iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Oproščeno.
smile-1.gif
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Uporabljam iGO Primo android verzijo na telefonu. Ko dodam nove karte q3 2016 se aplikacija zažene do prve slike potem kar izgine, če odstranim nove karte in dodam satre q2 2016 pa aplikacija normalno deluje. prosim za pomoč kaj bi lahko to bilo!
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Na Androidu (Samsung Galaxy S7) imam nameščen iGO Nextgen in zadnje 2016 Q3 HERE zemljevide.

Sam telefon imam vedno povezan na BT od avtomobila in dogaja se naslednje:
- na telefonu uporabljam navigacijo in hkrati predvajam osebno glasbo, ki jo imam na telefonu (aplikacija Glasba Play)
- glasba se predvaja samo na avtomobilske zvočnike, kar je super
- ko pa navigacija pove navodila (čez 300m zavijte levo) se pa zgodi to, da se glasba za čas govora v ozadju ustavi - utiša, poleg tega pa se glasovno navodilo sliši tako na avtomobilskih zvočnikih kot tudi na samem telefonu

Rad bi, da se glasovna navodila slišijo samo na avtomobilskih zvočnikih in ne tudi na samem telefonu. Ali se to da kako nastavit? Sem že gledal po samih nastavitvah iGO Nextgena, pa nikjer ne najdem nobene možnosti, s katero bi odpravil to "težavo". V praksi je to zelo moteče, da se sliši oboje, saj se na telefonu zvok predvaja za 1 sekundo prej, kot se sliši na samih zvočnikih in se navodila podvajajo in križajo in "medejo".

Poleg tega me zanima, ali se lahko v iGO Nextgen nastavi, da ko se predvaja glasovno navodila, da se glasba v ozadju ne utiša, ampak da se samo zmanjša zvok glasbe za čas govora navigacije. Ko se govor konča, se glasba ponovno poviša. To funkcijo recimo omogočajo Sygic, TomTom in Genius Maps (bivši Mireo).


Hvala za pomoč!
zmaga.gif
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Zdravo. kupil sem wayteq x995. zanime me, ali je kdo že preizkusil kako se na njem obnaša zadnji iGO NextGen 9.18.27.682862 (14 Dec 2016) katerga sem popasel na našem pašniku. Na xtab 5 mi je prejšnja verizja NextGen štekala zato sem se vrnil na Primo. Hvala za odgovor in lep dan
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Torej, z najbolj znanega pašnika popasel zadnjo verzijo Nextgen-a... (9.18.27.682862)

Inštaliral na Galaxy S4 (GT-I9505), na zunanjo kartico pa montiral mapo Content. Kar na enkrat pa je bila mapa iGO na root direktoriju internega spomina izbrisana. Jasno, program se ni zagnal.
Ponovno inštaliral vse od začetka. Danes sem želel uporabiti navigacijo in spet isto... Izbrisana iGO mapa...

Na telefonu nimam nikakršnih Antivirusov ali kakih podobnih aplikacij za "čiščenje", tako da mi res ni jasno, kaj bi lahko brisalo to mapo.

Vsakršen nasvet dobrodošel. Je še kdo zaznal ta fenomen?

Hvala
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Hvala za namig.

Žal Clean Masterja ni, pa ga tudi nikoli ni bilo na tem telefonu... Tudi česa podobnega ni, bojim pa se, da je gor kaka tovarniška "optimizacija"...
Včasih mi napiše, da ta in ta program upočasnjuje delovanje oz. da troši preveč baterije. Vendar to ni kaka aplikacija, katero bi sam inštaliral...
Torej, v tem "sistemskem" dodatku bom probal onemogočiti vplivanje na iGO in upajmo na najbolje...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Hm, na telefonu je nek "Smart manager" (Pametni upravitelj), kateri najbrž to povzroča.

Če ga odprem in v njem kliknem na "Počisti vse", se bo zgodila ta težava. A v samem managerju ne morem dodajati kakih izjem, pravzaprav ne morem narediti nič.

Očitno sam deluje tudi v ozadju, kjer povzroča ta problem.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Hvala Janch, to sem predelal že preje. Prva generacija Nextgen se mi je ustavljal (štekal) na Xtab 50, prav tako pa je izgubil satelite po nekaj minutah delovanja na Samsungu, zato sem ga zamenjal s preizkušeno klasiko Primo.

Imam pa sedaj težavo tudi na 995. Po instalaciji novega Nextgen na notranji spomin se mi ob zagonu pojavi napis "Igo se je ustavil". probal 3x odstranit, naložit na novo pa stalno isto. Naložil Primo, pa dela v nulo.

Kakšna ideja, kaj počnem narobe?

Hvala vnaprej
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Obveščam, da je dodajanje iGO aplikacije med izjeme v "pametnem upravitelju", rešilo mojo težavo...
cheer.gif


LP
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ni za kaj.
Mislim pa, da bi lahko bil ta "pametni upravitelj" samo na Samsung telefonih, pa še to morda samo na serija z Androidom 5.x.x..

Če gledam sebično, mojo težavo je ta način vsekakor rešil...
cheer.gif