Ponudnik interneta ne želi popraviti opreme

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.402
113
še v SLO - ampak komaj
Oj. Imam celo bolj skrajni primer kot Tomas

S sosedom sva “zadnja” na liniji in na tem delu je nekaj “odletelo” in smo tako že od začetka meseca v “temi”.
Ponudnik trdovratno “molči” ozr. me pošilja od ene službe k drugi - sumim, da je popravilo predrago in morda sploh ne bodo šli v popravilo.

Kaka ideja kaj lahko sploh storim, če se ta scenarij dejansko odvije tako?

Alternativa je sicer “baker” - a smo spet tako daleč od centrale, da se bojim, da bom imel potem isto sranje kot že omenjeni uporabnik.

Dodatek: zasilno uredil preko LTE - a roko na srce to ni rešitev. Rabim pa dva fiksna telefona, 2 TV in smiseln net …

Dodatek 2: ravno prejel klic, da popravilo ni ekonomsko upravičeno …
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Fun fact - pol leta nazaj sem podpisal vezavo za 24 mesecev - moram pogledati ali tudi njih kak obvezuje …
Zakaj si pa podpisal vezavo, če dela "skoraj nič"? A so obljubljali več? Če so, lahko izposluješ. Če v pogodbi piše, da si dobil to, kar imaš, pa je sr...
Če pogodbo prekineš, ti bodo "nekaj/mnogo" zaračunali. Pač tako je...
Sem bil sam v isti varianti in sem, ker nisem bral drobnega tiska, popušil...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.402
113
še v SLO - ampak komaj
Zakaj sem podpisal? Ker je delalo - zadnji 25 let brez kakšnih težav. In je zdaj crknilo.

Ponudili so TotalTV ali “brezplačni odstop od pogodbe” …

Moram premisliti kaj dejansko storiti. Ina kdo telefonsko od A Kanala ali FOPa?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Oj. Imam celo bolj skrajni primer kot Tomas

S sosedom sva “zadnja” na liniji in na tem delu je nekaj “odletelo” in smo tako že od začetka meseca v “temi”.
Ponudnik trdovratno “molči” ozr. me pošilja od ene službe k drugi - sumim, da je popravilo predrago in morda sploh ne bodo šli v popravilo.

Kaka ideja kaj lahko sploh storim, če se ta scenarij dejansko odvije tako?

Alternativa je sicer “baker” - a smo spet tako daleč od centrale, da se bojim, da bom imel potem isto sranje kot že omenjeni uporabnik.

Dodatek: zasilno uredil preko LTE - a roko na srce to ni rešitev. Rabim pa dva fiksna telefona, 2 TV in smiseln net …

Dodatek 2: ravno prejel klic, da popravilo ni ekonomsko upravičeno …
Kakša stvar na koaksialnem omrežju pa sploh lahko odleti, da se je ponudniku ne splača popravljat? To bi bilo res zanimivo izvedeti.

Opcija WiFi bridge do koga, ki mu še dela vse ok? Sicer takrat stacionarni telefoni odpadejo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.402
113
še v SLO - ampak komaj
Baje je kabel “preperel” - torej izkop in vkop novega.
Telefon “mora” biti (starejši pri bajti).
Wifi bridge je bolj tak - najbližji so na bakru, tak da tudi to ni rešitev.
Čakam popoldan TK klic. “Idealno” je, da sem do petka na poti.


Mimogrede - Daniel - a tisti Huawei še dela? Sam sem ma vrat na nos moral spet enega vzeti - rabljen, sicer dela, a se mi zdi da so ga imeli tudi za drva sekat.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Baje je kabel “preperel” - torej izkop in vkop novega.
Telefon “mora” biti (starejši pri bajti).
Wifi bridge je bolj tak - najbližji so na bakru, tak da tudi to ni rešitev.
Čakam popoldan TK klic. “Idealno” je, da sem do petka na poti.


Mimogrede - Daniel - a tisti Huawei še dela? Sam sem ma vrat na nos moral spet enega vzeti - rabljen, sicer dela, a se mi zdi da so ga imeli tudi za drva sekat.
Neverjetno, da se kaj takega sploh lahko zgodi.

Obstajajo tudi stacionarni telefoni na SIM kartico ampak tam potem nimaš več klasične številke.

WiFi bridge s pravo opremo dela brez težav tudi na 10 km, je pa seveda razlika ali živiš kje višje z razgledom daleč naokrog ali pa med kupom ostalih hiš, kjer težko postaviš kakšen link. Ravno zadnjič sem testiral eno ne ravno idealno linijo, ker je moja domača antena usmerjena na drugo točko, pa se mi je druga antena povezala domov na 9,9 KM iz hribov nad Vinico na Hrvaškem (kolega bi imel internet na vikendu).

Huawei dela brez težav, nesel sem ga s sabo na dopust, je delal odlično, tam nekje do 40 Mbit, sedaj ga ima pa nečak s sabo ampak jim internet bolj slabo dela, očitno zabito HT 4G omrežje okrog Zadra, tam nekje 4 Mbit samo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Ej - kaki internet gre s TotalTV?
Odvisno od lokacije.....paketa..... :)

Ql je da obstaja tudi prek LNBja če ni drugih virov.......na moji lokaciji mam slab baker (strela parx poškodovala povezavo).....tako da je LTE od mobitela hitrejši od wifija v bajti :)

Ampak ok.....ni moja primarna lokacija....lahko preživim stem kar mam tam!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.222
4.701
113
Najprej iti v spremembo Ustave in pravico do interneta zapisati v njo. Potem pa bi mogoče imelo smisel iti preko medijev.
Meni je precej logično, da zasebni ponudnik ne bo nekaj delal v svojo zgubo in valil problem par strank na ostale kupce. To se mi zdi pošteno, obratno bi se mi zdelo škodljivo in nepošteno. Za reševanje takih območij so bolj aktivne lokalne skupnosti šle v OŠO projekte. Tam pa gre za solidarnostno reševanje situacij, kjer ni čiste ekonomske logike.
Načeloma se mi zdi smešno, da nimamo nobenega zasebnega dela resne ceste za javni promet in hkrati nobenega javnega dela mobilnega omrežja ter le nek majhen delež javnega optičnega omrežja do končnih porabnikov. Ali vodovoda. Vse to je danes življenjsko pomembna infrastruktura, smiselno bi bilo, da je javnega v vseh teh področjih približno enak delež.
Mene je OŠO rešil, hvaležen takratnemu županu, ki je razumel in šel v projekt.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.380
1.003
113
Celje
Obišči stran
Baje je kabel “preperel” - torej izkop in vkop novega.
Telefon “mora” biti (starejši pri bajti).
Wifi bridge je bolj tak - najbližji so na bakru, tak da tudi to ni rešitev.
Čakam popoldan TK klic. “Idealno” je, da sem do petka na poti.


Mimogrede - Daniel - a tisti Huawei še dela? Sam sem ma vrat na nos moral spet enega vzeti - rabljen, sicer dela, a se mi zdi da so ga imeli tudi za drva sekat.
a pa linija je pa tako noro dolga, da se nebi dalo kako dogovoriti? recimo ti urediš izkop oni pa material ali pa nekaj podobnega?