ježek najboljši sladoled?

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
receptura se je mal popravla..svojcajt je notri šla smetana zdaj gre recimo brezvodno maslo in takile heci. Se pozna na okusu, pa tud na strukturi
Po sestavi okej sladoled je tud recimo šparov (litrsko pakiranje) ker notr gre smetana, sirotka v prahu itd..take malo bolj okej zadeve,

tom je okej zadeva preprosta sestava, okej čokolada (Gorenjka verjetno) tako da z njim res nič ne fališ
Jaz se v te recepture ne spoznam in pojma nimam kaj je kaj in zakaj. Mene zanima samo moj okus. In Planica in Ježek sta mi všeč, ker noben nima nekih močnih okusov. Pač nekaj mrzlega in nekoliko sladkega. Zame je to TOP!

Zdaj vidim, da gre to enako, kot pri pivu. Osebno imam najraje pivo s čim manj okusov in priokusov, da je le, kot nekoliko grenka voda in osvežilno. Ne pa te novodobne brozge in poznavalci, ki v pivu iščejo okuse po olupkih pomaranče in kislih starih šumfih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
cornetto korneti so bili svoj cajt top. sploh oreh. vau.

razni ben and Jerry's in pofobno za 3x cene ostalih je pa enostavno presladek.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Ne vem točno kaj si želel povedat. Meni je Planica dobra oziroma boljša, kot karkoli drugega kar sem poizkusil od teh "družinskih" paketov. Ni preveč sladka in deluje osvežilno. Vsi drugi sladoledi so bolj sladki, kar je pa še huje, vedno imajo še poln kup enga sranja zraven. Od raznih oreščkov, nekih marmelad, piškotov, smetane, prelivov....kaj jaz vem kaj še in kako se imenuje...bljak!
Kaj sem hotel povedat? Da še tako shity sladoled, recimo šiptarska mešanica praška in vode, kjer je okus vseh 100 okusov enak, samo barva drugačna, če ga pustiš na sobni temperaturi od njega ostane barvna lužica. Planica je po desetih urah na sobni temperaturi še vedno enake oblike. Od mleka in vode že ne.
 
Jaz se v te recepture ne spoznam in pojma nimam kaj je kaj in zakaj. Mene zanima samo moj okus. In Planica in Ježek sta mi všeč, ker noben nima nekih močnih okusov. Pač nekaj mrzlega in nekoliko sladkega. Zame je to TOP!

Zdaj vidim, da gre to enako, kot pri pivu. Osebno imam najraje pivo s čim manj okusov in priokusov, da je le, kot nekoliko grenka voda in osvežilno. Ne pa te novodobne brozge in poznavalci, ki v pivu iščejo okuse po olupkih pomaranče in kislih starih šumfih.
Okej te tko vprašam (bolj v grobem).... kaj je dačia vs reno? Eno in isto sam dača mal slabša. Drgač povedano za ceno oskubljenega renoja dobiš polno nalodano dačo. In zakaj take razlike oz od kje take razlike?

isto je tu...namesto smetane se rabi brezvodno maslo (butteroil) ki ima znatno več maščobe kot npr tekoča smetana. Torej daš mal buteroila, vodo in si na istem....po recepturi, po okusu pa ne. Tu pa potem kaka aroma, sladkor, morda sirotka namesto posnetega mleka, morda še dodatek tekoče ali trdne smetane in si na sprejemljivem okusu, cenovno pa si ceneje prišel skozi kot če bi uporabil samo smetano namest vsega naštetega

San benedetto ima pijačo Arancato. Tu so svojcajt uporabljali glukozni sirup, ter dodajali fruktozo (blo napisano na plastenki con frutosio) ločeno...okus amerika. Potem so to dvoje nadomestili z glukozno-fruktoznim sirupom..V teoriji isto, okus obup

Isto pri omenjenih sladoledih. Kar je Jello napisal pa tudi drži...dobiš praške in iz tega nastane sladoled...kakšen je pa druga pesem... PS Pa za vino se tud dobi tak čarubaru

Pa ko smo že tu..Fructalov jagodni gosti sok 10,20 let nazaj in danes.....pa če greš kdaj v Italijo poglej njihovo Fanto in jo primerjaj z našo (že barva ti utegne kaj povedati)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Ne spoznam se na jagodne sokove ampak nazadnje sem iz tetrapaka nalil eno bio eko natur temno rjavo brozgo z okusom za ven pljunit. Edini plus da je bil tako redek da si mu komaj lahko še rekel gosti.
 
Ne spoznam se na jagodne sokove ampak nazadnje sem iz tetrapaka nalil eno bio eko natur temno rjavo brozgo z okusom za ven pljunit. Edini plus da je bil tako redek da si mu komaj lahko še rekel gosti.

Ga je kolega zadnjič vzel in sva ga poskusila (tistega v 0,2 modrih stekleničkah)..pa je proti tistemu kar je včasih bil čisti obup. Kot bi tistega starega z vodo redčil. Tistega starega si kar točil v kozarec je bil ful gost, ta pa teče kot malinovc.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Najboljši. Zadnjič sem 4 kupil na zalogo ker je bil v akciji
IMG_4450.jpeg
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Pred nekaj leti so nekateri kafiči imeli ponudbo nekih italijanskih sladoledov. Spomnim se, da je bila tudi neka variacija sladoleda s piškoti in podobno... okusi so pa tudi bili daleč pred vsemi ježki in planicami. Se kdo spomni, kateri sladoledi so to bili?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Okej te tko vprašam (bolj v grobem).... kaj je dačia vs reno? Eno in isto sam dača mal slabša. Drgač povedano za ceno oskubljenega renoja dobiš polno nalodano dačo. In zakaj take razlike oz od kje take razlike?

isto je tu...namesto smetane se rabi brezvodno maslo (butteroil) ki ima znatno več maščobe kot npr tekoča smetana. Torej daš mal buteroila, vodo in si na istem....po recepturi, po okusu pa ne. Tu pa potem kaka aroma, sladkor, morda sirotka namesto posnetega mleka, morda še dodatek tekoče ali trdne smetane in si na sprejemljivem okusu, cenovno pa si ceneje prišel skozi kot če bi uporabil samo smetano namest vsega naštetega

San benedetto ima pijačo Arancato. Tu so svojcajt uporabljali glukozni sirup, ter dodajali fruktozo (blo napisano na plastenki con frutosio) ločeno...okus amerika. Potem so to dvoje nadomestili z glukozno-fruktoznim sirupom..V teoriji isto, okus obup

Isto pri omenjenih sladoledih. Kar je Jello napisal pa tudi drži...dobiš praške in iz tega nastane sladoled...kakšen je pa druga pesem... PS Pa za vino se tud dobi tak čarubaru

Pa ko smo že tu..Fructalov jagodni gosti sok 10,20 let nazaj in danes.....pa če greš kdaj v Italijo poglej njihovo Fanto in jo primerjaj z našo (že barva ti utegne kaj povedati)
Dačia in Reno je zame isto ničvredno sranje. Oboje je za v peč in predelat v pločevinke in plastenke za kraft piva.

OK, če prav razumem mi želiš povedati, da imata Planica in Ježek slabo kvaliteto sestavin. Prav, kaj čem zdaj? Meni sta še vedno dobra. Ker kot sem že napisal, mi ta dva sladoleda nista presladka in meni delujeta dokaj osvežilno. Vse kar probam od drugih proizvajalcev je meni presladko, da sem vedno po sladoledu žejen ko prasec in moram nujno potem popiti vsaj kozarec vode. To mi pa ni fora sladoleda. Sovražim tudi, ker pretiravajo s čokoladnim prelivom, da je tega v bistvu skoraj več, kot sladoleda oziroma čist prekrije okus sladoled ali pa tisti drek s piškoti. WTF!!?? Kadar si zaželim čokolado si kupim čokolada in ne sladoled. Piškote si pa tudi lahko nekam vtaknejo, to ni sladoled in ne paše k sladoledu. Ali pa razni prelivi, ki se razlijejo, ko vgrizneš, neke ogabno presladke karamele in bogve kaj še enega sranja. Hebo jih bog idiote blesave!!

Drugače pa so zame res najboljši sladoledi v Italiji, tisit, ki ti ga da na kornet z lopaticami. Kadar sem v Italiji se požrem tega na litre :p Pri nas nikjer ne dobiš niti približno kaj tako okusnega in osvežujočega. Zelo rad imam tudi točen sladoled ampak so spet razlike, nekateri so dobri, nekateri tako tako, nekateri pa sploh ne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
da ne bo pomote, meni je jezek tudi top, ceprav je verjetno ološ po sestavinah. Ampak ne gledam tam drobnega tiska.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Kje v pri nas imajo zelo dober tocen sladoled? Nazadnje sem ga jedel v MB Lastovka, bil je dober, samo me zanima ce je kje v LJ kaj pamentega.