Stanovanje, opcije glede pritličij, etc?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Prestavim zadevo še sem, nisem videl, da je original tema v malih oglasih, vseeno je ta del foruma bolj frekventen
smile-1.gif


Da si malce sposodim temo in slišim še vaša mnenja o zadevi.

Opciji:

1. nakup stanovanja "v pritličju", v bistvu ni klasično pritličje, ker je cca 2m dvignjeno, je pa pač prvo stanovanje nad garažnimi in kletnimi prostori, sledita še dva nadstropnja nad tem. Ima zraven ogromno teraso in balkon, sicer se terasa deli z sosedi, vmes je neka montažna stena, ampak kaj drugega kot vidno prepreko to ne predstavlja. Vhod je sicer relativno zraven, ampak sploh ni frekventna zadeva, večina ljudi namreč hodi not skozi garažo, pa itak je samo 6 stanovanj v celotnem kompleksu, od tega mislim da sta še 2 fraj.

2. nakup stanovanja čisto na vrhu. Je dvigalo, z balkonom, brez terase glede na prvo opcijo.

Zanimajo me bolj subjektivne izkušnje ali mnenja, kakšne so prednosti živeti čisto na vrhu (tik pod streho) ali v pritličju? Sam vidim prednost pritličja v tem, da imaš relativno krajšo pot za prehodit ko tovoriš fasungo (čeprav je itak na voljo lift, ampak to je za penzioniste), etc. Slabost pa pač v tem, da ni nikogar pod tabo pa so verjetno stroški zaradi za ogrevanje nekoliko višji? Čeprav kako pa je v primeru če si na vrhu, verjetno tam tudi toplota bolj uhaja? Prednost stanovanja na vrhu pa pač v tem, da ni nikogar nad tabo in potencialno imaš mir, kar se tiče "galame". No, pa pritličje ima večjo teraso (atrij), ampak kot rečeno, vprašljiva je zasebnost in posledično tudi verjetno toliko ne uporabljaš, edino če so super sosedje, opcije za kakđno grillanje, ipd, je veliko

PS, gre se za energetsko zelo varčna stanovanja, vse kar se tiče izolacije, vlage, etc, je tip top, so pa prazna, še nihče ni bival not.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.999
3.749
113
Ljubljana
hmpg.net
Na vrhu je ponavadi večji problem ogrevanje (izolacija) kot pritličje. Klet je pozimi kljub vsemu toplejša kot zrak nad streho.
Dvigalo rula - tako da "pot" ni vprašanje.

Terasa - to je bistveni faktor, po mojem se za to splača malo potrpeti kakšen minus (kot je ropot od zgoraj recimo). je pa to osebno mnenje, res pa je da celo življenje živim na vrhu in mi to manjka:)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz bi prtličje, ker imaš teraso in si takoj zunaj na terasi ali pa na dvorišču. Jebeš dvigalo... Jaz sem v 4 štuku brez dvigala in vsakič prekolnem stopnice po dolgem in počez glede na to, da sem 6 let nazaj živel v bajti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Kar se tiče na vrhu je govora o 3 nadstropjih, nič višjega.

Ja...pritličje se mi nekako zdi kot bolj dolgoročna zadeva, ker je pač zraven terasa in si lahko v tem "dlje časa" ker je vseeno bolj udobno za bivanje. Nadstropje pa recimo za primere, ko človek išče nekaj prehodnega, za 5-10let, potem pa pač kakšna hiša ipd, ker je vseeno to dolgoročni plan.

Moral bi še malo preveriti teraso ja. Je pa drugače balkona 12 kvadratov, terase/atrija pa celo 30, kar se mi zdi luxus za bivanje v stanovanju, sem vseeno navajen "na luft".

Kaj pa glede davka, stanovanja nad 120 so namreč obdavčena z 22% DDV. Ampak to je govora o uporabni, bivalni površini, predvidevam da balkoni, terase, atriji, ipd, ne sodijo zraven? Vseeno se gre za novo stanovanje tako da bo potrebno plačati še to in lahko bistveno spremeni zadevo, 9.5 vs 22% pri visokih zneskih je že za en orenk TV in kuhinjo
wink-1.gif


jest5, pritličje bi bilo boljše, bi lahko ročke metal po tleh
wink-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Odvisno od sosedov - če je nad tabo mir, tisti s katerim si deliš teraso pa v redu, je spodaj bolje. Če pa je v drugem štuku galama ali pa se s solastnikom terase ne boš razumel je kot da terase nimaš in je bolje zgoraj.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Zlato pravilo kupovanj stanovanj v bloku oz stolpnici je... ne kupuj najnižjega in najvišjega stanovanja ...okej, res je tudi precej odvisno od tega, kako imate zadeve napeljane, če bi v tvojem primeru moral izbirati, bi se vseeno odločil za spodnjo varianto, v upanju, da ko fekalije udarijo ven, se bo to zgodilo v kleti...
evil.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Spodaj si bolj izpostavljen tatovom. Zgoraj, sploh kaka mansarda, je problem uhajanja toplote in poleti vročina.

Sicer pa daj URL, da vidimo
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Ni URL, vse je preko privat dogovorov. Gre se za en relativno novejši blok, čigar izvajalec je šel v stečaj in stanovanja so razdelili med izvajalce, zdaj pa jih pač oni prodajajo da poplačajo dolgove. Ampak se očitno nikomur ne mudi, da bi prodal, ker sploh ni oglasov nikjer, edino na šipah je nalepljen kontakt da se prodaja. Kar je mogoče bolje, manj interesentov
smile-1.gif


Sem sicer trenutno v tem bloku, ampak čisto na drugem koncu, tako da nimam stika s tisto stranjo, ampak lokacijo poznam, tako da tako nakup na blef tudi ne bi bil. Moram še malo hišnika povprašat, on bo še najbolje vedel
wink-1.gif


Zanimivo, si nisem mislil da so vrhnja tako problematična kar se tiče uhajanja, kar je dobro vedet, zaenkrat me je namreč to mikalo skoraj najbolj, da se prišpara na stroških
smile-1.gif


O tatovih pa tu, zaenkrat, ni ne duha ne sluha, ni to pobrežje al pa tezno kjer so čokoladni
wink-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Spodaj si bolj izpostavljen tatovom. Zgoraj, sploh kaka mansarda, je problem uhajanja toplote in poleti vročina.

Sicer pa daj URL, da vidimo
smile-1.gif

Bo darjan nalepil svoj poster na okno, pa si nihče ne bo upal vlomit...
grin1.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
always be on top
cheer.gif

jebeš atrije, "terasce", pičke materne, ko ti pozim iz garaž seka hlad, nad glavo se ti pa podijo mulci in za njimi možače s pettonskim "osnim" pritiskom
grims-1.gif

še kar se "uhajanja" tiče. a je teb zdele zuni luštn toplo k posedaš ob čajčku pa plinskem grelcu nad tintaro? reku bi, da te v noge zebe kt prasca, v bučo ti je pa vroče k psu, pod črto pa komi čakaš da spizdiš dam. isti [cenzura] ti je v stanvanju, nej spuhti kamor če, važn da ti je toplo od nog dalje
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
če on to ne gledal lih out of china je bz o tem razmišlat. če gre za novogradnjo je drek v vsakmu primeru
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V prtljičju je tudi bolje, če rabiš štrom pri avtu, lahko samo podaljšek skozi okno in evo, že sesaš avto ali pa vrtno cev skozi okno in že pereš avto. Ko bodo električni avti, hopa, podaljšek skozi okno in že si filaš avto.
grin1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pritličje
- nikol en ropotaš spodnjim
- imaš teraso
- teraso je treba umivat. če je atrij..kosit
- pod tabo nihče ne kuri
- ko je poplava si v riti lahko
- če se zamaši kanalizacija, se navadno zamaši zaradi posedanja bloka, torej pod pritličjem. teb prvemu čez školjko pride nazaj
- s ceste te gledajo, opazujejo, lažje okradejo.
- luftanje na široko odprta okna je no go

najvišje nadstropje
- ko streha zamaka ga naj
- poleti ko je vroče..naj
- pozimi ko je mrzlo..naj
- ko se lift pokvari..naj
- ko kaj ne gre v lift in stopnice vabijo..naj k žuti
- če si dovolj visoko, kar ti nisi, nimaš muh in komarjev
- ker nisi dovolj visoko, bodo golobi na strehi. ropot, sranje, britof
- imaš razgled
- vidiš kje so otroc in k se zadereš..nermin..kosilat...si bolj uspešen kod v pritličju

pod črto, šitbla je imel prav..ne na dnu ne na vrhu ni ok. top stanovanja so med 1 in 3 nadstropjem, obrnjena na jug, po možnosti s pogledom na vsaj dve različni strani, če pa celo sever jug pa super, zračenje.

zdej pa povej kaj je to, da ti spluvamo gradnjo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
V prtljičju je tudi bolje, če rabiš štrom pri avtu, lahko samo podaljšek skozi okno in evo, že sesaš avto ali pa vrtno cev skozi okno in že pereš avto. Ko bodo električni avti, hopa, podaljšek skozi okno in že si filaš avto.
grin1.gif

ti, v štrom štacunah prodajajo kable v 100m dolžine.

drgač pa ja..ni ga lepiga kot spalno anselje, kjer sosed čez okno vleče lajtungo za sesalc, pa iz kopalnice cev in pere avto. to prekosa sam še meho, ki na klančini menja olje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Ma ja, ampak ko je "blok" poln, se nimajo kaj širit. Drugače pa so itak drugje kapacitete, pa tu nimajo kaj materiala za krast, pa jim verjetno ne ustreza
wink-1.gif
pa nobenih gostiln in ipd, kjer bi se lahko čez dan zadrževali

Denis, tam okoli tomšičevega drevoreda
wink-1.gif
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Na vrhu je ponavadi večji problem ogrevanje (izolacija) kot pritličje. Klet je pozimi kljub vsemu toplejša kot zrak nad streho.

Daj prosim reči, da se hecaš, ker je ravno obratno. Topel zrak gre gor in v mansardah je vedno topleje kot v nižjih prostorih. Ponavadi je treba v zgornjih prostorih minimalno kurit, pa ne govorim kar tako ampak iz prve roke.

mimosun