Smiselnost komarnikov

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Koliko uporabljate komarnike?
Namreč trenutno imam na enem oknu komarnik, ampak ga praktično nič ne uporabljamo, ker kakor hitro ga damo dol, potem ne gre praktično nič zraka skozi.
Pozimi so okna itak zaprta, poleti, ko so odprta, pa komarnik čisto ustavi pretok zraka, tako da je praktično neuporaben.
Zato razmišljam ali je sploh smiselno, da dam komarnik noter pri menjavi oken. Kakšne so kaj vaše izkušnje?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Koliko uporabljate komarnike?
Namreč trenutno imam na enem oknu komarnik, ampak ga praktično nič ne uporabljamo, ker kakor hitro ga damo dol, potem ne gre praktično nič zraka skozi.
Pozimi so okna itak zaprta, poleti, ko so odprta, pa komarnik čisto ustavi pretok zraka, tako da je praktično neuporaben.
Zato razmišljam ali je sploh smiselno, da dam komarnik noter pri menjavi oken. Kakšne so kaj vaše izkušnje?
Če jih ne uporabljaš, pomeni da nimaš težav z mrčesom. Mi imamo fiksne mrežice 24/7 gor, drugače bi nas požrli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Mi imamo v vseh prostorih v hiši vsaj eno okno s komarnikom. Sploh jih ne umikamo več z oken. Smo daleč od vode, ampak blizu sosedov, grmičevja, vrtov... Za luftanje ni problem, so okna dovolj velika, da gre več kot dovolj zraka čez tisto mrežico. Itak je za luftanje idealno, če odpreš več kot eno okno, da se naredi malo prepiha.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Poleti v pritličju odpremo zvečer dve okni (od tega eno mini v WC-ju), da se hiša ohladi ponoči, pa je zjutraj hiša hladna, poleti je čez dan povsem prijetno (in smo brez klime).
Ob odprtem samo enem oknu s komarnikom, pa kašnega svežega zraka res ni čutit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
koliko jih uporabljamo? poleti non-stop.

kot že rečeno, res zmanjša pretok zraka. Ampak če ustvariš prepih, bo potegnilo toliko skoz, da čez noč zlufta bajto. Če te moti prepih, ugasneš luč v sobi, dvigneš komarnik, pustiš za odprtega dokler se ne zlufta in ga zapreš, ko greš spat.

Si res ne predstavljam biti brez. Sej se ne gre za vodo in močvirje. Sej je en kup vešč pa muh, pa takih in drugačnih zveri, ki letijo na luč. Pa pri nas kljub vsemu pride kar dosti nekih majhnih mušic, ne vem, kjer pridejo notri, ker za mrežo so vseeno prevelike...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sad

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pri nas rolo komarniki na vseh oknih.
Preprosto za malo dvignit in zalit rastline na zunanji polici... OK, pozimi ni potrebe po tem...
Zrak gre kar lepo skozi, sploh, če se naredi prepih.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Če menjaš okna, vzemi vgrajene komarnike, ker vse drugo so polovične rešitve. Da bi bil pa brez za teh 100€ po oknu in se potem tolkel po glavi kasneje...

Verjetno je odvisno tudi od kvalitete komarnika ampak pri nas piha čez brez problema.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Če menjaš okna, vzemi vgrajene komarnike, ker vse drugo so polovične rešitve. Da bi bil pa brez za teh 100€ po oknu in se potem tolkel po glavi kasneje...

Verjetno je odvisno tudi od kvalitete komarnika ampak pri nas piha čez brez problema.

zakaj pa je dodatni rolo polovična rešitev?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Koliko uporabljate komarnike?
Namreč trenutno imam na enem oknu komarnik, ampak ga praktično nič ne uporabljamo, ker kakor hitro ga damo dol, potem ne gre praktično nič zraka skozi.
Pozimi so okna itak zaprta, poleti, ko so odprta, pa komarnik čisto ustavi pretok zraka, tako da je praktično neuporaben.
Zato razmišljam ali je sploh smiselno, da dam komarnik noter pri menjavi oken. Kakšne so kaj vaše izkušnje?

Obvezno komarnike. Imas pa različne. Vzames ekvivalent transpatec mrezice pri roltek. Druge firme najbrz enako prodajajo pod drugim imenom. So "nevidne" in zracne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Sem blizu vode, bolj ali manj so celo leto dol. Dvigne se jih samo ob ciscenju oken. Tam kjer so vgrajeni. Na nekaj oknih sem dodatno montiral fiksne na okvir.
Pozimi ko zracim, odprem tudi vhodna in balkonska vrata.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Sem blizu vode, bolj ali manj so celo leto dol. Dvigne se jih samo ob ciscenju oken. Tam kjer so vgrajeni. Na nekaj oknih sem dodatno montiral fiksne na okvir.
Pozimi ko zracim, odprem tudi vhodna in balkonska vrata.

da ti namignem, zdele ni nobenih zuzov, jih brez problema dvignes!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja, to pa je pa tudi res. nic kaj ekolosko ni zdele luftat... pametno. boljs jih imet dol, da se manj zlufta.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
in potem prepusca polovico zuzov?

Komarnik je primarno, kot že ime pove, za komarje (in muhe). Kakšen žužek res zleze na par mesecev ampak ni problem (večino itak vidiš in ujameš na oknu). Je več vredno, da ob neurjih lahko komarnik zaščitiš z roleto.

Nisem še videl nobene naknadno montirane rešitve, da bi bila hkrati estetska, brez vijakov, enostavno dvižna ali zavzemala enako prostora. Če obstaja super, ampak je veliko lažje to vzeti integrirano, če menjaš okna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad