iPhone 4 VS Samsung Galaxy S

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Na trg je prišel Samsung Galaxy S, velik konkurent iPhonu 4. O primerjavi teh dveh telefonov se kar veliko piše po tujih in tudi domačih forumih. Ker pa ravno kupujem nov aparat, me zanima, kaj menite vi, katerega izbrati? Že v osnovi pa tukaj primerjamo iOS in Android. Trenutno imam iPhona 3G, zelo dobro poznam tudi delovanje 3GS, in sem z njima zelo zadovoljen, predvsem zaradi iOSa. Torej, katere so glavne razlike med telefonoma in katerega bi izbrali vi?

Zunanji izgled obeh:

- iPhone 4



- Samsung Galaxy S

 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Let the flame war begin...
grin1.gif


Mislim, da je ta tematika brezvezna, ker bo vsak zagovarjal svoje. Izbira je pa stvar posameznika... zmagovalca v tem primeru ni.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
iPhone 4 je super stroj, o tem ni dvoma. Gotovo najbolši aparat na trgu ta hip. Zakon ekran, super kamera, hiter in odziven OS, malo morje uporabnih aplikacij, iPhone 4 je premium product in zadeva je res kvalitetna.

Galaxy S ima večji zaslon (zame malo udobnejše pisanje / surfanje / video... pa čeprav na manj gostih pixlih). Video kamera je zelo blizu, nekatere stvari bolje posname iPhone, spet druge pa Galaxy S. Mene "cenejša izdelava" ne moti, saj je aparat lahek -> ne škripa.

Kar se tiče iOS in Android primerjave je pa težka. iOS naj bi bil stabilnejši, malo bolj zaprt in po moje "malo trši". Home tipka me na iPhonu enostavno moti. Nikoli je nisem maral pritiskati, kaj šele 2x za app switch (stvar posameznika). Prav tako me motijo notifikacije. To mora Apple nujno popravit, ker je to področje res stone age.

Android mogoče res začne "po nekaj časa" malo lagati (upam da froyo na galaxy s to odpravi). Kvaliteta aplikacij (tako iger kot programov) se na androidu močno dviga in le še vprašanje časa je ko bodo skoraj vse zadeve "na ravni". Mogoče je omembe vredna androidova razdrobljenost in s tem podpora aplikacij in tudi posodobitev. Nekatere to moti..

OS-a sta blizu, meni je android za odtenek bližje.

Jaz bi se na tvojem mestu malo poigral z Galaxy S nato pa odločil. Predvidevam da boš posegel po iPhone 4, ker si pač OS-a slednjega bolj vajen.
 
Nazadnje urejeno:

nidan

Pripravnik
2. feb 2008
449
0
16
Iphon 4G je zmagovalna kombinacija, Samsung Galaxy je bolj mladinski telefon, ki bo čez 2 meseca pozabljen
smile-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Mladinski?
bonk.gif

Poznam enega starga ata, ki ga veselo uporablja.

Mladinci se pa bolj s kakimi wildfiri (pač zaradi plitvih žepov) in drugimi cenejšimi foni zabavajo.

Seveda sta oba, tako iPhone 4 kot Galaxy S, odlična telefona in noben od njiju ne bo že čez par mesecev pozabljen ..
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
Jaz bi se na tvojem mestu malo poigral z Galaxy S nato pa odločil. Predvidevam da boš posegel po iPhone 4, ker si pač OS-a slednjega bolj vajen.

