x700.jpg
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
sem ravno pojedel celo škatlo ježkov in bi še eno. mislim da je ježek najboljši sladoled. kakšne so vaše izkušnje.
00282365.jpg
Se strinjam. Zame je Ježek že od vedno naj naj naj naj naj najboljši sladoled na palčki. Kadarkoli, kjerkoli vidim, da ga imajo si ga kupim:p. Vsi ostali sladoledi na palčki ali v kornetu so vedno totalno razočaranje. Bljak!

Večji paket za doma pa je najboljša že omenjena Planica. Pred leti so jo dali na palčko in sem bil navdiušen ampak je trajalo samo eno poletje, potem so ga prelili s čokolado in vse zjebali. Butli.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Se strinjam. Zame je Ježek že od vedno naj naj naj naj naj najboljši sladoled na palčki. Kadarkoli, kjerkoli vidim, da ga imajo si ga kupim:p. Vsi ostali sladoledi na palčki ali v kornetu so vedno totalno razočaranje. Bljak!

Večji paket za doma pa je najboljša že omenjena Planica. Pred leti so jo dali na palčko in sem bil navdiušen ampak je trajalo samo eno poletje, potem so ga prelili s čokolado in vse zjebali. Butli.
Otrok je pustil planico na palčki na krožniku, skoraj celo, samo pol čokolade je dol polizal. Naslednje jutro je imela enako obliko kot zamrznjena. Samo struktura se je spremenila v 'biskvit'. Toliko o sladoledu.

Ježek je pa dober.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Ne vem točno kaj si želel povedat. Meni je Planica dobra oziroma boljša, kot karkoli drugega kar sem poizkusil od teh "družinskih" paketov. Ni preveč sladka in deluje osvežilno. Vsi drugi sladoledi so bolj sladki, kar je pa še huje, vedno imajo še poln kup enga sranja zraven. Od raznih oreščkov, nekih marmelad, piškotov, smetane, prelivov....kaj jaz vem kaj še in kako se imenuje...bljak!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
Ne vem točno kaj si želel povedat. Meni je Planica dobra oziroma boljša, kot karkoli drugega kar sem poizkusil od teh "družinskih" paketov. Ni preveč sladka in deluje osvežilno. Vsi drugi sladoledi so bolj sladki, kar je pa še huje, vedno imajo še poln kup enga sranja zraven. Od raznih oreščkov, nekih marmelad, piškotov, smetane, prelivov....kaj jaz vem kaj še in kako se imenuje...bljak!
receptura se je mal popravla..svojcajt je notri šla smetana zdaj gre recimo brezvodno maslo in takile heci. Se pozna na okusu, pa tud na strukturi
Po sestavi okej sladoled je tud recimo šparov (litrsko pakiranje) ker notr gre smetana, sirotka v prahu itd..take malo bolj okej zadeve,

tom je okej zadeva preprosta sestava, okej čokolada (Gorenjka verjetno) tako da z njim res nič ne fališ
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
meni tudi tili ne gredo najbolj... sem kupila planico na morju, da pokažem mladini, kaj za en sladoled smo mi jedli (bili še v karton pakirani, marija sveta, da je vse teklo ven, pa si na rezine rezal), pa ene nostalgije še vedno z veseljem jem, tole mi pa ne gre. meni se je pa zdelo, da je samo pobarvan cuker. je pa res, da tudi ko sem bila še mala, sem vedno hotela magnuma z mandlji. ta magdalenka mi je pa ostala... do ježka pa lučke mi pa nikdar ni bilo kaj dosti.

mi je pa fora, ko so spet stvari nazaj, v katerih smo mi kot otroci uživali - pa ene stvari tudi moji takoj pograbijo, so jim všeč. druge pač niti ne... menčmelove pa jaffa piškote bi jedli durh na durh, npr. Viki krema je vedno na zalogi. Čokolina se je pojedlo čuda, medtem ko vse ostale izpeljanke, ki jih mi niti nismo imeli (keksolino, talino, onilino) niso šle. gorenjka s ta celimi lešniki tudi gre, čeprav milka raje, kot takrat pri meni. frondi piškoti - jedo jih kot jaz. narazen pa ven lizat...