iGO primo za Blaupunkt New York 800

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
ini in txt datoteke sem vse pregledal, xml pa sploh nobene ni. No, nekaj bom ze zrihtal. Ce ne drugega, bo pa program na sami napravi, mapa content pa na kartici.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Evo, primo mi lepo dela na TP 500. Problem imam le se pri TMC-ju. Ker ima ta naprava built-in TMC anteno, je Primo verjetno ne zazna. Na nekem forumu sem nasel tale zapis in ga kopiral v sys:
[tmc]
source="GNSPORT"
port="COM,1"
baud=14400
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_GNSPORT"
saved_config_port="1"
saved_config_portname="COM"
#saved_last_frequency=100.1
tuner_alg_search_force_on=1
tuner_alg_searchtimeout=10000
tuneralg_rds_packet_timeout=6000
tuneralg_8a_packet_timeout=6000
tuneralg_3a_packet_timeout=20000
tuneralg_last_8a_packet_timeout=10000
show_all_provider_list="1"
auto_band_search_up="1"
auto_tuning="1"

vendar ni nic bolje.
Vedno mi pise Pregled: 0.0MHz
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Sicer sem z napravo Blaupunkt NY razmeroma zadovoljen (sem in tja mi zmrzne), me pa edino moti še ena stvar. In sicer izračun časa ko naj bi prišel na cilj. Prej sem uporabljal Garmin, pa kasneje še dve leti TomTom in oba sta proti IGO preračunavala veliko bolj natančno.
IGO namreč upošteva trenutno hitrost in na podlagi tega izračuna končen čas (upoštevaje da bom toliko vozil ves čas). Ker imam dolge relacije zna biti to kar moteče saj so časi zelo različni od tistih, ki jih izračuna TomTom, ki ga imam na telefonu. Se da glede tega kaj postoriti?

primer: vozim v Munchen in mi ob štartu piše da bo pot trajala 4 ure. Ob kakšni zapori voznega pasu in zmanšanju hitrosti iz 130 na 60 (recino v dolžini 6 kilometrov) mi končni čas prestavi že za pol ure ali več, čeprav mi je zapora vzela le nekaj minut...
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Pa saj ti potem tudi takoj zopet preračuna na novo časovno vrednost. Meni se zdi to Ok, saj v vsakem trenutku vem, kdaj bom prišel na cilj.
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Imam tri vprašanja, in sicer:
1. v kateri datoteki so skriti podatki o shranjenih priljubljenih točkah? Rad bi zadevo naložil na novo in ne želim izgubiti teh podatkov
2. zakaj mi program naviextras ne prepozna SD kartice, če želim posodobiti karte itd... Je problem v preimenovanji primo.exe datoteke?
3. nikjer ne netu ne najdem da bi se prodajali TMC sprejemniki za to napravo. Je to sploh možno dokupiti naknadno? Vozim se v večini po nemčiji, avstriji in švici in bi mi sprejemnik kar prav prišel...

Vnaprej hvala za pomoč
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. user.upoi v mapi SAVE
2. Zelo verjetno zato, ker ne uporabljaš original softwera
10.gif

3. Imaš verjetno NY World različico, ki je brez TMC antene, vendar se le ta da dokupiti. Google mi je našel zadetek bliskovito hitro..(pač en primer)
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
1. Hvala
wink-1.gif

2. Ta sistem je zelo nestimulativen za nakup programske opreme... TomTom Home npr. prebere tudi prazno SD kartico, ponudi kartografijo za ceno med 45-80€ (cena za celotno evropo) in to je to. Sem zagovornik legalnega, ampak ne za ceno solidne GPS naprave, ki kartigrafijo seveda že vsebuje...
3. Še 1x hvala! Kot kaže sem spregledal, ker nižje nisem sploh bral, ko sem videl da gre za radio. Vidim da ima tudi Radio VIli sprejemnik sedaj v ponudbi na spletni strani po nekoliko znižani ceni (prej 150, sedaj 120). Mi je pa nadvse čudno da ni na nemškem ebay-u enega takšnjega sprejemnika. Sem upal, da se da zadevo dobiti tudi za manj kot pa 100€...

