NLB Klik - Administracija avtentikacijskih metod (AAM) ne deluje

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ko se hočem prijaviti v AAM, mi napiše: Storitev trenutno ni na voljo. Torej ne morem aktivirati NLB klika na telefonu, niti se prijaviti na računalniku (ker rabim OTP generator).
A kdo ve, a so to storitev ukinili, ali mogoče samo trenutno ne deluje (mogoče samo čez vikend ne dela)?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko se hočem prijaviti v AAM, mi napiše: Storitev trenutno ni na voljo. Torej ne morem aktivirati NLB klika na telefonu, niti se prijaviti na računalniku (ker rabim OTP generator).
A kdo ve, a so to storitev ukinili, ali mogoče samo trenutno ne deluje (mogoče samo čez vikend ne dela)?
Kliči na 01 477-2000, pa ti bodo poslali vse kode.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Menda so ukinili zaradi tega, ker folk naseda na lazne maile in je moznost zlorabe… Moras poklicat, povedat par osebnih podatkov, da vedo, da si res ti… in potem ti posljejo kode na SMS in mail…
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Menda so ukinili zaradi tega, ker folk naseda na lazne maile in je moznost zlorabe… Moras poklicat, povedat par osebnih podatkov, da vedo, da si res ti… in potem ti posljejo kode na SMS in mail…

Pa saj reaktivacija ni potekala preko maila... Na AAM si dobil vse podatke za ponoven vklop. Je pa res, da preko lažnega maila lahko dobiš "povabilo" in če si zabit, pač izdaš podatke. In kdor je toliko zabit, naj raje hodi peš na pošto plačevat položnice.
No meni se žal to zdi korak nazaj glede tako opevane digitalizacije.
V glavnem bom videl jutri, ali mogoče samo ne deluje čez vikend ali so res ukinili to storitev, pa sporočim.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa saj reaktivacija ni potekala preko maila... Na AAM si dobil vse podatke za ponoven vklop. Je pa res, da preko lažnega maila lahko dobiš "povabilo" in če si zabit, pač izdaš podatke. In kdor je toliko zabit, naj raje hodi peš na pošto plačevat položnice.
No meni se žal to zdi korak nazaj glede tako opevane digitalizacije.
V glavnem bom videl jutri, ali mogoče samo ne deluje čez vikend ali so res ukinili to storitev, pa sporočim.

Preko telefona je tak postopek… verjetno enako, kot ce bi sel na banko to na novo urejat… Sem imel tak problem pred cca. enim mesecem…
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
...
V glavnem bom videl jutri, ali mogoče samo ne deluje čez vikend ali so res ukinili to storitev, pa sporočim.
Vsak dan preverim in lahko potrdim, da stran ni aktivna že več tednov. Neuradni razlog je napisal Jest in zaenkrat je najhitrejši način da pokličeš preko video klica iz Klika. Sicer se nekaj omenja, da naj bi stran v prihodnosti posodobili, a tudi to je neuradno.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Pa kliči čim kasneje zvečer, boš prej dobil vezo. Saj delajo 24/7

Ja, sem videl danes, kako to deluje :bonk: . Ne vem, kolikokrat sem klical, vedno pridem samo do prve izbire menija, pritisnem številko in linijo prekine. No enkrat sem celo prišel do drugega menija, potem me je prekinilo. Bom res poskusil zvečer, ali pa bom šel direktno na banko.