iGO primo za Blaupunkt New York 800

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Navodila za update imaš zraven v pdf-u in ti toplo pripročam, da jih dosledno prebereš upoštevaš saj, če boš delal kaj po svoje oz narobe, imaš veliko možnosti za onesposobiš napravo!

za tiste, ki imate težave z zvokom, oz s splošno performanco Prima na tem sistemu, lahko dodate tole v sys:

[sound]
effect_muted=1
ding=1
speaker_timeout=5000
enable_waveout_based_ebp=1

[debug]
max_memory=46137344

feedback je dobrodošel
smile-1.gif
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
feedback je dobrodošel
smile-1.gif



Tale dodatek sem danes sprobal, na Primo 1.2 dela v redu, na začetku je sicer tisti "ding" ampak potem izgovori celo besedo. Pri Primo 2.2 pa je še zmeraj isto, tudi "dinga" ni. Drugih sprememb nisem opazil ne pri enem ali drugem...

LPZ
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Danes mi je uspelo narediti update, ki pa je bil (vsaj zame je bil) nepotreben. Že na začetku Ti pokaže verzije trenutnega in novega software-a. Pri meni ni bilo razlike, sem pa vseeno posodobil... V sys datoteko sem vnesel sem še dodatek, ki ga je predlagal Janch pa mi sedaj ob zagonu navigacije javi "UNSUPPORTED VOICE, PLEASE SEE THE LOG."... V navigaciji potem glasova Kaja in Katja delujeta normalno.

Janch, navodila za update pravijo, da naj na koncu prepišem datoteko sys z temi podatki. Kakšno je tvoje mnenje?

[device]
sdcard_dsk_num=2

[interface]
exit_on_sd_remove=1

[gps]
port=4
baud=57600
set_messages=0
sent_init_type=0
background_navigation=1

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[rawdisplay]
;highres=0
screen_x=800
screen_y=480


[tmc]
source="gnsport"
port="COM,2"
baud=38400

[sound]
effect_muted=1
ding=1
speaker_timeout=5000
enable_waveout_based_ebp=1

[debug]
max_memory=46137344
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da ti javlja "unsupported voice.." error je verjetno samo to, da imaš v mapi VOICE poleg dveh omenjenih, še kakšno starejšo različico glasovnega vodenja. Tega opozorila se rešiš tako, da dodaš tole v sys:

[sound]
csv_voice_enabled=1

vrineš jo lahko kar pod obstoječo sekcijo [sound] ki jo že imaš v sys. Glede tega updejta in nove sys datoteke, pa poleg tistih vrstic, ki sem jih že jaz napisal v prejšnjem postu, ni videti ničesar, kar bi lahko vplivalo na sam performance navigacije, zatorej mislim, da je ta sys brezpredmeten. Lahko pa ga seveda uporabiš in se sam prepričaš, morda se motim...
wink-1.gif
 

brain2k

Zelenc'
24. apr 2012
2
0
1
Ali mogoce kdo ve, kje bi se dalo dobiti "iGO primo" za "Blaupunkt New York 800" ? :)
 
Nazadnje uredil moderator:

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Kaj pravzaprav je ta sys datoteka? Jaz sem jo zbrisal, stvar dela isto, zdi se mi da sedaj celo manj požre prvo črko, ostalo dela vse isto
sprasujem se.gif

(NY800, Primo 2.0)

LPZ
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kdaj si brisal vsebino sys mape? Preden si Prima prvič pognal ali kasneje, ko se je že zgenerirala mapa save, v katero se zapiše komplet konfiguracija?
wink-1.gif


Pomen sys datoteke:
če Primo samodejno ne prepozna določenih parametrov, ki so odvisni od hardwera naprave (TMC, GPS, resolucija itd..) potem mu s sys datoteko te zadeve "objasnimo", da jih zna upoštevati. Prav tako je na slabših napravah potrebno optimizirati določene parametre, kjer primu določimo, da vzame vrednosti, ki so vpisane v sys in ne tiste vrednosti, ki bi jih sicer primo uporabil po privzetih vrednostih. Bom takole napisal -> v večini primerov je potrebno vsaj določene vrednosti vpisati v sys in le v redkih izjemah primo sam najde najboljše nastavitve za določeno napravo oz hardware.