Ne vem, kako drugi gledate na to, ampak meni se zdi za TMC in kartografijo plačati slabih 300€ kot rop pri belem dnevu
tongue-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Se popolnoma strinjam! Žal je pač tako, da brandirane 2-din vgradne naprave pač pomenijo "prestiž" med navigacijskimi napravami, in temu primerno proizvajalci (ne trgovci, da ne bo pomote) ovrednotijo tudi dodatno strojno opremo. Ja, absurdno, če primerjamo recimo, da TMC antena za Wayteq stane slabih 35 eur in nekaj malega več za Garmin, medtem ko 1,5 metra dodatnega kabla za NY stane 120eur..
bonk.gif
 

Tudor

Zelenc'
21. apr 2012
10
0
1
Prosim če tudi me pomagate, sicer imam Chikago 600 kateri je isti ko New York 800, ampak brez DVD enote. Dela v redu, ampak navigacija (Primo) zelo dolgo išče satelite, ali je pri vseh tako? Bom zelo hvaležen za pomoč.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nekaj moti anteno...oz po vsej verjetnosti ni dobro speljana.

Je pa tudi še ena zadeva, ki jo velja omeniti okoli tega. Zadnjič sva bila na liniji z enim možakarjem glede neke druge navigacije, ki je bila vgrajena naknadno v njegov BMW.. Imel je podobne težave, da je imela navigacija vsake toliko časa/dni precejšnje težave pri sprejemu satelitov..Vse možne nastavitve sva preizkušala a problem se je konstantno pojavljal....dokler se možakar ni spomnil, da mu vsake toliko časa služben avto temeljito očistijo od zunaj in nanj nanesejo še nek poseben lak oz nek zaščitni nanos - in glej ga zlomka, ravno to mu je povzročalo omenjene težave! Očitno je bilo zelo moteče za vgrajeno anteno, ki je bila sicer skrita nekje v armaturni plošči..
 

Tudor

Zelenc'
21. apr 2012
10
0
1
Problem je bil rešen samo s premestitvijo antene, čudno ampak na začetku je delalo v redu. Janč, še nekaj, ko izklopim navigacijo navadno iz menija, pridem v meniju radija, ko pa jo izklopim takrat ko se konča pot in se pojavi velika tipka za izklop, me izklaplja popolnoma zaslon, radio dela ampak zaslon je izklopljen.
Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ko prideš na cilj, ti gre primo privzeto v spanje, razen če mu to v 10 sekundah preprečimo s tipko prekliči. Druga, trajna rešitev je, da to možnost povsem izključiš ampak za to potrebuješ GJ skin.
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Zakaj mi javlja pri primo 1.2 gps izklopljen-vklopi gps, signal izginja. Primo 2.0 mi pa tega ne dela, čepra mi je od Junch-a 1.2 in maska boljša.
Radio ima opcijo tmc ampak nimam antene montirane oziroma modula, se prav da ne rabim spreminjat sys mape.
A je možno kopirat recimo skin gj_ak_v3.10.1_920_day in gj_ak_v3.10.1_920_night od primo 1.2 na 2.0.

lp
 
Nazadnje urejeno:

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Pozdravljeni,

če mi prve črke ne izgovori, potem sledi tole kokar sem razumel,

Zamenjam tole:

[sound]
csv_voice_enabled=1
ding_muted=1
maneuver_chimes=0

z tem:

[sound]
effect_muted=1
ding=1
speaker_timeout=5000
enable_waveout_based_ebp=1

[debug]
max_memory=46137344

ali pustim oboje da bo pravilno delovalo.

lep pozdrav
 
Nazadnje urejeno:

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Citat:
Uporabnik fatmir pravi:
Lahko potrdim, da dela tudi na blaupunkt 835.

lp

Koristna informacija! Pa morda veš kaj je novega v modelu 835 v primerjavi s starejšim modelom 800?
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Novosti so:
-zmogljivejši procesor 256MB (prej 128MB)
-zmogljivejši Bluetooth vmesnik, ki omogoča A2DP
-antiglare zaslon (model 835)
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Hvala za informacijo! Ali A2DP pomeni da je mozen prenos glasbe iz telefona preko BTja? To je edino kar mi sedaj manjka na NY-ku.
Pa se obeta tudi Chicago razlicica?
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Zakaj mi vsakič pri mp3 predvajanju skoči na začetek, ne štarta od tam kjer sem ostal. Je kaka nastavitev.

lp