iGO Primo - Slovensko vodenje (odpravljen bug)

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
kako naj pripnem film iz dropboxa? ali pa kako drugače?
uf-1.gif
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Jaz sem se včeraj vozil po Novi Gorici in in v dveh krožiščih mi je pravilno povedala - vstopite v krožišče in uporabite tretji izvoz - prav tako mi deluje tudi v simulaciji, ne vem zakaj bi bilo med samo vožnjo drugačno vodenje, danes grem ponovno v Novo Gorico in bom prevozil vsa krožišča in še posnel bom, ugotovitve objavim.
 

ajka

Zelenc'
4. mar 2012
11
0
1
Še moja opažanja teh težav.

Mislim, da obstajata dve verziji Katje (v218492), ki imata mimogrede enako ime datoteke in sicer ta iz te teme, ki mislim, da je OK in tista iz teme IGO novosti, ki pa ima v krožiščih težave.
Jaz imam na kartici naloženo to in zadeva špila (vsaj kolikor sem sprobal). Ta, ki meni dela OK ima vse audio datoteke z dne 14.05.2012 (una slaba 16.01.2012), druga pomembna razlika pa je config_database datoteki, ki je tudi z dne 14.05.2012.
Enostavno sem na kartici najprej pobrisal staro, nato naložil novo in voila!
Upam, da sem komu kaj pomagal...

Imam pa še dve vprašanji:
- ali se da opozorila "pripravite se na levi/desni zavoj čez xxx mestov" spremeniti v "čez xxx mestrov zavite levo/desno" (mislim da se spet vse dogaja v config_database)
- ali se da navigacijo prepričat, da določen del poti bi vedno šel drugače kot mi jo on predlaga (verjetno je to malo mimo teme)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
- se verjetno da, ampak je algoritem voice baze preveč zakompliciran za navadne smrtnike, da bi šel to spreminjat. Meni res ni do tega.
- ja, saj pa je ne rabiš poslušat, zavij po svoje, iGO bo itak ponovno preračunal pot glede na tvojo "neposlušnost"
 

ajka

Zelenc'
4. mar 2012
11
0
1
Janch hvala!
at 1: ok pa se bomo še naprej pripravljali preden bomo zavili...
at 2: mogoče sem malo smotano napisal - rad bi da bi me drugič peljal že po moji poti in nebi vsakič ponovno preračunaval (v bistvu bi ga rad naučil da bil šel vedno po moji poti)

vseeno hvala in lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
potem mu pa naredi vmesne točke, tam kjer je problem. Sicer pa Primo ima ravno ta pametni fičer, da če ga boš vedno ignoriral na določenem odseku, si bo to zapomnil in bo naslednjič preračunal glede na tvoj "trend" vožnje.
priden.gif
 

ajka

Zelenc'
4. mar 2012
11
0
1
ok, hvala

zgleda da ima dolg špag pa ni še popustil, sicer pa pravijo da pameten popusti...
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Spet se javljam. Včeraj sem, kot mi je svetoval Janch, kopiral datoteko iz prvega posta (Imam Navon 760, Primo 2). Danes testiral na dveh krožiščih in prvi del je bil ok, pred samim izvozem pa po starem.

Nato sem v mapi Voice brisal vse SLO in SVN (ne vem, zakaj sem sploh imel SLO in SVN) datoteke in še enkrat kopiral datoteko iz prvaga posta. Šel stestirat in voila, sedaj dela kot mora.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Točno tako kot ste eni že ugotovili v "okuženi" Katji v simulaciji dela prav v realnosti narobe, v tej ki je na začetku te teme pa BP.

Janch popravi si datoteko v tvojih paketih, drugače pa ja zdaj je vodenje povsem drugačno.

V nastavitvah si morate omogočiti spremljanje prometa in potem si bo Primo "zapomnil" vašo običajno pot in jo začel uporabljat pri preračunih.
Janch a mogoče veš kaka je razlika med gostoto besed in ostalima nastavitvama?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@McGiver
Torej če te prav razumem:

- prvi file Voice_Svn-f1-lua, ki je pripet za Primo 1.2 je popolnoma OK.

- drugi file, (Voice_Svn-f1-Katja v218492-lua), ki je pa je "moje delo" (izpeljanka iz popravljenega prvega) pa deluje OK samo v simulaciji, v realnosti pa še vedno napačno?

Sicer kot si/je verjetno že marsikdo ugotovil, deluje tudi prvi file na Primo 2.0 vendar je problem pri gostoti opozarjanja - opozarja precej manj kot v Primu 1.2, kar je moteče. Dočim zadnja verzija: Voice_Svn-f1-Katja v218492-lua opozarja bolj pogosto, vendar problem ostaja v tem, da očitno nisem dobro popravil fajla
frown-1.gif


se pa nikakor ne morem načuditi dejstvu, da pa pravilno deluje v simulaciji, v realnosti pa napaka ostaja. Just can't get it
confused-1.gif


Gostota besed v nastavitvah mora biti na "Gostota bes." in pa opcija "napovej razdaljo pred nasl. zavojem" mora biti obkljukana, sicer bodo v primu 2 že tako manj zgovorna Katja postala še manj zgovorna.
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne zdaj imam Katjo z oznako 218... pa dela OK. razlika pa je med tisto, ki si mi jo poslal v paketu in to na tabli - je pa res, da manj opozarja.

Ma preverim še enkrat jutri kaj imam zdaj vklopljeno, da ne bo napake.

preveril kar zdaj: Katja v235214 in Mirko v235214 sta OK
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Pri meni pa je Katja preveč zgovorna, če imam nastavljeno na "gostota besed", kar naprej opozarja - da se ti zmeša. Zato sem nastavil na "kompaktna". Najmanjša nastavitev pa ni uporabna, saj takrat opozarja tik pred manevrom.
 

Bird

Zelenc'
23. maj 2012
10
0
1
Danes sem ga stestiral na treh različnih krožiščih in deluje odlično.

Verzija: Primo 9.6.5.221194, DATA.zip verzija Zervdim Greece - 67.6 Mb
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Vozil proti Litiji, kar nekaj krožišč in je vodil brezhibno. Primo 2.0 in Katja 218492-lua.