Internet ponudnik

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni
V stanovanju bi imel samo internet (ne rabim TV, telefonije...). Kolikor gledam ponudbo, vsi ponujajo pakete. Kaj mi priporočate? Po možnosti brez vezave, ker verjetno ne bom v stanovanju 2 leti.
Hvala
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Pozdravljeni
V stanovanju bi imel samo internet (ne rabim TV, telefonije...). Kolikor gledam ponudbo, vsi ponujajo pakete. Kaj mi priporočate? Po možnosti brez vezave, ker verjetno ne bom v stanovanju 2 leti.
Hvala


hit giga neomejeno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jodlarcek

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Odvisno od lokacije. Če imaš dovolj dober signal in bazna postaja ni preveč zasedena, jih boš dosegel.

Imaš pa tudi drobni tisk... *Paket HoT GIGA neomejeni vključuje neomejeno količino prenosa podatkov, vendar se hitrost po porabljenih 1 TB zmanjša na 5/2 Mbit/s
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Če imaš dober signal, bo delalo super. Hot dela na A1 omrežju, tak da preveri pokritost. Odkar so izklopili 3G, je zadeva porazna, če ni dobra 4G pokritost. Pri 3G mi je net šibal na polno, sedaj pri 4G je pa katastrofa. Veliko nihanje v hitrosti. Najboljše in najhitrejše dela ponoči, nekje do 6. ure zjutraj, potem pa kot da bi odrezal linijo. Ampak, lej, dela....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Odvisno od lokacije. Če imaš dovolj dober signal in bazna postaja ni preveč zasedena, jih boš dosegel.

Imaš pa tudi drobni tisk... *Paket HoT GIGA neomejeni vključuje neomejeno količino prenosa podatkov, vendar se hitrost po porabljenih 1 TB zmanjša na 5/2 Mbit/s

O, tega pa na začetku nisem zasledil, ko so lansirali...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ce hocem na tole priklopiti tudi desktopa preko LANa, njihov modem ne bo OK, kaj ne? Je samo wireless.

Kateri modem je zanesljiv, pa da gor lahko priklopim komp preko LAN. Hitrost ni pomembna, bo vsaka dobra, zanesljivost je pa esencialna. Gre za mail, program, ki posilja/prejema podatke (ne videa, npr) in radio.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Ce hocem na tole priklopiti tudi desktopa preko LANa, njihov modem ne bo OK, kaj ne? Je samo wireless.
Kateri modem je zanesljiv, pa da gor lahko priklopim komp preko LAN. Hitrost ni pomembna, bo vsaka dobra, zanesljivost je pa esencialna. Gre za mail, program, ki posilja/prejema podatke (ne videa, npr) in radio.
Več možnosti imaš. WiFi adapter za desktop in zgornji modem. Ali pa namenski 4G/5G router, ki ima tudi ethernet porte.

4G: https://www.mimovrste.com/usmerjevalniki-routerji/tp-link-tl-mr6400-4g-lte-wifi-n-router-858727
4G: https://www.telekom.si/e-trgovina/racunalnistvo/mrezna-oprema/usmerjevalniki/p/zte-mf296r
5G: https://www.telekom.si/e-trgovina/racunalnistvo/mrezna-oprema/usmerjevalniki/p/zte-mc801a

Z zgornjimi sicer nimam izkušenj (imam Huawei, ki pa ga ne prodajajo več).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ce hocem na tole priklopiti tudi desktopa preko LANa, njihov modem ne bo OK, kaj ne? Je samo wireless.

Kateri modem je zanesljiv, pa da gor lahko priklopim komp preko LAN. Hitrost ni pomembna, bo vsaka dobra, zanesljivost je pa esencialna. Gre za mail, program, ki posilja/prejema podatke (ne videa, npr) in radio.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €2.86 91%OFF | 150Mbps MT7601 Mini USB WiFi Adapter Wireless Network Card 802.11 B /g/n Wi Fi Receiver Dongle Set Top Box IPTV Wireless Rece...

Jih imam 7 komadu, vsi delajo brez problema... Tudi signal lovi dobro... Potem pa imas lahko samo wifi modem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe