iPhone 11

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Ne nismo strokovnjaki, ampak obični uporabniki. In prodajne številke očitno nič ne vedo o teh blaznih prednostih iosa.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Strokovnjaki zato, ker napovedujete da apple opusca iphone.
Prodajne stevilke pa verjamem da so slabe. Po mojem mnenju so naredili 2 napaki. Lansko leto so preveč povišali cene, drugič pa so začeli srati z več modeli. Seveda če si hotel imeti “topshit” model si se moral kar konkretno stegnit. Včasih je bil iphone eden in edini razen velikost pomnilnika si lahko izbiral.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
touch senzorja ne potrebuješ, ker dela Face ID v nulo.

kar pa se tiče inovacij ... Samsung (in ostali) so res predstavili hude inovacije, moram reči ...

problem je v tem, da je danes res težko narediti konkreten preskok z neko iznajdbo, revolucijo. cene so tam tam, odloča potem uporabniška izkušnja. ta pa je, meni osebno na Japki ustreznejša, ker imam cel paket - Macbook, iPad, iPhone. in vse med sabo fantastično fukncionira.

ne rečem, da na Androidu ne, ampak dvomim, da so stvari tako integrirane, kot pri Applu, kjer je prakitčno vse na isti platformi ...

kar pa se tiče prodaje - mogoče upada, ker se Xs res ni splačalo kupovati (v primerjavi z iPhone X). ampak ko grem po svetu, še vedno večinoma vidim iPhone po rokah ...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.444
863
113
Ksz
769D0A25-9366-4C46-93FB-3721965C1156.jpeg
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Hehe, sami strokovnjaki tukaj. :)
Največja prednost je seveda sam iOS sistem, ki vklučno z ostalimi apple napravami (macOS) deluje res odlično in tudi medsebojno je res dobro cse povezano.

Androida težko primerjaš tu zraven. Pa sem razvijalec tako za android kot za iOS.
Hehe, sami strokovnjaki tukaj. :)
Največja prednost je seveda sam iOS sistem, ki vklučno z ostalimi apple napravami (macOS) deluje res odlično in tudi medsebojno je res dobro cse povezano.

Androida težko primerjaš tu zraven. Pa sem razvijalec tako za android kot za iOS.

Res je, tole bodo “stevoti” tezko razumeli... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Telefonija ni edino področje, kjer jih drugi na področju inovacij prehitevajo kot za, šalo.


ah, najbolj pa uživam, ko začne folk zraven tlačiti plastične prenosnike. da, Asus Zenbook je vrhunski prenosnik, se strinjam, ampak - oprosti, plastika ni enaka aluminiju. in bom vedno raje dal več denarja za aluminijasto ohišje kot za plastiko.

vsaj potrudi se in poišči nekaj, kar ima ohišje iz aluminija (ali recimo karbona). obstaja? seveda obstaja. hint? Razer (aluminij). hint? ThinkPad (karbon). ampak - cenovno smo naenkrat tam tam, knede?


plus, da en ima probleme s pregrevanjem (sicer nima takšnega problema, kot Apple, ki je v pretanko ohišje stlačil procesor, ki je potreboval precej več hlajenja, kot je ohišje dopuščalo) in ga posledično ob resnejšem delu ni priporočljivo imeti v naročju, drugi ima probleme z natančnostjo ekrana.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Izven apple sveta uporabniki odločajo sami kaj rabijo, brez da jim nekdo to diktira.
Pri vse drugih tudi dela prepoznavanje obraza v nulo, pa vseeno imajo senzor

v Apple svetu pa napravo vzamemo iz škatle, aktiviramo, in piči. ni potrebno še tisoč in ene nastavitve ... pač, se vidi, da je Apple delan za Jameričane ...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Ne bi rad razpihnil debate v smeri kter sistem ma daljsega.. Ampak od kod ideja, da je treba pri androidu skoz neki nastavljat?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
en tak primer, ki mogoče ni ... univerzalen, pa vseeno.

pred kratkim se je posodabljalo maile in posledično je bilo potrebno na novo nastaviti maile. tisti, ki smo imeli Apple telefone (tudi iPadi gredo tu zraven), smo zadeve nastavili na način "za telebane" - klikni tukaj, klikni tukaj, vpiši mail in geslo, klikni tukaj, voila. je delalo.

ostali, ki so bili na Androidih, pa cele kolobocije, potrebna neka vpisovanja, skratka ogromno nekega dela.

podobno je bilo tudi s koledarji in sinhronizacijo le-teh. probleme je delal en Android phone, vse ostalo je delalo ... ;)

kot rečeno, mogoče en extra, out of the box primer, ampak s tem sem vedno povezoval Android, sicer ga že cca. 5 let nimam več, ampak takrat je bilo potrebnega precej več štafnanja po nastavitvah, da so določene stvari stekle, pa še takrat ni nujno, da so ...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
No.. Js pred par meseci kupim telefon..android. Vzamem iz skatle, vpišem google racun in wifi geslo in konec komedije... Vse siba.
Naslednji dan zalaufam phone clone in opa miki, vse isto kot na tastarem...

Je pa res, da ce ti je dolgcas lahko 100 stvari spreminjas... Ampak nic od tega ni nuja, bolj igrackanje...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Mah dobro no to so pač večne brezplodne debate ios proti andoridu. Vsak ima svoje prendosti in slabosti. IOS je še vedno bolj simplicity, čeprav je tudi andorid tukaj naredil zelo velik korak naprej. Jaz sem veliko delala (oz. še) v obeh svetovih. In zgolj zaradi določene spcifike se mi tehtnica obrne malenkost v prid andorida, čeprav po goli uporabniški izkušnji ima IOS še vedno prendost (ampak žal tudi kakšno slabost). Skratka oboji so kar kul zadeve...kdo je boljši pa nima smisla razpravljati ker so želje, okus in potrebe povsem različne.
Skratka, če se vrnem na temo. Pri nas v familiji imamo razdeljen tabor nekako 50/50 (ios:andoid) in se mi zdi ta poteza da iphona 11 kar ok poteza za Apple. Ok ja sej js slabši ekran od konkurence pa osnovnih 64gb je malce malo in podobno......kar pa meni najbolj moti in se nikoli nisem poglabljal v to....zakaj hudiča je taka razlika v ceni Iphonov po svetu? Včasih so bile te razlike mnogo manjše ali se motim? Pišuka Iphone 11 je v USA 699 dolarjev!..po Evropi so cene zelo različen, v Italiji bo verjetno 870 evrov! Pri nas če se ne motim je cena po navadi zelo podobna italjanskimi, od kje taka astronomska razlika v ceni, ki pač roko na srce res ni majhna :rolleyes:
Sem na hitro gledal recimo za primerjavo Note 10...je v USA cca 950$, v EU pa pač 950e..v čem je fora, da Apple za druge trge še tok bolj nabija cene?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Se strinjam, saj za resno delo uporabljam win desktop, ker pac mac ne podpiram cad/cam programov, drugace pa zraven uporabljam se mb air za enostavno up
Mah dobro no to so pač večne brezplodne debate ios proti andoridu. Vsak ima svoje prendosti in slabosti. IOS je še vedno bolj simplicity, čeprav je tudi andorid tukaj naredil zelo velik korak naprej. Jaz sem veliko delala (oz. še) v obeh svetovih. In zgolj zaradi določene spcifike se mi tehtnica obrne malenkost v prid andorida, čeprav po goli uporabniški izkušnji ima IOS še vedno prendost (ampak žal tudi kakšno slabost). Skratka oboji so kar kul zadeve...kdo je boljši pa nima smisla razpravljati ker so želje, okus in potrebe povsem različne.
Skratka, če se vrnem na temo. Pri nas v familiji imamo razdeljen tabor nekako 50/50 (ios:andoid) in se mi zdi ta poteza da iphona 11 kar ok poteza za Apple. Ok ja sej js slabši ekran od konkurence pa osnovnih 64gb je malce malo in podobno......kar pa meni najbolj moti in se nikoli nisem poglabljal v to....zakaj hudiča je taka razlika v ceni Iphonov po svetu? Včasih so bile te razlike mnogo manjše ali se motim? Pišuka Iphone 11 je v USA 699 dolarjev!..po Evropi so cene zelo različen, v Italiji bo verjetno 870 evrov! Pri nas če se ne motim je cena po navadi zelo podobna italjanskimi, od kje taka astronomska razlika v ceni, ki pač roko na srce res ni majhna :rolleyes:
Sem na hitro gledal recimo za primerjavo Note 10...je v USA cca 950$, v EU pa pač 950e..v čem je fora, da Apple za druge trge še tok bolj nabija cene?

Si pribil zraven tudi DDV pri USA cenah?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Hm ne...gleda sem samo oglaševane cene..Iphona povsod oglašujejo po 699 dolarjev...note 10 po 950$, v EU pa cene 870e (pričakovana v Italiji) in pa 950 za Nota...nisem se pa res poglabljal, lahko da je fora v kakšnem davku ne vem..
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
pol daš davek zraven na oba, in si na istem, mar ne? 950=950, 699 pa ni enako 870, kaj ima zdaj tukaj davek veze?