iOS12

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Da sosednje teme ne obremenjujem s tem.
Kako deluje iOS12 na starejših napravah?
Predvsem me zanima hitrost delovanja, trajanje baterije in če so že kakšni bugi znani?
Konkretno me zanima za iPhone 7, 6S Plus, 6 in 5S.
Baje 6S Plus in 7 bi morala “peljati” zadevo, kako je pa s 6ko in še posebej 5S. Le ta je na 11ki že kar počasna, čeprav z malo potrpljenja še uporabna.
Hvala.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vmes sem malo prebrskal po netu in so dejansko le pozitivne informacije na to temo.
Tako da sem že nadgradil 6, 5S in 6S Plus, na ''produkcijski'' sedmici bom še malo počakal.
Zaenrkat nič negativnega, razen da je takoj po nadgradnji kazalo cca. 30% manj baterije in na 6ki je potem precej cuzal baterijo, ampak se je mislim da sedaj to ustavilo po izključitvi telefona.
Ostalo pa še napišem po malce več časa.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
4 leta sem imel i6 in je ob vsakem updejtu bilo slabše. Ob prehodu na ios12 pa sem prvič opazil, da je telefon dejansko postal bolj odziven in hitreje odpiral aplikacije.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
6s+ star skor 2 lete

mel problem z prstnim odtisom, sem ga še enkrat na novo poskeniru in zdj dela ok
baterijo se mi zdi da velik bolj pije ko prej...
se mi zdi da dela bol počasi, ko prej... vsaj na mojmu odpiranje aplikacij prehod med meniji...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vmes sem malo prebrskal po netu in so dejansko le pozitivne informacije na to temo.
Tako da sem že nadgradil 6, 5S in 6S Plus, na ''produkcijski'' sedmici bom še malo počakal.
Zaenrkat nič negativnega, razen da je takoj po nadgradnji kazalo cca. 30% manj baterije in na 6ki je potem precej cuzal baterijo, ampak se je mislim da sedaj to ustavilo po izključitvi telefona.
Ostalo pa še napišem po malce več časa.


Po nadgradnji je praviloma problem pri performansah in pri cuzanju baterije, ker se zadeve v ozadju indeksirajo na novo namescenem OSu ... To se praviloma uredi po dnevu ali dveh ...
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
A ve kdo za kako "Trusted" spletno stran da narocim baterijo za 6s+... Pa ne rečt na netu poglej.. na netu jih je en kup sam rabim res tako da so ok da ni nek ponaredek,,,,
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A ve kdo za kako "Trusted" spletno stran da narocim baterijo za 6s+... Pa ne rečt na netu poglej.. na netu jih je en kup sam rabim res tako da so ok da ni nek ponaredek,,,,

Na pooblascenem servisu stane menjava baterija dobrih 42€ >> https://www.epl.si/eplservis/izven-garancijska-popravila.html ...

Izven_garancijska_popravila-20181001-125008.jpg


In tam bo najbolj sigurno, da je OK... Drugje lahko kupis samo ponaredke ...

Lahko preveris tukaj >> https://www.apple.com/si/support/iphone6s-unexpectedshutdown/ , ce je tvoj iPhone upravicen za brezplacno menjavo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: THEDuke

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ej eno vprašanje. na iPhoneu imam sedaj dva programčka za 2FA (2 factor authentication). Če nadgradim na ios12 bo to delovalo normalno naprej al raje prej izklopim to na straneh kjer ga rabim?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ej eno vprašanje. na iPhoneu imam sedaj dva programčka za 2FA (2 factor authentication). Če nadgradim na ios12 bo to delovalo normalno naprej al raje prej izklopim to na straneh kjer ga rabim?

Preveri prej, da imaš backup prej za vsak slučaj. Drugače pa ja, vse ostane.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si


Prej si napisal, da imas iPhone 6s Plus... Tale link je za iPhone 6 ... Bolj pravi bo tale >> https://eustore.ifixit.com/en/Parts...-Plus/iPhone-6s-Plus-Replacement-Battery.html

Pa ce bos sam menjal, potem je bolj vzeti kit, ki vsebuje tudi orodje... in stane potem 29,95€ ... Moras pa pristeti se 8,90 € stroskov postnine >> https://eustore.ifixit.com/en/Shipping-and-Charges/ :)

Je pa tako... Ce je pri Pro Servisu res samo 33€ menjava baterije skupaj z delom in DDV, potem bi jaz vseeno raje vzel to, ker je vecja verjetnost, da je originalna baterija ... :) ... pa se konec koncev bo ceneje :)