iGO primo za Blaupunkt New York 800

borke

Zelenc'
27. feb 2012
6
0
1
ALi mogoče kdo ve kako se na Blaupunkt New York 800 naloži iGO primo? Ali mogoče obstajajo kaka navodila?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Poglej najprej v nastavitve sistema če imaš kje sploh možnost nastavit pot do navigacijskega programa. Ponavadi to nastavitev v teh sistemih vidiš kot "NAV PATH" ali "GPS PATH". Če imaš to opcijo, potem je vse ostalo sprehod po parku - torej samo dobiš Primo verzijo in jo skopiraš na SD in potem preko omenjene nastavitve pokažeš pot do programa..
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
..ne boš nič našel, saj te nastavitve NI. Kakorkoli, enota hoče torej na SD videt točno določeno ime mape in zagonske datoteke, da se ti bo ob pritisku na ikono "Navigation" zagnala navigacija. Torej:

1. Poišči Primo in ga kopiraj na SD. (če nimaš, pošlji ZS)
2. Mapo Primo preimenuj v RTNavi
3. Primo.exe pa preimenuj v mobilenavigator.exe

glede na to, da ima ta model tudi TMC anteno, je potrebno urediti tudi sys datoteko. Za to napravo bi morala celotna sys izgledati nekako takole (Primo 1.2):

[gps]
port=4
baud=57600
send_init=0
set_messages=0

[sound]
csv_voice_enabled=1

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Citat:
Uporabnik borke pravi:
Po navodilih Janch-a deluje.

Ja, po navodilih Janch-a res deluje
smile-1.gif


Imam eno vprašanje za lastnike teh naprav. Obstaja morda kakšna nastavitev, da radio preklaplja med dnevnim in nočnim menijem oz. ali ima kakšen svetlobni senzor? Zelo moteče se mi namreč zdi vsak dan posebej v nastavitvah menjavati med sveto in temno osvetljitvijo. Sicer pa je radio super, za 1x razen zgoraj omenjene težave nimam pripomb
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj ti bo zvečer ob določeni uri (glede na letni čas) sam preklopil na nočni pogled..obratno velja za zjutraj. Samo v regionalnih nastavitvah označi časovni pas na "Avtomatično".
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Navigacija že, ne pa tudi naprava... Naprava zgleda da ne zamenja sama od sebe v nočni način, kar mi je skrajno čudno in nenavadno!?
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Sej vem, Janch! Sem napisal zgolj tako, če sem slučajno spregledal kaj v nastavitvah in se bo oglasil kakšen lastnik
smile-1.gif
Ampak sem šel tolikokrat skozi da dvomim, da obstaja ta opcija...
 

slodreamer

Zelenc'
26. apr 2012
1
0
1
se še komu dogaja, da glasovna navigacija poje prvo črko? sem probal v angleškem in slovenskem jezku, pa je enako, pa tudi nobene nastavitve glede tega nisem našel
nastavljeno je tako, da ko igra na primer radio, se potem stiša in se oglasi navigacija, ki reče naprimer "...PS signal izgubljen"
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To bi jaz mogoče pripisal strojni opremi, saj verjetno naprava nima dovoj resourcev (cpu+ram) da bi tekoče prebavljal GPS + hkrati multimedio. (sploh če uporabljaš iGO Primo). Če pa uporabljaš samo navigacijo pa verjetno izgovori v celoti..
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Je kdo na NY800 poskušal Primo2.0 naložit? Je sys datoteka kaj drugačna od 1.2?
Na uradni strani NY800 je tudi posodobitev firmwarea, nič pa ne piše kaj naj bi popravil...., je kakšen junak že to naredil?

LP, Z
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Tudi meni požira prve črke, ampak sem se nekako navadil na to. Mene bolj moti, da mi na vsake toliko časa zmrzne naprava, tako da jo moram ugasniti in ponovno zagnati. Se to dogaja še komu?

Software sem skušal posodobiti pa mi ni uspelo, res pa je da nisem imel preveč časa da bi se ukvarjal s tem. microSD sem formatiral na FAT16, vsebino zip datoteke sem odpakiral in prenesel na kartico ko pa sem vstavil v radio se ni zgodilo nič... Če komu uspe, naj poroča