Za hec naredi test in pobriši mapo save ki jo najdeš v mapi RTNavi in potem še vsebino sys, nato zalaufaj Prima. Me res zanima če ti bo sam našel GPS in TMC sprejmnik
smile-1.gif
 

xEd

Zelenc'
29. avg 2012
5
0
1
Preddvor
Pozdravljeni!

V roku 14dni imam namen kupit NY 800. Kupil bom v Nemčiji, ker je gor cena vsaj za 100€ nižja, GPS anteno pa bom kupil posebej, ker baje v nemčiji zraven World modela te antene ne dobiš.

Zanima me, če potem da usposobim navigacijo res potrebujem samo spominsko kartico (na njej mape), in GPS anteno, ki jo bom kupil?

Kako ste nasplošno zadovoljni z radijem, menijem, kvaliteto zvoka, multimedijo ki jo podpira... mnenja, izkušnje..

Kakšno vlogo ima TMC v praksi, kako to zgleda, kaj to sploh je :D

Kaj vse se dobi zraven radia, imam VW Golf 5 (2005)... rabim kupit še kak dodaten konektor, kabel itd..

Hvala že v naprej za vašo pomoč,

LP
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Zanimivo, stvar dela tudi na "frišni" instalaciji, se pravi brez sys.txt in brez mape SAVE, edino malo dalj časa je prvič iskal GPS receiver, po tem pa vse normalno, vključno s požrto prvo črko..... TMCja pa nimam....

LPZ

Za hec naredi test in pobriši mapo save ki jo najdeš v mapi RTNavi in potem še vsebino sys, nato zalaufaj Prima. Me res zanima če ti bo sam našel GPS in TMC sprejmnik
smile-1.gif


[/QUOTE]
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Jaz ga imam kakšna dva meseca, sem zelo zadovoljen, edino zadeva je zelo nevarna, pogled ti preveč uhaja na ekran, posledice pa veš kakšne so lahko. Montirali so mi ga tam, kjer sem ga kupil, če hočeš uporabljati komande na volanu rabiš še en adapter. Verjetno boš še masko rabil, 2DIN, prav za tvoj model avta. GPS anteno in zunanji mikrofon sem dobil zraven (World). Zmontiral sem si še kamero, ampak pogled nazaj je le pogled nazaj....
ne-ne-1.gif

TMC pa naj bi opozarjal na zastoje na cesti, ampak stvar pri nas še ne deluje tako kot bi morala. Imam ga na Garminu, pa mi tudi enkrat odkar TMC deluje pri nas ni prav prišlo...
O kartah in instalaciji pa je lepo vse opisano
grims-1.gif

LPZ




Citat:
Uporabnik xEd pravi:
Pozdravljeni!

V roku 14dni imam namen kupit NY 800. Kupil bom v Nemčiji, ker je gor cena vsaj za 100€ nižja, GPS anteno pa bom kupil posebej, ker baje v nemčiji zraven World modela te antene ne dobiš.

Zanima me, če potem da usposobim navigacijo res potrebujem samo spominsko kartico (na njej mape), in GPS anteno, ki jo bom kupil?

Kako ste nasplošno zadovoljni z radijem, menijem, kvaliteto zvoka, multimedijo ki jo podpira... mnenja, izkušnje..

Kakšno vlogo ima TMC v praksi, kako to zgleda, kaj to sploh je :D

Kaj vse se dobi zraven radia, imam VW Golf 5 (2005)... rabim kupit še kak dodaten konektor, kabel itd..

Hvala že v naprej za vašo pomoč,

LP
 

xEd

Zelenc'
29. avg 2012
5
0
1
Preddvor
Super Zval za te informacije.

Kaj pa kar se tiče kvalitete zvoka in zvočnih "piškotkov" kaj te je prepričalo poleg navigacije da si izbral ravno ta radio?

Lp
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Kaj pa vem, mogoče malo nostalgije, včasih je bil Blaupunkt zakon v avtomobilskem ozvočenju. Se spomnim Blaupunkta v fotrovem Fordu Taunus, l.66, trije knofi, L, M, U... Kar se zvoka tiče ne morem ocenjevat, prej je sicer bil v avtu tudi vgrajen original Blaupunkt, vgradil sem še woofer, ker nizkih tonov ni bilo, no, pa fino je ker je vse all in one, ni kablov od Garmina, telefona..., skratka, za moje potrebe in zahteve je super...

LP, Z

Citat:
Uporabnik xEd pravi:
Super Zval za te informacije.

Kaj pa kar se tiče kvalitete zvoka in zvočnih "piškotkov" kaj te je prepričalo poleg navigacije da si izbral ravno ta radio?

Lp
 

xEd

Zelenc'
29. avg 2012
5
0
1
Preddvor
Evo nabavil sem radio, ampak navigacija mi ne deluje =)
Janch poslal sem ti mail, upam da se da kaj zrihtat.

Zanima me, s kod ste kaj lastniki New York 800, če mi slučajno ne uspe zrihtat navigacije?

Prosim za pomoč :D Je kar mučno gledat tisto ikono navi pa je ne moreš uporabljat :D

Lp
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Jaz se pa mučim s prenosno Blaupunkt GPS napravo (TravelPilot 500), pa mi ne uspe gor naložit Prima. Če je slučajno postopek podoben kot pri radio navigacijah, bi prosil, če lahko še meni kdo pomaga.
xED, mi lahko prosim pošlješ, kako si ti rešil problem, pa bom videl, če mi kaj pomaga.
Hvala, LP!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@Twister87
med omenjenima napravama je velika razlika, skupna jima je samo "modra pika", tako da ti postopek inštalacije navigacije na NY ne bo nič pomagala!

Probaj en cenen trik ki sicer deluje na modelu TravelPilot 300, ne vem pa če deluje tudi na 500:

Restiraj napravo (če ne veš kako, potem je ena izmed opcij da priklopiš in odklopiš USB) nato takoj ko se ti naprava prižge, hkrati pritisni gumba + in - in s tem boš (domnevno) prišel v servisni meni, kjer so opcije nekih testov, hkrati pa imaš tudi opcijo/gumb "shell" ki te vrže naravnost na namizje wince od koder lahko zaganjaš potem navigacijo.

sicer pa poveži napravo preko ActiveSync-a (win XP) in naloži recimo iGO8 nato spremeni iGO8.exe v recimo DNPicViewer.exe in s tem se ti bo v meniju navigacije namesto pregledovalnika slik, zagnal iGO8
smile-1.gif
To je seveda samo v teoriji in spet na podlagi modela TravelPilot 300, vendar verjamem, da bi lahko bilo tu enako!
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Hvala! Shell ze uporabljam, vendar mi zaenkrat se ni uspelo kaj pametnega zrihtat tam noter
smile-1.gif
Bom pa poizkusil se to drugo varianto ki si jo napisal, upam da bo kaj uspeha. Verjetno je enaka fora kot pri TP 300.
Hvala!
nahrung002.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Zaenkrat dobro kaze, da bom lahko zamenjal igro Sudoku za IGO8. Sem tudi bumbar, samo to sem razmisljal, da bi namesto original navi programa zagnal igo8, da bi pa kaksno igro izkoristil za to, pa tudi pomislil nisem.
Bi pa bilo fajn, ce bi znal narediti program (Sudoku.exe), ki bi mi zagnal IGO8.exe (ki je na SD kartici). Da nebi bilo treba kopirat ostalih datotek od igo8 na napravo, ampak bi imel to vse na kartici.