Peč na drva /centralna kurjava

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
123 preden nardiš doktorat iz predvidevanj o starosti hiše dimniku, vleku nedohajanju itd.
Dimnik in peč oboje novo zmontirano novembra. Zunanji troslojni inox 150 šidl vse v rangu potreb peči. Peč dela v nulo, če bi zaviral dimnik nebi vrtinec ognja v izgorevalni komori. Dimnik brez oblog, samo črno obarvan.

H19ED tam med 170-220 odv od lesa in kako velike kose not zmečem. Trenutno sem še na starem ostrešju, nekaj ostankov trenutnega skeleta, blo je tudi nekaj bukve in jelše. Vse suho ko poper.

Vglavnem jaz sn prišo do krivca. Če okroglo cev špana pod kotom ziher nemore dihtat, ker jo v oval špana tu sploh ni debate. Danes sem samo eno objemko dobil. Tak da ko dobim še ostale objemke vržem narazn, spašem v nulo, not dihtmaso in prek objemko in je zgodba rešena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Očitno je ta bajta stara 40-50 let. Se ve kako so včasih zidali dimnike....
Plus...na izhodu peči ima zelo majhno temperaturo...se vidi še po čist frišni nalepki proizvajalca dimne tuljave. Edin tist salotejp je zverižilo. Papir kot nov salotejpek pa v kurcu :zmaga:
Nizka temperatura na izhodu peči pa....veselo kondenziranje dimnika in posledično nabiranje katrana. Morda ima na vrhu dimnika zunaj samo še 5 cm luknjo. Ventilator pa piha ...veselo piha kot bi se mu utrgal:zmaga:... nekam bo že šel zrak s plini.
Več kot očitno so pa že monterji vedeli kaj bo da so s tem salotejpom krancali spoje. Zelo dobro vedeli da ne bo treba še enkrat hodit nazaj. So vedeli da zadeva ne bo špilala. Če bi bilifer bi rekli da ne bodo montirali...ker je ogromna razlika ali dimne pline sam vzgon vleče al jih ventilator potiska.
Jaz osebno imam regulator koliko zraka nabija v peč ventilator. Kako ima to uštimano ta froling pa ne vem....je vse lepo lično skrito.
Pa ta prah- pepel je tukaj še najmanjša stvar. Plini to pa je lepo uspavalo za zmeraj.
Je povedal, da je dimnik nov.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Noro. Potem je pa še večja groza tole vse skup.
Predvsem pa hitro uštmat preden kdo umre zarad plinov v bajti.
Ampak...je treba pa priznat da delajo zelo kakovostne nalepke da so povsem nepoškodovane na izhodu peči dimniške tuljave pri 220 stopinjah. Vrhunska roba.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Lepo ni, je pa diht.
Malo mi je začelo maso sušit in nisn mel cajta vse kaj je ven pogledalo obrisat. Pol sn pa kr zafugiral s prstom.
20230122_134226.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Je že v uporabi. Zaenkrat drži. Spokalo ni nič na spojih. Kak koli obrnem je dosti bolje kot prej :D
TKK Tekadom 1200°C

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Mater, sam zamazu si pa kot bi gledal kak izdelek mojga tasta ;) , no sicer je pa važn da dihta. Pri meni se je mal dimčka na spojih pokazal samo ob prvem kurjenju, pol k se je razgrel vse skup je zadihtal.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Saj da mi na kanal od inštalacij masa padala še nekako razumem, smo da jo je pa na steno in strop dobil se je pa moral potruditi
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Je že v uporabi. Zaenkrat drži. Spokalo ni nič na spojih. Kak koli obrnem je dosti bolje kot prej :D
TKK Tekadom 1200°C
To je enoslojna cev, ja? Ta masa bo počila ko keks, ko bo enkrat zares presušena (izkušnje). Bog ne daj da to rukneš. Škoda, ker se nisem ogasil v petek. Dobiš (mislim da isto od TKK), maso kot silikon, res pa da max mislim da 800 stopinj. Več kot dovolj za tak raufnk.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
BojanP To je pa to ko ne prideš zraven. Edini dostop je iz tega kota, ko je slikano. Pa še to na pručki stojim. Levo so že cevi pa ventili. Vse to sem po okolici spravo, ko sn zgornjo fugo na vodoravni cevi delal iz zadnje strani. četrt pištole mase je pa itak blo po tleh.
Pa tak optimistično sn napacal, ker itak to pol lepo dol obrišeš ko silikon. Mhm boš ja. Ko sn še prvi spoj rihtal se je že vse tolk posušlo da je blo gotovo. Saj se vidi na spodnjem, ko sn se še nekaj trudo brisat z mokro coto.

Feniks Lej po dveh kurjenjih niti razpokice in niti pikice praha na peči. Drži pa tak, da lahko konkretno zmigaš dimnik in ne mrdne. Ni masa samo zunaj zafugirana. Je tudi not v spoju napacano. Če pa že spoka kaj bojo pa to pomojem še vedno manjše špranje kot bi ble samo cev v cev.
Silikona pa nikjer nisem najdel kaj dosti več kot 300°C
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
BojanP To je pa to ko ne prideš zraven. Edini dostop je iz tega kota, ko je slikano. Pa še to na pručki stojim. Levo so že cevi pa ventili. Vse to sem po okolici spravo, ko sn zgornjo fugo na vodoravni cevi delal iz zadnje strani. četrt pištole mase je pa itak blo po tleh.
Pa tak optimistično sn napacal, ker itak to pol lepo dol obrišeš ko silikon. Mhm boš ja. Ko sn še prvi spoj rihtal se je že vse tolk posušlo da je blo gotovo. Saj se vidi na spodnjem, ko sn se še nekaj trudo brisat z mokro coto.

Feniks Lej po dveh kurjenjih niti razpokice in niti pikice praha na peči. Drži pa tak, da lahko konkretno zmigaš dimnik in ne mrdne. Ni masa samo zunaj zafugirana. Je tudi not v spoju napacano. Če pa že spoka kaj bojo pa to pomojem še vedno manjše špranje kot bi ble samo cev v cev.
Silikona pa nikjer nisem najdel kaj dosti več kot 300°C

Spokalo bo, ker cev giblje. Koliko bo masa počila pa je odvisno tudi ali se bo ce premikala kaj več kot samo raztezki in krčenje. Manj lufta bo sigurno, ni dvoma. Vedi samo, da ne bo diht oziroma se ne zanašaj na to.

Silikon je 300 stopinjski ja, moja napaka. Jaz sem takega uporabil za cevi od kamina. Ker mi je ta masa, ki si jo uporabil popokala in odpadala po parih čiščenjih.

P. S: ne pametujem, samo povem.