...in še nova Kia Sportage...

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Torej..si ga že kdo lasti? Je 1.6 bencinar zadost za v tak avto? Kakšna je poraba? Hibe? Se da pri ceni še kej glihat?
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
1,6 je itak samo 2 wd, če hočeš imet pa 2 wd pa nevem zakaj bi mel sportage.
za 4wd bo treba vzet 2,0
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Avta se ne bo rabilo za teren, pač nam je všeč.
smile-1.gif
Tud zato se gleda 1.6 in 2WD..no ma kdo koristne informacije?
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
1,6 pri sportageu je neposredni vbrizg in kot tak neznan izdelek ker je sportage prvi avto, ki ga ima. Glede zanesljivosti torej ne boš izvedel nič.

Pokliči prodajalca in se zmeni za vožnjo. Poraba bo med 8-10
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Jaz ga dobim februarja-marca če bo vse po sreči. Sicer ne 1.6 ampak 1.7 crdi. Sem šel tudi na testno vožnjo in se za moje pojme čisto solidno pelje.
Sem pa na začetku prav tako navijal za 1.6 bencinarja, pa so me potem vsi prepričevali naj raje 1.7 vzamem.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Ah z našim bi se delalo tako malo km, da dizel ne pride v poštev..Kako so te prepričal v to? Kero opremo si vzel? Kje si ga naroču, kej popusta še?
smile-1.gif
Katero barvo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Pa sj vzameš 1.6 bencinarja.....ga za 1.5-2k predelaš na plin pa se še cenejš vozš k z 1.7 dizlom....tadaaa
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Nov avto pa malo km potem pa gledajo tisti liter razlike pa plin tlacijo notri pa ne vem kaj se vse.
Strosek goriva bo na leto jurja(prihranek pri gorivu pa 100), strosek ostalega z avtom pa med 2 in 5 jurji.najvecji delez bo pri tem imela seveda amortizacija in registracija.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Hm ravno včeraj smo šli mal hribolazit....na Čaven nad Ajdovščino

Se pravi Lj-Ajdovščina-Lj.....cca 150km....passat 1.8T....4rje v avtu.....na vsacga je pršl od oka 2,5 eur stroška za plin......pa sj sm še za pir več dal v enem dnevu k za "benz"
smile-1.gif


Sploh pa ko si omenil malo kilometrov.......še tolk bolje.....plin pri bencinarju še podaljšuje življensko dobo motorje....plus da je manj občutljiv za kratke relacije od dizla .....win-win......stem da si z predelavo stroškovno na istem kot če dizla v štartu vzameš
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Ma saj jaz sem isto rekel da ne bo ne vem kaj kilometrov. Naj bi se precej boljše peljal. Naj bi bil tišji ker ga ni treba v obrate terati medtem ko pravijo za 1.6 da je kar glasen pri višjih obratih, pri nižjih pa nikamor ne gre. Pač 1.7 ima toliko več navora. Tudi za moč so mi rekli da je med 1.7 in 2.0 crdi zelo malo razlike. Kaj pa vem, bomo videli, cena pa tudi ni toliko višja - 1000 eur
Oprema motion + navigacija
Barva peščeno siva.
Popust - en mišji k....
grin1.gif


Kaj pa imaš ti ogledano?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
A ne laufa pri plinasih mrzel avto na benz?
Ce imas veliko kratkih vozenkj porabis 10 litrov benza pa liter plina.
Po koliko km se prestavi na plin?
Razlika med plinom in benz bo vsako leto manjsa.?
Poleg tega sem zadnjic porabo gledal in sem videl da imajo plinasi vecjo porabo kot bencinci.
Pa ni vec take razlike.
Dizel in friteza zakon. Mogoce bi probal kar kako jedilno olje iz "hoferja". Je ceneje kot nafta.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Ja more se segret na 60 stopinj pa preklop.......tko like 3-4 minute vožnje....

Poraba je kake 0,5- 1liter večja.......


Dizel pa friteza pa s5 rab predelavo za predgrelec ker v hladnejših dnevih no-go tko da je s5 strošek
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A ne laufa pri plinasih mrzel avto na benz?
Ce imas veliko kratkih vozenkj porabis 10 litrov benza pa liter plina.
Po koliko km se prestavi na plin?
Razlika med plinom in benz bo vsako leto manjsa.?
Poleg tega sem zadnjic porabo gledal in sem videl da imajo plinasi vecjo porabo kot bencinci.
Pa ni vec take razlike.
Dizel in friteza zakon. Mogoce bi probal kar kako jedilno olje iz "hoferja". Je ceneje kot nafta.
Vžgeš ga vedno na benz, potem je pa stvar nastavitve kako hitro ti preklopi - lahko nastaviš takoj, ali pa ko hladilna tekočina doseže določeno temperaturo, ali pa npr. ko gredo obrati nad 2000rpm, ali kombinacija - nr. nad 30 stopinj in nad 2000rpm.
Jaz imam nastavljeno tako da mi poleti preklopi po ene 200m vožnje, pozimi pa po ene 2km. Tako da hude panike ni (beri tankam pol kesla benza na četrt leta, ostalo gre na plin, pa še to ga vsake toliko par km furam na benz da ga "prepucam").
Razlika med plinom in benzom ne bo vsako leto manjša, že par let je pol eura razlike, po direktivi naj bi bil avtoplin dobra plovica benza in tako je dolgoročno že skoz - z minimalnimi tedenskimi odstopanji. Recimo zdaj je na Verovškovi 0,69, benz pa dobre 1,25, pa preračunavaj...
Poraba plina je recimo do ene 10% večja kot benza.
Torej: jaz ga v avto z 8l porabe na sto ne bi tlačil, brez zveze, sploh za ene 30-40kkm se ne splača (računaj da je recimo razlika med dizlom in bencincem pri 2 l na sto "celih" 200 eurov na 10kkm, oz. pri 30kkm na leto "celih" 600 eurov - če računaš da je dizel model recimo 2k€ dražji rabiš skoraj 4 leda da si na nuli (da ne govorimo da moraš takoj skepirat več, da je dizel navadno dražji na servisih in da če imaš kratke razdalje te še vdno zebe ko ga sparkiraš).
Pozna se pri taki kravi kot jo imam jaz (300km plus, osemcilindraš), kjer se poraba vrti med 15 in 17 l na sto. Tam si potem preračunano po ceni na nekje 8-10l porabe, s tem da ga ni treba vozit na 1500rpm in da stegne k sneta skira s tolk konji.
Dizel, friteza in podobno - stranska veja v razvoju, če se mene vpraša - pol sveta strada folk pa oljno repico sadi za v tank natočit (mi gre na bruhanje k pomislim na to).