iGO Primo - Slovensko vodenje (odpravljen bug)

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Evo, odpiram novo temo, saj mi je po dolgih prizadevanjih končno uspelo pritisniti na "prave note", da so nas razvijalci uslišali in končno popravili nadležen bug v glasovnem vodenju. Kot nam je vsem iGO uporabnikom znano, smo že od samega začetka deležni govorne napake obeh uradnih slovenskih voice fajlov pri vodenju v krožiščih, kar je marsikomu zelo nadležnoi!

tukaj so popravljeni voice fajli, vendar pozor, kompatibilni so samo z Primo verzijo 1.2 in 2.0:

Primo 1.2
Katja
Mirko

Primo 2.0
Katja
**Kaja
Mirko v najnovejši .lua verziji ( v218492) za Primo 2.0 mi še ni priletel v roke, zato ga še ne morem urediti.

**Kaja je izpeljana iz Katje, z dodatno modifikacijo v krožiščih.. Zahvala gre uporabniku ajka!

še primerjava oz. zamenjave med Katjo in Kajo:

Katja / Kaja

pripravite se na levi zavoj čez xxx metrov / čez xxx metrov zavite levo
v naslednjem križišču zavite levo / zavite levo
pripravite se na ostri levi zavoj čez xxx metrov / čez xxx metrov ostro zavite levo
v naslednjem križišču zavite ostro levo / zavite ostro levo
pripravite se ostati na levi čez xxx metrov / čez xxx metrov ostanite levo

pripravite se na desni zavoj čez xxx metrov / čez xxx metrov zavite desno
v naslednjem križišču zavite desno / zavite desno
pripravite se na ostri desni zavoj čez xxx metrov / čez xxx metrov ostro zavite desno
v naslednjem križišču zavite ostro desno / zavite ostro desno
pripravite se ostati na desni čez xxx metrov / čez xxx metrov ostanite desno

pripravite se na zavoj nazaj v krožišču čez xxx metrov / čez xxx metrov v krožišču obrnite nazaj
pripravite se na vstop v krožišče čez xxx metrov / čez xxx metrov vstopite v krožišče
pripravite se na zavoj v levo v krožišču čez xxx metrov / čez xxx metrov v krožišču zavite levo
pripravite se na zavoj v desno v krožišču čez xxx metrov / čez xxx metrov v krožišču zavite desno
pripravite se na prečkanje krožišča čez xxx metrov / čez xxx metrov prevozite krožišče

pripravite se na obrat čez xxx metrov / čez xxx metrov obrnite nazaj

Velike zasluge za vse update pa gredo uporabniku MarkB, ki je uradni prodajalec navigacij Navon, ki se prodajajo s Primo softwerom. Moj opis napake je poslal madžarom, ki so presenetljivo hitro reagirali in zadevo uredili!

pozor: Voice fajli NISO kompatibilni z iGO8, Amigo, Primo 1.0, Primo 1.1 in Myway

Veselo kroženje!
grin1.gif


Primo 2.0
Mirko/Katja v235214 (uradno odpravljen bug v krožiščih pri obeh glasovih)
Prenos
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Zakaj pa tale glasovna vodenja niso kompatibilna z Myway?
frown-1.gif

Se bo tudi za tega uredilo ali je že prestara zadeva za spreminjanje? (android platforma)

Sicer pa čestitke in doniranje ALTov
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za android je drugačen layout in database konfiguracija vice fajla, saj Android uporablja drugačen voice engine.. Lahko pa primerjaš oba med seboj in če boš dovoj potrpežljiv, boš morda našel kje je razlika in kaj je potrebno spremeniti. Jaz se v to nisem in se ne mislim spuščat, ker je to iskanje igle v senu...
wink-1.gif
 

redsteler

Zelenc'
17. okt 2008
9
0
1
Kaj pa za Iphone je voice kompatibilen , ker prodaja se kot Primo 2.32 zadnja verzija, ampak ko greš pod info pa piše da je Myway?
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik redsteler pravi:
Kaj pa za Iphone je voice kompatibilen , ker prodaja se kot Primo 2.32 zadnja verzija, ampak ko greš pod info pa piše da je Myway?
jaz imam na iPad1 iOS 5.1 tale iGO in mi delujejo od Jancha voice datoteke

 

Zoho

Pripravnik
6. apr 2012
33
0
6
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Za android je drugačen layout in database konfiguracija vice fajla, saj Android uporablja drugačen voice engine.. Lahko pa primerjaš oba med seboj in če boš dovoj potrpežljiv, boš morda našel kje je razlika in kaj je potrebno spremeniti. Jaz se v to nisem in se ne mislim spuščat, ker je to iskanje igle v senu...
wink-1.gif

frown-1.gif


Vseeno hvala za trud. Upam, da se najde tudi kakšen entuziast za android OS.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem malo primerjal in ugotovil,da bo potrebno ogromno časa,da se najde pravi algoritem za spremenit.
Že samo zvočnih datotek je 373 komand pa malo morje pa še zapis je čisto drugačen tako,da če programsko primerjaš razlike ti,pokaže vse.
Upam,da bodo izdali Katjo tudi za ostale,ker to spreminjat in iskat razlike na roke je
uf-1.gif
 

Bird

Zelenc'
23. maj 2012
10
0
1
Janch, hvala za tole (sem se ekstra registriral samo da se ti zahvalim.), me pa zanima še nekaj: kako pa je s slovenskim uporabniškim vmesnikom, se mi zdi, da je z vsako novejšo verzijo po menujih več angleških besed?

LP
B.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A me kdo razsvetli kateri bug je odpravljen, ker meni je danes še rekla: prevozite krožišče in zapustite na izvozu drugem (po spominu).
wink-1.gif