Smiselnost komarnikov

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
seveda, estestko je odvisno od lastnika, ampak svojo nalogo pa vseeno super opravljajo in ne polovicno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Koliko uporabljate komarnike?
Namreč trenutno imam na enem oknu komarnik, ampak ga praktično nič ne uporabljamo, ker kakor hitro ga damo dol, potem ne gre praktično nič zraka skozi.
Pozimi so okna itak zaprta, poleti, ko so odprta, pa komarnik čisto ustavi pretok zraka, tako da je praktično neuporaben.
Zato razmišljam ali je sploh smiselno, da dam komarnik noter pri menjavi oken. Kakšne so kaj vaše izkušnje?

Mi jih imamo - skrite v škatli rolete. Celo poletje so dol...ko se pojavijo komarji grejo dol, in v jeseni, ko jih več ni grejo gor. Poleti itak zračimo zgolj preko noči z nastežaj odprtimi okni, torej je pretok zraka tudi prek komarnika OK.

Za moj pogled na te zadeve je pri oknu mus roleta + komarnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sad

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Vam komarnike kaj napadajo ptiči? V zgodnji jeseni so mi vrabci v enega izkljuvali dve 5cm luknji. Občasno sem jih na komarnikih opazil že večkrat, vendar brez škode.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ne, mi je pa svojcaj ena mačka hodila praskat. kremlje brusit. hvala bogu je ugotovila, da je v okolici veliko bolj primernih reči za to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Nisem se videl ptiča, imam pa poškodbe na njih ki si jih ne znamndrugace razlagat kot od ptica.
V enega fiksnega z okvirjem je pa macek zalutal cez kipnjeno okno....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ampak tudi ptiči se spametujejo. V komarnike se sicer niso spuščali, je bilo pa na začetku kar nekaj samomorov z zaletavanjem v šipe. Zdaj že dolgo noben...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ena boljših stvari na bajti. Nekaj, kar bi uzakonil na vseh počitniških objektih, ker to, da plačaš pošteno ceno za namestitev, potem pa spiš ob klimi v glavo, če je ali pa si požrt, ni za nikamor. Zadeva je sicer integrirana v mobilnih hišah, itd., na zidanih zadevah pa neobstoječa.

Pri meni držijo zdaj že 13 let, niso najlepši, če jih od blizu pogledaš, samo čistit se to ne da po moje brez, da kaj ne poškoduješ. Funkcijo pa opravljajo ok. Ne gre le za komarje, ampak tono ostalega mrčesa, ki ostane zunaj, medtem ko imaš lahko vse odprto. Zraka pride notri manj, a ker imaš lahko odprto več, ne opazimo, da bi bil to nek hud minus. Res pa je, da smo na vasi/gozd, kjer je tega več kot v mestih.
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Pri nas je tudi eden fiksen lani nastradal od ptičjega kljuna, to se v petnajstih letih še ni zgodilo :sprasujemse: