iGO primo za Blaupunkt New York 800

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
kartico tiščiš v napačno luknjo, saj ima NY 2 SD card slota. En je za glasbo, drugi je za navi..včasih ne škodi malo branja navodil
priden.gif


tukaj mora it:

bpnyk800w2l.jpg


Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Pa da nisi kje ti dal ze exe tako ime: RTNavi\Mobilenavigator.exe?

Ta varianta je: ime glavne mape je RTNavi, v njej pa daš ime za exe Mobilenavigator.exe

popotnik, v nazivu v nobenem primeru ne more biti backslash, tudi če bi ga hotel..
grin1.gif
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
kartico tiščiš v napačno luknjo, saj ima NY 2 SD card slota. En je za glasbo, drugi je za navi..včasih ne škodi malo branja navodil
priden.gif

Janch, yes, you are very correct !!!
sploh nisem opazil tistega slota... navodila, hmmmm
smile-1.gif
)
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
naslednji problem:

Vsake toliko časa se mi zdi kot da bi se navigacija resetirala, me ponovno od začetka sprašuje za jezik, vse nastavitve,
enkrat se mi je celo WinCE okno pojavilo, da ne more zagnati in kaj da naj stori, pobrise vse POI na default ali nadaljuje ?

Startal sem s praznim /save.. bi bilo bolje da bi že kaj bilo v njemu ?

Imam .exe napačen (iz wayteqa) ali kaj v .sys konfiguraciji ?

v crash.txt se mi ponavljata dva razlicna zapisa:
- The application failed to start last time. Do you want to reset to factory defaults and lose all your POIs, tracks and settings?
(ki ga včasih vidim tudi v Windows oknu na radiu)
in
- WinCE CallStack snapshot (function names unknown - map file \Storage card\RTNAVI\MobileNavigator.map not found):
(ki pa se mi je ze tudi v Wayteqevm crash.txt (neobstoječa referenca je bila "primo.map"), pa se ni nič sesuval)
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik PujsaPepa pravi:

sploh nisem opazil tistega slota... navodila, hmmmm
smile-1.gif
)

Kaj praviš na to, da bi že končno začel uporabljat google iskalnik
sprasujem se.gif


Le kaj se zgodi, če to vpišeš v njega " blaupunkt new york 830 manual " hmmm, kaj ti stric google ponudi?
10.gif


Tole ti bo prišlo prav, če si prečitaš Klik
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik PujsaPepa pravi:
naslednji problem:

Vsake toliko časa se mi zdi kot da bi se navigacija resetirala, me ponovno od začetka sprašuje za jezik, vse nastavitve,
enkrat se mi je celo WinCE okno pojavilo, da ne more zagnati in kaj da naj stori, pobrise vse POI na default ali nadaljuje ?

Startal sem s praznim /save.. bi bilo bolje da bi že kaj bilo v njemu ?

Imam .exe napačen (iz wayteqa) ali kaj v .sys konfiguraciji ?

v crash.txt se mi ponavljata dva razlicna zapisa:
- The application failed to start last time. Do you want to reset to factory defaults and lose all your POIs, tracks and settings?
(ki ga včasih vidim tudi v Windows oknu na radiu)
in
- WinCE CallStack snapshot (function names unknown - map file \Storage card\RTNAVI\MobileNavigator.map not found):
(ki pa se mi je ze tudi v Wayteqevm crash.txt (neobstoječa referenca je bila "primo.map"), pa se ni nič sesuval)


Ko sem dal /save na NewYorku nazaj na tisto vsebino iz Wayteqa je vse pricelo delat kot mora. Hvala popotnik, a tvoja navodila "kaj je internet" niso pomagala
smile-1.gif


Zdaj imam pa tale problem - vsake 4 minute mi javlja "GPS sprejemnik izklopljen. Vklopi GPS", in potem sam po 20 sekundah najde signal in me zopet lepo spremlja.

Za zacetek sem tudi sys.txt pustil kar od wayteqa, ker ce prav razumem itak sys.txt nic ne pomaga,
če /save ne izpraznis, Ali se motim ?

No v glavnem, sys.txt je od wayteqa, in seveda sem potem sel v sys.txt zapisat tole od NewYorka830:
[gps]
port=4
baud=57600
send_init=0
set_messages=0

a nič ni pomagalo,
zato sem zamenjal še "content \ global_cfg \ global_cfg.zip" s tistim 12,852,604 bytov velikim iz enega od prejsnjih postov (mislim, da je
bila resitev sicer za POI), pa ni nič bolje.

Kaj še naj storim ? in predvsem teorija me zanima: ali vsakični zagon iGo sploh prebere sys.txt in prepise /save z novimi nastavitvami, ali
moras tudi /save pobrisat ? /save nočem pobrisat popolnoma, ker imam skin in vse nastavitve, in pribljubljene zdaj ful dober nastavljeno (kot na waytequ že leta), in mi je tole izgubljanje GPS signala manjsi problem, kot da bi vse ostale default nastavitve, ki bi me s praznim /save
doletele, ponovno iškal/nastavljal....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
sys mora biti tak, kot je naveden za New York, to je osnovna stvar..je naveden v tej temi kar nekajkrat. Kar se tiče igube GPS signala je bistveno vprašanje, kaj točno ti javi - ali da je GPS signal izgubljen ali da je GPS prejemnik izklopljen. Razlika je bistvena. Če ti javi da je GPS signal izgubljen, pomeni, da je gps antena slabo postavljena, torej slabo sprejema. Če pa ti javi, da je GPS signal izklopljen, pa bo problem malo večji, saj gre lahko ali za napako v iGO softweru (probaj drugo verzijo iGO), možna pa je tudi napaka na strani hardwera, vendar to je zelo mala verjetnost.

Save mape ne rabiš brisat, kadar spreminjaš sys, saj se le ta sproti prilagaja, po nareku sys datoteke ob vsakem zagonu aplikacije.

global_cfg nima tu nobene veze.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Javlja mi "GPS prejemnik izklopljen". Prej dokler nisem dal /save od Wayteqa je normalno deloval. Bom poskusal se z celotnim newyork sys.txt, a malo mi je cudno da bi to pomagalo, ker katera od ostalih nastavitev iz sys.txt se še sploh tiče GPS sprejemnika ?
In če ta obsirnejsi sys.txt ne prime (kar mislim da ne bo), kaj v /save naj pobrisem, da bom cim več meni željenih nastavitev obdrzal, ta "GPS prejemnik izklopljen" problem pa razrešil ?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Izbriši save od wayteq in potem, ko ti bo gps delal ugotavljaš katera datoteka iz save od wayteq ti bo potem onemogočila gps.

Sicer mi pa ni jasno zakaj po vsej sili hočeš imet save od wayteq na drugi napravi.
Vzameš user.upoi iz save od wayteqa ostale nastavitve samega programa pa sam nastaviš.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Izbriši save od wayteq in potem, ko ti bo gps delal ugotavljaš katera datoteka iz save od wayteq ti bo potem onemogočila gps.

Misliš, da potem naknadno snemam noter v (oz. čez) NY /save posamezne datoteke iz Wayteq /save, in da vidim katera zjebe GPS ?



Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sicer mi pa ni jasno zakaj po vsej sili hočeš imet save od wayteq na drugi napravi.
Vzameš user.upoi iz save od wayteqa ostale nastavitve samega programa pa sam nastaviš.

Bom poskusil tudi to.
Prazen /save mi je iGo tako spacal na osnovo, da mi je bil cisto tuj,
in se mi res ni dalo ubadat z vsemi nastavitvami, da bi si jih postimal nazaj, sem raje
trpel izgubljanje GPS sprejemnika.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Nč ne štekam o čem govoriš -- teoretično sem ga spraševal... če se vama ne da več, pač prepustita drugim
smile-1.gif


Zdaj mi deluje. /save imam od wayteqa, sys.txt pa iz tega foruma -- ne vem ali sem prej kaj bluzil, ali se mi je se kaj drugega
zdaj spremenilo, da zdaj deluje... sem skoraj 100% da tocno ta postavitev prej ni delovala.

In ne, ne gre se mi za upopoi (pribljubljene tocke), cel skin je bil zjeban, zato mi ni bil všeč.

Še vedno ne razumem, kateri del v sys.txt poleg [gps] sekcije se ukvarja z GPS sprejemem... no v glavnem, če se bo kdaj komu ljubilo odgvoorit mi naj, tok da bodo pojmi čisto 100% razdelani tule na forumu, ti popotnik pa raje kakega v miru spij, in ne trati tipkanja za ta forum (več:)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik PujsaPepa pravi:
... če se vama ne da več, pač prepustita drugim .............

Točno to oba počneva in koliko uporabnikov se ti je javilo oziroma podalo kako razlago
sprasujem se.gif


Prvih nekaj postov si samo čakal, sedaj v zadnjem si se končno opogumil in malo eksperimentiral in sedaj, ko ti je uspelo usposobit nimaš volje it ugotavljat kaj si sedaj naredil drugače kot prvič, ko ti ni delalo.

Pa za konec še samo en dobronamerni nasvet:

- google + ogromno iskanja in prebiranja
- učenje + ogromno probavanja
- osvojil boš vso potrebno znanje in boš lahko pomagal drugim, ki se bodo znašli v podobnih težavah kot ti.
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Citat:
Uporabnik PujsaPepa pravi:
če se vama ne da več, pač prepustita drugim
daj malo oladi, katerim drugim
confused-1.gif


Citat:
Uporabnik PujsaPepa pravi:
ti popotnik pa raje kakega v miru spij, in ne trati tipkanja za ta forum (več:)
in potem se boš ti nesebično nam razdajal na forumu in bil svetek in petek na razpolago... daj ne bluzi in bodi hvaležen za vsak nasvet, zdaj pe le idi enega spit
priden.gif
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Prvih nekaj postov si samo čakal, sedaj v zadnjem si se končno opogumil in malo eksperimentiral in sedaj, ko ti je uspelo usposobit nimaš volje it ugotavljat kaj si sedaj naredil drugače kot prvič, ko ti ni delalo.

Ti pa zelo nepazljivo bereš (sem opazil že nekaj replyajev/tedno nazaj). Janch je veliko bolj natančen.
Poskusi posearchat (ne rabis googla) po mojih postih zakaj sem na začetku čakal in nič eksperimentiral !!
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tukaj je zadnjih majmanj 10 postov (vključno z mojimi) popolnoma nepotrebnih in predvsem zelo motečih, saj je vse lepo jasno napisano že na prvi in drugi strani te teme in do sedaj tudi nihče drug ni imel nekih večjih težav. Ker pa si delal malenkost po svoje imaš težave, pričakovano. To da si želel uporabit SAVE mapo od Wayteqa je prva in bistvena napaka (kar sem v bistvu že v štartu spregledal), saj se v save mapi znajdejo tudi določene "device specific" nastavitve, ki se ne spreminjajo ne glede na sys datoteko. In logično, če si imel save mapo od wayteqa, je lahko prišlo do kakšnega konflikta. Torej vedno kadar se iGO nalaga na kateri koli sistem je zelo pomembno, da se naredi clean install, vedno! Če se ti ne ljubi poklikat nekaj tistih osnovnih nastavitev pri prvem zagonu, kot praviš, potem je lenoba tvoj resen problem in tokrat si plačal davek v smislu časa in energije, ki si jo porabil, da si (če si) prišel do rešitve in zaključka.

Če zadeva po čisti inštalaciji in navodilih, ki so napisana, še vedno ne deluje, se šele potem lahko začne konstruktivna debata in ne neko zmedeno ugibanje. Torej še 1x - če so še vedno težave pri iskanju zaznavanju GPS sprejemnika s predpostavko, da imaš sys tak kot je treba, ter da nimaš mape save od xyz naprave, potem je rešitev morda v zamenjavi Primo verzije (recimo 1.2 ali 2.0) ali pa da iz sys pobrišeš samo [gps] sekcijo in tako prisiliš, da Primo samodejno najde najbolj ustrezne vrednosti, ki se bodo potem tudi shranile v save mapo in se bodo upoštevale ob vsakem zagonu aplikacije.

 

Grga001

Zelenc'
11. maj 2010
4
0
1
Obišči stran
Žal bom spet težil za BP 530.
Izgleda da zadeva nima dveh slotov za GPS in Multimedio ampak je en ta isti.
Ko se vstavi Navi kartica se GUMB za kartico spremeni na GUMB za Navi, predhodno tega ni na plošči...

http://www.blaupunkt.com/en/nc/products/car-multimedia/car-radio/products/single/7577/

Fino bi bilo če ima kdo strukturo originalne kartice in IKONO, ki verjetno pride zraven...
\RTNAVI\MobileNavigator.exe namreč ne deluje

Verzija SW:
http://s23.postimg.org/h6iqji2wr/BP_530.jpg

Tnx

Lp Grga
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Načeloma ne odgovarjam na vprašanja, če je rešitev za problem napisana zgolj eno stran nazaj...Glede na to, da ima tema samo 5 strani, bi že ob eni kratki kavici lahko sam našel rešitev. Pa brez zamere.
smirk-1.gif