Saj še vedno nameravam kupiti zadnjo verzijo iPhona, ampak se vseeno ne želim preveč zapičiti vanj :) Lahko Galaxy-ja v katerem Mobitelovem centru lahko sprobam?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Mislim da bi ga na Vilharjevi, če ne pa sigurno v CityParku morali imeti priklopljenega za test
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tuji primerjalni testi kažejo, da Galaxy S povozi Iphona v skoraj vseh kategorijah. Enega od primerjalnih testov lahko najdeš tukaj . Teh testov je še več, Google o tem veliko ve.
Sam si lastim Galaxyja in moram odkrito povedati, da mi ni všeč in mi ni všeč noben telefon z Androidom, dokler Android ne bo podpiral certifikatov. Da po dolgih letih ne morem več z mobilnikom na Klik in da se ne morem povezati na službeno pošto, ker je pri obeh zahtevan certifikat, to presega vse meje. Dokler pri Googlu ne spacajo podpore certifikatom, ne pogledam nobenega Android telefona, pa če mi ga zavijejo v 500€.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kaj potem mi lahko zaviješ svojega Galaxyja v bankovec za 500 eur (lahko je tudi manj)
evil.gif

da ga pridem iskati?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Nisem tako izbirčen in bi ga vzel. saj ni okužen (upam) ..

Razvajenost ali kaj .. da se preseravamo
rolleyes-1.gif


Ali smo v Sloveniji sposobni narediti vsaj pol tako dober telefon?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Tuji primerjalni testi kažejo, da Galaxy S povozi Iphona v skoraj vseh kategorijah. Enega od primerjalnih testov lahko najdeš tukaj . Teh testov je še več, Google o tem veliko ve.

A bejž no.
hysterical-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Imel iPhone 3G, imam Samsung Galaxy S, verjetno bom kmalu spet imel iPhone, tokrat 4. Pri Galaxy-je je bila odločilna samo cena in dobavljivost, če se celota ne popravi z 2.2 Froyo, bom sam nadgradil na iPhone 4...
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Kupi staro Nokio. Ce pri poplavi podobnih tem ze na alterju kaj sele internetu ne znas pogledat po lastnostih posameznega telefona in odzivu uporabnikov, bo uporaba vsakega od obeh kandidatov prezapletena zate. my 0.02€
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Saj če nimaš kaj pametnega za povedat, ti res ni treba pisat. Na internetu se res lahko ogromno prebere, vendar me zanima predvsem mnenje uporabnikov, ki so oba telefona že dejansko držali v rokah. Ti se kar igraj s svojo Nokio, pa pusti tistim, ki imajo te telefone, spregovoriti. Sicer sem upal na večji odziv, ampak sej mogoče pa še bo
wink-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Ne bos verjel, ampak si lastim enega od njih, z drugim pa sem se igral. O obeh pa je bilo v zadnjih nekaj mesecih prenapisano na tone reviewjev, ze na alteru je prakticno istih kakih 10 tem. Zdaj tudi ta tema sili v podobne vode, torej da se bo napisalo ze prezveceno se 1x.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Če bi Samsung vložil toliko časa in truda v optimizacijo OS-a (oz. njihove prevleke) kakor Apple v svoj iOS, bi bil tole zelo končurenčen izdelek. Ne razumite me napak, Galaxy S je špica telefon in se tudi zelo dobro prodaja pri vseh ameriških operaterjih. Tudi v Evropi ni slabo.

Je pa znano, da bi morali zadevo bolj izpiliti. Za operiranje z Androidom je potrebno malo več izkušenj kakor z iPhonom. Pri androidu začne povprečnemu uporabniki malo "štekat", ne zaveda pa se da mu v ozadju teče 10+ požrešnih aplikacij. Ampak potem je kriv telefon, ker melje in je neodziven.. Ne rečem, google / partnerji bi to res lahko malo bolj dodelali, ampak mene ne moti.

Uporavljanje z delovnim spominom pa pač ni tako dobro in tu je potrebno kak patch ali fix namestit. Pozabite da bo "Janez iz Beltincev" šel na xda-developers in takoj našel rešitev. Povprečni uporabnik se z takimi zadevami ne ukvarja. Aparat je enostavno za njega hroščast in gre po iPhona, ki enostavno dela.
smile-1.gif


Je pa hummingbird v SGS res prava zadeva, še bolj pa tista grafika (PowerVR SGX540). Če je samsung pameten bo tale njihov vmesnik izpilil, ker imajo res dobro robo.
 
Nazadnje urejeno: