Izpit za A kat. ob opravljeni B. kategoriji?

SkyNet

Zelenc'
8. maj 2008
20
0
1
Vozniško za B kat. sem opravil konec 2003 in v njej mi piše da imam izpit tudi za A kat. pri kateri je opomba. Piše pa "A 79. (<50km/h)"
Kaj torej to pomeni? Da lahko vozim katerikoli motor (prostornina) samo da grem 50?
hysterical-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Ne to pomeni da lahko vozih kolo z motorjem katera končna hitrost ne presega 50 km/h
To zato ker je s tem rešen problem z raznimi Aixam-i ter podobnimi kitajskimi zadevami..
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kak izpit je pa potreben za 200 ccm stirikolesnika ? Ce ima kdo link od zakona, ki to predpisuje, bi tudi bilo dobrodoslo. Nekateri pravijo, da je dovolj za B kategorijo, poznam tudi nekaj ljudi, ki ima stirikolesnike, hodijo na morje, itd, pa noben nima za A, ampak vceraj se je zgodila ena manjsa nesreca v nasem kraju in pridejo policaji in so zaceli tezit tipu, ki je vozil stirikolesnika, da je potrebna kategorija A.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Par folka poznam ki ima 4 kolesnike pa noben nima izpita za a kategorijo, kakor sem jih jaz razumel je potreben izpit za B kategorijo..
Policaji si pa itak po svoje razlagajo , nekateri tut za rezervne žarnce težijo pri motorju pa jih po zakonu ni potrebno imeti.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tole je bistvo

(6) V kategorijo B1 spadajo štirikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM in G.
(7) V kategorijo B spadajo motorna vozila, razen vozil kategorije A1, A2, A, F in G, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg in poleg sedeža za voznika nimajo več kot osem sedežev. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, B1 in G.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Vprašanje: Pri kateri starosti in kako lahko pridobim vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev?

Odgovor: Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev lahko pridobi oseba, ki je dopolnila 21 let in opravila vozniški izpit za vožnjo motornih vozil kategorije A. Če izpit opravlja po 18. in pred 21. letom, lahko pridobi vozniško dovoljenje z omejitvijo za vozila kategorije A, katerih moč motorja ne presega 25 kilovatov in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,16 kilovata na kilogram. Oseba, ki izpit opravlja po 16. in pred 18. letom, lahko pridobi vozniško dovoljenje A1, ki dovoljuje vožnjo z motornimi kolesi, katerih prostornina motorja ne presega 125 kubičnih centimetrov, moč motorja pa ni večja od 11 kilovatov.

Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev se izda tudi osebi, ki je stara najmanj 21 let in ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje kategorije A1 ali kategorije A z omejitvijo. Pri tem ji ni treba znova opravljati vozniškega izpita. Če želi pridobiti vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev in še nima nobenega izmed omenjenih dveh dovoljenj najmanj dve leti, čeprav je že dopolnila 21 let, pa mora opraviti posebni praktični del vozniškega izpita za vozila kategorije A.