iPhone 11

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
Počasi bo jasno, zakaj tako držijo ceno.
Po drugi strani pa je to tudi strel v koleno za proizvajalca...
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
map verjetno misli bolj med verzijami androida in ne security posodobitve, ipd.

Ne vidim pa neke nuje po večletnih posodobitvah verzij. Ni nekih revolucionarnih sprememb, ne pri Applu ne pri Androidu, in naprimer Android s 5-ko je še vedno 99% funkcionalen. Če bi telefon izpred let posodobil na Pie, bi bil pa samo počasen, če ga pa pustiš na verziji nakupa, +1-2 update-a, pa še vedno laufa dobro.

Tisti, ki res rabijo zadnje in najnovejše, pa itak menjajo telefon letno.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Počasi bo jasno, zakaj tako držijo ceno.
Po drugi strani pa je to tudi strel v koleno za proizvajalca...
Umetno držijo goodwill, kot Maserati, odličen avto vendar nič posebnega. Če ti sede, si ga kupiš, ker je še vedno odličen avto, če pa ne, boš pa npr. z BMW še vedno prišel do cilja brez problemov in za povrh še ceneje.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Vsaj Samsung s7 navaden in edge sta postala po posodobitvi iz 7.0 na 8.0 občutno hitrejša, se je pa poznalo tudi na krajšem trajanju baterije. To je bil moj prvi samsung, da je telefon po treh letih hitrejši kot ob izidi. Prejšnji so se pa običajno mal umirili (beri upočasnili). Sedemka še danes prav spodobno deluje! Ok, sedaj smo pa že mal off topic...:)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Se kaj ve kakšne bodo cene pri mobilnih operaterjih operaterjih za prosto prodajo? Big bang ima ze cene na spletu. Bo kdo imel prodajo od polnoci naprej
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
jao, Ynos ... dajva takole - najprej nisem videl, da gre za Zenbook Pro Duo. pošast. monster komp. priznam. ampak ... si videl, kaka komadina je to? to ni p od prenosno! plus, ergonomije ni, zaradi drugega zaslona. in zaradi dveh zaslonov je battery life ... raje reciva, da ga ni. ;)

sem pa komp želel pred kratkim v Nemčiji videti v živo, ker, iskreno, Zenbook je že imel oznako "All Aluminium", pa je bil tako mehak, da ne vem, kakšen aluminij je to bil, tipkovnica se je vseeno upogibala - nekaj, kar na Macih in Razerjih ne boš videl. ampak ga žal še niso imeli na zalogi, so pa cene tako ali tako 3000€ in več. ;) tako da prav zelo ugoden ni.

to je precej specifičen komp, za folk, ki večinoma rabi zmogljiv komp, ki je večino časa stacioniran, a ga vseeno lahko vzameš za kakšno akcijo ali sestanek.

so pa patent zračenja skopirali iz svoje ROG Zephyrus serije ... to si tudi poglej, pošastne mašine. :) sem imel najprej to v ožjem izboru, ampak je spet problem - natačnost zaslona in pa battery life. in pa, to je ta prenosnik, na katerem sem videl to upogibanje tipkovnice ... ;)


Moj point je bil na inovativnosti, kjer je včasih primat držal Apple. Zdaj pa ne več. Ne samo na področju telefonov...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz tudi ne vem kaj naj bi apple še stlačil noter, stvar ima najhitrejši procesor, odličen ekran in zanesljivo in uporabniku prijazno delovanje.

Ravno pljuvači po eni strani kritizirajo iphone, po drugi pa pričakujejo, da jim ga bo fafal.

Kaj je pa pri konkurenci revolucionarnega? Vse je slabše. U mal ceneje je. Fino.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Nekoč je bil Ericson potem je prišla Nokia, pol je prišel Apple in za naprej se bo videlo... Tržišče bo izbralo...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Appla je ze zdavnaj prehitel Samsung in Huawei. Apple mislim, da je na 3 mestu po prodaji.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Ne moreš v letu 2019 ponudit tržišču 64Gb pomnilnika brez razširitvene možnosti, od katerih ti ostane še kakih 10Gb manj, ko je sistem gor. Pol pa možnost snemanja v 4K 60Fr./s.... Kot bi se hoteli delat norca iz kupcev, ki ne razumejo prav veliko... Saj ne rečem, da nimajo dobrih naprav, samo Apple prodaja velik ne smisla, ki ga je težko za razumet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova