Izpust vode iz bojlerja

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Danes ponoči mi je crknil bojler. Gledam kako izpustiti vodo iz bojlerja ampak imam nek čuden varnostni ventil, kjer ne vidim nič da bi lahko odšraufal, da bi voda odtekla, razen celotnega ventila.
Prilagam sliko
 

Priponke

  • IMG_7652.jpeg
    IMG_7652.jpeg
    836,4 KB · Ogledi: 36

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Ja ampak ali nima večina možnost da ga ročno “odšrafuaš” in da voda odteče po cevki v odtok?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Zapri vodo na dovodu v objekt, odpri pipo, da pade pritisk, nato odvij cev za toplo vodo in preko cevi za hladno vodo spusti vodo na pipo ven. Seveda, če je bojler višje od pipe.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
Zapri vodo na dovodu v objekt, odpri pipo, da pade pritisk, nato odvij cev za toplo vodo in preko cevi za hladno vodo spusti vodo na pipo ven. Seveda, če je bojler višje od pipe.
Ina kako to narediš, glede na to, da imaš na dovodu hladne vode v boljer vgrajen nepovratno varnostni ventil ?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Zapri vodo na dovodu v objekt, odpri pipo, da pade pritisk, nato odvij cev za toplo vodo in preko cevi za hladno vodo spusti vodo na pipo ven. Seveda, če je bojler višje od pipe.
Ventil do bojlerja sem že zaprl. Sprašujem, ker očitno moram odstraniti varnostni ventil. Ampak v tem momentu mi bo na polno voda odtekala iz bojlerja? Ne bi rad naredil poplave
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Če odviješ gibljivo cev ponavadi s prstom lahko dvigneš loputo v ventilu :)
Seveda rabiš veliko posodo, ker ti teče po komolcu dol

Edit: modra pušica je za pritisnit
 

Priponke

  • varnostni-ventil-za-bojler.jpg
    varnostni-ventil-za-bojler.jpg
    22,3 KB · Ogledi: 41

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Ina kako to narediš, glede na to, da imaš na dovodu hladne vode v boljer vgrajen nepovratno varnostni ventil ?
Ok, potem pa drugače. Zapreš vodo. Odviješ cev pod ventilom. Odviješ ventil in na hitro priviješ nazaj cev brez ventila. Ker voda ali zrak od nikoder razen na tej cevi ne more v bojler tudi ven ne bo tekla kaj hitro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Ali pa če potem nahitro nataknem neko cev na priklop kjer bi odstranil varnostni ventil in to cev dam npr v tuš kad in nato odprem toplo vodo na neki pipi. Bi to šlo? Imam čas do četrtka, ko se bom podstopil tega :)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Evo, sem včeraj uspešno zamenjal bojler.
Z izpustom vode ni bilo težav, toplo vodo sem pustil priklopljeno, odstranil hladno z ventilom, pri tem je prikapljalo le par kapljic.
nato sem nataknil cev in jo napeljal pod tuš in na pipah odprl toplo vodo in voda je začela iztekati.