Pritličje ali tretje nadstropje

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Kje bi raje živeli? Pritličje z atrijem ali tretje nadstropje z balkonom.

Pritličje
+ atrij

- varnost
- poplave
- več ljuudi hodi mimo vhoda
- komarji

Pri tretjem nadstropju pa so plusi in minusi ravno obratni.

Kakšne so vaše izkušnje? Nasveti?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Kot receno, plusi in minusi v razmerju 50 50. Stvar samo tvoje odlocitve. Na atriju lahko se žar pališ (ja, v teh krajih je to ocitno sprejemljivo!?). Ampak imas stalno neke mimoidoce, pa v vecini primerov pogled v stanovanje, pa neko travco moras kosit, pa neki sosedje ti uletavajo na per.... Jaz sem do nekega 35 leta bil za atrij. Danes mi ne pade na misel. Sem v 2. nadstropju...in lepo fašem ves smrad spodnjih grill majstrov.....ampak jim lahko ščijem v krožnik/rožmarin/bazenček.....kar pa tudi odtehta!
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Če imajo sosedje nad teboj balkone ti lahko tudi otresajo pepel in mečejo dol čike, pa kakšen kos perila kdaj dol pade ali prah, če pometajo balkon ki ima spodaj v ograji luknje. Odvisno od vzgoje sosedov.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Pozabil si pranje balkonov, se posebej s kaksnim Cetom....pa lepo na tvojo travico.....
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Jaz sem mladost preživel v tretjem nadstropju. Kot plus bi dodal še razgled, odvisno pač od lege. Pri nas v pritličju ni nihče konkretno uporabljal atrija. Je pa imela recimo od žene sestra stanovanje v pritličju s krasnim (pokritim, zaprtim ob straneh) atrijem in so ga ves čas uporabljali.

Odvisno je torej od postavitve bloka. Ko se boš pa enkrat odločil, se pa ne sekiraj več, zakaj si se za drugo opcijo odločil... :zmaga:
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Tega pranja balkonov pri nas ni kaj bilo. So pa padale dol kljukice pa igrače, pa smo potem mulci večkrat čez ograjo skakali.