Renault Megane III 1.5dci - izpust vode iz filtra

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Imam omenjeno vozilo, letnik 2012, ki ga vzdržujem sam. Prvi redni servis je bil pri pooblaščencu na 30.000km, potem sem se odločil da bom olje menjaval sam na 20.000km, pa verjetno bom ta interval znižal kar na 15.000km. Ker ga vzdržujem skrbno po navodilih proizvajalca, me moti zadeva da piše pri vsakem rednem servisu na 30.000km:
- izpust vode iz filtra goriva

Sem pri 60.000km sam menjaval filter goriva in podrobno pregledal sistem in nekako ne razumem, kako oni izpustijo vodo iz tega filtra ali katere koli cevi v bližini filtra?

Če na pooblaščenem servisu res razdirajo kolotek in izpustijo vodo iz filtra goriva, potem so res neverjetno spretni in hitri, glede na to da samo za menjavo filtra goriva (seveda brez cene samega filtra) računajo več kot stane delo komplet rednega servisa z menjavo olja (pri katerem bi naj tudi izpuščali vodo iz filtra goriva.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Če redno menjaš filter goriva (kar se ga po moje splača pri vsakem servisu..(ker je zanemarljiv strošek) nimaš kaj izpuščat vode vem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Zanemarljiv strošek ni, ker stane okrog 40eur na pooblaščenem servisu, potem je pa konkretna jeba menjati ga, ker je potrebno odstraniti sprednje desno kolo, komplet plastiko koloteka, pa še liter nafte se zlije ven.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Ja, če ne menjaš vsakokrat filtra nafte, se v tisti "posodici", kjer je filter nafte, nabere tudi voda (oz. jo filter zadržuje). In pri DCI-jih je to res pametno menjat
smile-1.gif

Na 15k km menjaj filter nafte; strošek je resda (summa summarum) malo večji, ampak na dolgi rok... Se splača
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
V mislih imam da sam menjaš filter...a nisem vedel da je treba pol avta podret za to opravilo. A vseeno za 40 eur se splača malo pomigat...če preračunaš za koliko delamo v službi se boš hitro lotil.

Zaradi vode se ne sekirat...tudi če ga menjaš vsak drig servis če je že problem z dostopom. Jaz ga pri sebi na 15 jurjev...tistih 6 eur pa dve minuti dela ni omembe vredno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.136
2.476
113
Zanimivo, ker po servisnem intervalu naj bi se naftni filter pri Meganu menjaval nekje pri 60.000 oziroma vem, da ga bojo sedaj menjali, če so ga pa že kdaj prej pa nimam pojma. A ni na 15k malce pretirano? Servisirajo sicer pooblaščenci in pri njih je filter 60 EUR...

Olje sicer menjujem tam nekje na 20k namesto na 30k.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
@vincent: Sam filter brez stroškov menjave sem dal jaz 40eur, tak sem tudi zgoraj napisal ... menajava pa stane 1uro dela na pooblaškenem servisu. Ravno toliko kot komplet čas rednega servisa, pri katerem bi naj kao spuščali tudi vodo iz filtra. Samo spuščanje vode iz filtra ti vzame do sekunde enako časa kot sama menjava. Zato tudi dvomim, da sploh izvedejo spuščanje vode iz filtra, glede na to da sem pri 60.000km menjaval sam filter in mi najprej niti ni jasno, kako bi naj oni vodo ven spustili (razen da ga ven vzameš in izliješ vsebino), kot drugo jim pa tak postopek vzame recimo 1 uro časa, ki je dodatno sploh ne kasirajo, kot tretje pa pr menjavi nisem opazil, da bi kdo sploh kaj diral ta del vozila (ali pa so vse vijake in klipsne zamenjali z novimi).

Zato še enkrat: ni problem 40eur za sam filter, pa podiranje sprednjega levega dela, pa tisto eno uro časa. Zanima me le, če kdo ve kako za vraga pooblaščen servis spušča vodo iz tega filtra.

p.s. Ravno zato avto najraje vzdržujem sam, ker potem vsaj vem, katero delo je res opravljeno in nimam le papirja s seznamom del, za katera lahko le upam, da so jih resnično skrbno opravili.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.190
113
dovolj je menjava vsak drugi servis sploh če delaš na 15k km servise
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.486
113
Obstajata dva filtra eden z izpustom in eden brez.
Z izpustom je ponavadi vgrajen v Dacio oziroma za ne EU tržišča prevod navodil pa eden za vse. To je to pa ne razmišljaj kak vodo ven spostit ker ne gre.