iPhone 11

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Ma ni sama prodaja merilo. Kot je povedal v “benchmarku” - nekoč je bil jabuk merilo kaj je dober in inovativen telefon, danes pa je samo še dober telefon (celo j.ebeno dober) - a pač ni več tisti, ki zadaje smer razvoja in prinaša “nekaj več”.
Pa da ne bo nesporazuma - mam jabuk in bom še nekaj časa ostal na njemu. Deloma, ker me še kar zvija, ko se spomnim Galaxy S4 (je vem - danes je Android nekaj čisto drugega - mam moja MI9 in tisto sploh ni slabo), deloma, ker je pač jabuk “buletpruf” (uporabniška izkušnja) - odpreš škatlo, 10 minut poklikaš in se potem nadaljnih 4 do 5 let ne ukvarjaš s telefonom.
In preden bo kdo skočil - sedanji Android sicer tudi ni več daleč od te uporabniške izkušnje.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Price/Performance je pri iphone zelo velik napram poceni Androidom.
Placati 1000 EUR za malo hitrejse slajdanje med zasloni je sprejemljivo le za tiste, ki so pod najhujšim socialnim pressingom.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.441
862
113
na tvojem nivoju je brez veze kupiti avto za 60teur, ker se vec kot 100 tako ne peljes dandanes po AC proti Ljubljani...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne moreš v letu 2019 ponudit tržišču 64Gb pomnilnika brez razširitvene možnosti, od katerih ti ostane še kakih 10Gb manj, ko je sistem gor. Pol pa možnost snemanja v 4K 60Fr./s.... Kot bi se hoteli delat norca iz kupcev, ki ne razumejo prav veliko... Saj ne rečem, da nimajo dobrih naprav, samo Apple prodaja velik ne smisla, ki ga je težko za razumet.

Zakaj pa ne... Eni itak pravijo, da jim je se to prevec... vazno, da je cimcenejsi :) ... In taki bodo itak vzeli tako barvo, ki je letos nova (pri modelu Pro je to "Midnight green" :) )... da se ja vidi, da imajo nov telefon, ko gredo na kavo in ga dajo na mizo :) ... Ni pa 64 GB edini model... imas potem se 128 GB in 256 GB pri iPhone 11 oz. 256 GB in 512 GB pri iPhone 11 Pro in iPhone 11 Pro MAX ...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Ne moreš v letu 2019 ponudit tržišču 64Gb pomnilnika brez razširitvene možnosti, od katerih ti ostane še kakih 10Gb manj, ko je sistem gor. Pol pa možnost snemanja v 4K 60Fr./s.... Kot bi se hoteli delat norca iz kupcev, ki ne razumejo prav veliko... Saj ne rečem, da nimajo dobrih naprav, samo Apple prodaja velik ne smisla, ki ga je težko za razumet.

meni recimo, povsem zadostuje 64Gb.
Trenutno imam osmico s toliko prostora. Na telefonu skoraj 12k slik, video... Zasedenih ima 20Gb od 64Gb.
In jaz ne rabim več... najbrž je veliko takih.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
meni recimo, povsem zadostuje 64Gb.
Trenutno imam osmico s toliko prostora. Na telefonu skoraj 12k slik, video... Zasedenih ima 20Gb od 64Gb.
In jaz ne rabim več... najbrž je veliko takih.
Ok tebi je zadosti... Vidim, da nisi v celoti razumel napisanega...Posnami 10 minut videa v 4K z 60Fr./sec. Pa mi povej kolk placa ti je ostalo.... Če boš pa posnel 4 do 5 takšnih posnetkov boš v trenutku brez placa....
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v bistvu niti ne rabi razširitvenega prostora, kar sem jaz ugotovil sicer šele letos. namreč ...

tudi sam sem začel jamBrati, da postaja 64GB enostavno premalo. vedno večkrat sem dobil obvestilo "Your iPhone is running out of memory". dokler enkrat nisem samo šel brisat nepomembnih stvari in aplikacij, temveč dejansko šel v ta notification, vklopil iCloud backup za fotke, in voila - ni več tega problema od takrat. še več, vse te fotke so zdaj na voljo tudi na ostalih napravah, kar tudi spoznavam, da ni slaba stvar ...

ja, včasih je enostavno bolje imeti not kartico, samo, se spomnim, kako je bilo pred leti s temi karticami potem ... pa pol stvari ni zaznalo ipd ... :p ampak ja, verjamem, da se je tudi na tej točki marsikaj spremenilo.

ampak - point being - enostavno mi je ta Applova integracija vseh naprav v en ekosistem enostavno odlična in dobro deluje. in če bi šel s tega ekosistema, vem, da bi to bila prva stvar, ki bi jo pogrešal. zelo pogrešal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
na tvojem nivoju je brez veze kupiti avto za 60teur, ker se vec kot 100 tako ne peljes dandanes po AC proti Ljubljani...

Nisem komentiral smiselnosti, to je na vsakem posamezniku.
Pravim samo, da iphone in tudi drugi visokocenovniki ne ponujajo toliko (tehnicno) vec kot stanejo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
ebejžno, saj imaš e-sim
ker res par miliard ljudi rabi met dva telefona. da če mu en crkne, lahko takoj začne v drugega bulit, po možnosti med vožnjo ali na prehodu za pešce.
tak da, dual sim ni zame nikakrkšna prednost.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.441
862
113
Nič ni revolucionarnega, ima že dolga leta take standardne stvari, kot npr. dual sim. Ja, pri applu bo to čez 2 leti revolucija, čez 4 leta pa npr. reverse wireless charging.
Vsako stvar, ki jo najdete na androidu in ni na applu se ne pomeni, da je to nuja.
veckrat se zgodi, da ta stvar ni potrebna.
velikokrat se je ze zgodilo, da dolocene oh in sploh tehnologije niso uspele samo zaradi tega, ker niso bile sprejete ali integrirane.

in ta reverse ne vem kaj je ocitno neka pogruntavscina, ki je apple trenutno oznacil kot navlako.
ali morda mislis, da je niso sposobni nabit not v telefon? Osebno nimam niti wireless charging in ga ne potrebujem. Pac filam telefon zvecer, ko gre tako v DND mode. Zdrzi pa bp cel dan brez filanja.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Vsako stvar, ki jo najdete na androidu in ni na applu se ne pomeni, da je to nuja.
veckrat se zgodi, da ta stvar ni potrebna.
velikokrat se je ze zgodilo, da dolocene oh in sploh tehnologije niso uspele samo zaradi tega, ker niso bile sprejete ali integrirane.

in ta reverse ne vem kaj je ocitno neka pogruntavscina, ki je apple trenutno oznacil kot navlako.
ali morda mislis, da je niso sposobni nabit not v telefon? Osebno nimam niti wireless charging in ga ne potrebujem. Pac filam telefon zvecer, ko gre tako v DND mode. Zdrzi pa bp cel dan brez filanja.
Včasih smo živeli brez vsakršnih telefonov, še hišnih ni bilo. Zakaj sedaj kupujete mobilce. Saj bi lahko živeli brez.... Pač nekomu tud reverzibilno filanje kaj pomeni, čeprav meni ne... Dejstvo, kdor želi "prestiž" si kupi Appla, kdor uporabnost pa vse ostalo... Pa ne trdim, da je Apple neuporaben, je pa v marsičem zelo omejen! Pa upam, da ne dobim vprašanj v čem je omejen...?, kdor tega ne ve, naj si nabavi Androida lahko za manjši denar kot so Appli pa bo videl v čem je point...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Vsako stvar, ki jo najdete na androidu in ni na applu se ne pomeni, da je to nuja.
veckrat se zgodi, da ta stvar ni potrebna.
velikokrat se je ze zgodilo, da dolocene oh in sploh tehnologije niso uspele samo zaradi tega, ker niso bile sprejete ali integrirane.

in ta reverse ne vem kaj je ocitno neka pogruntavscina, ki je apple trenutno oznacil kot navlako.
ali morda mislis, da je niso sposobni nabit not v telefon? Osebno nimam niti wireless charging in ga ne potrebujem. Pac filam telefon zvecer, ko gre tako v DND mode. Zdrzi pa bp cel dan brez filanja.

Glej nima smisla to debato vodit v to smer, ampak skozi zgodovino ajfona je stvar vedno identična in to od odsotnosti mmsov dalje: verniki vedno vpijejo kako tega ne rabijo (ko da konkurenca ven 2 leti prej), ko pa končno dobijo, pa je to nekaj neverjetnega in najboljšega in nepogrešljivega. Ampak 2 leti nazaj pa to živi bog ni rabil
 
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
ebejžno, saj imaš e-sim
ker res par miliard ljudi rabi met dva telefona. da če mu en crkne, lahko takoj začne v drugega bulit, po možnosti med vožnjo ali na prehodu za pešce.
tak da, dual sim ni zame nikakrkšna prednost.

Za službene telefone si že slišal? Daj ti ta esim razloži direktorjema v naši firmi, ker vsak z 2 telefonoma v roki vsaj meni delujeta zelo retro
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nič ni revolucionarnega, ima že dolga leta take standardne stvari, kot npr. dual sim. Ja, pri applu bo to čez 2 leti revolucija, čez 4 leta pa npr. reverse wireless charging.
Hmm, to je bilo že lani (dual sim).
Morda bi raje sodeloval v temah, o katerih se ti vsaj približno sanja?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Apple je še vedno odličen telefon, me pa res moti ta njihov Homescreen. A se da s kakšnim appom urediti, da bi bilo v docku več ikonc in da je homescreen nastavljiv po želji in ne da je cel kup app ikonc na prvi strani ?