Internet

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Kateri je trenutno najcenejši ponudnik storitev? (aja pa optika odpade)! Kam bi se prestavil ne rabim pa vesoljskih hitrosti?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
gre se pri punci, ki nima neta ker je skoraj ni doma zdaj pa bo pa morema nekaj zrihtat! Za torrente ne rabi kar se tiče ostalih stvari TV telefon pa je stvar dogovora!
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
V teoriji (večinoma tudi v praksi), je takole: če je VDSL, potem je T-2 pametnejša izbira; če je ADSL, se odloči sam (Amis/Siol) ...; če je optika, potem itak Siol.

V glavnem pa povsod velja "za manj denarja čim več", je pa res, da pa nek fiksni minimalni strošek mora obstajat. Plačaš v vsakem primeru.

Če hočeš, ti jutri pogledam, kako je z dostopnostjo Siola na lokaciji oz. če ni slučajno še kak FCM ... Napiši naslov in tel. št. na PM pa se ti pozanimam.

Uporabna namembnost ni pomembna - če za isto ceno dobiš pri enem 10 namesto pri drugem samo 1 mbit, je bolje vzet tistega z več bandwidtha. Si vsaj širši pas vnaprej rezerviraš, pa ti ni treba bit nek seeder zaradi tega.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
to da bo nekaj stalo mi je popolnoma jasno. Glede na to da se ne bo uporabljalo to več kot 2 uri na dan zato tut ne rabi kaj tako zelo močnega. Drugo pa je če pride kaka dobra ponudba za tv+tel+int t je pa pol drugo.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Dostopnosti T-2 optike se preveri lahko tule:
http://prijava.t-2.net/prijava/prijava/ulica_search_optika.php

Če ni T-2 optike, je morebiti v kraju tudi T-2 centrala. Kot je rekel eden od piscev pred mano, je na VDSL T-2 precej kvaliteten. Tudi tam stane osnovni internet 14 EUR (skupno razvezan dostop, stranka ohrani še naprej telekomovo telefonijo). Pogoj je razdalja, ki je manjša od 3 km. Če se mi da točen naslov (kraj, ulica, številka, morebitna črka) na Zasebna sporočila, lahko pogledam okvirno oddaljenost od centrale in primerjam z morebitnimi hitrostmi strank v okolici.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Če hočeš, ti jutri pogledam, kako je z dostopnostjo Siola na lokaciji oz. če ni slučajno še kak FCM ... Napiši naslov in tel. št. na PM pa
Si želel napisati PCM...
write.gif


No, vidiš vaginko....se že tepejo zate
grin1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Saj vem, da je uradno "tehnologija" (kolikor je to še sploh) PCM, so pa tisti moduli FCM-05S, FCM-05E, FCM-12 itd. Očitno poimenovanja proizvajalca. Zadnja štiri leta sem delal s PCM-i (demontaža) in čakam dan, ko jih več ne bo. Servis je drag, crknejo pa zmeraj, ko se malo zabliska. Marsikdaj pa pridejo nazaj moduli (BAV-i, PCM-i, karkoli) s servisa pa manjkajo na njih kondiji pa take reči, tako da se marsikaterega včasih sploh noben ne dotaktne. Na teden se jih pa samo iz 02 (MB/MS) pošlje okrog 200 na servis.

Ne vem, zakaj je tako butasta politika prisotna, da ne moreš z večinskimi soglasji uporabnikov prisiliti firmo (Telekom), da bi se omrežje "dograjevalo". A ni boljše, da posledično pridobiš iz ene občine 100 novih strank, kot pa da jih še kar puščaš na PCM in se morajo tepst za tiste omejene kapacitete na centrali.
Ko pa kliče folk, ki je PCM-ih, v KC in se zanima za internet pa jih moraš odslavljat z razlogom, da TRENUTNO ni možno in da naj pokličejo čez kakšen mesec. Čez kakšen mesec je večja šansa, da bodo ti PCM-i skurjeni, kot pa zamenjani za boljše module. Pač navodila iz LJ. Kar se ponudbe tiče je to slaba reklama, ker v tem primeru niti konkurenca ni možna, potem pa folk guši tebi, ne pa tistim, ki so npr. 1993 kreirali tehnični nalog za izgradnjo omrežja s PCM-i.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
saj to je bil tut moj namen da ne iščem po netu sam ampak mi jostri kar preko pm - ja preverijo in povedo kaj na lokaciji gre in to je fino! Punca se bo odločila kaj bo jaz sem svoje delo opravil!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
kablska je od elektro turnšek in na njeni lokaciji na bodo delali interneta v bližnji prihodnosti Odvisna je od telefonskega kabla!