iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik MTB75 pravi:
dokler nisem naredil nov security scan, potem se je zoper začelo pojavljat.
Saj to je to. Ti si prej to izklopil pod security, zdaj ti je pa security scan vklopil nazaj.

Men tud pod security scan, ko pregledam napravo, ne najde več grožnje.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
iGO_Basar_v9.18.27.627562 + Slovenia_TomTom_2016.03_160509 v drugem tunelu iz Konjic proti Dramljam ga vrže ven, enako tudi v Trojanskem tunelu. Dve različni tablici (Wayteq + Lenovo).

Ima še kdo enak problem? Moram še s Here zemljevidom probat.

...si kaj rešil ? Meni se je danes isto zgodilo v obe smeri...

confused-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Danes naložil eno starejšo verzijo, pa v petek probam in v ponedeljek poročam. Tudi Here se je sesuval. Nisem glih pogosto na tej relaciji, tako da pač traja.
frown-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Danes naložil eno starejšo verzijo, pa v petek probam in v ponedeljek poročam. Tudi Here se je sesuval. Nisem glih pogosto na tej relaciji, tako da pač traja.
frown-1.gif

Saj lahko delaš simulacijo poti in je isto, kot če bi bil tam
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja vem, ampak a si siguren, da žarnica v hladilniku ugasne ko zapreš vrata?
wink-1.gif


Po simulaciji na iGO NextGen_9.19.1.484935 dela OK. Ampak ziher je ziher, tako da kot rečeno, jutri preverjam v živo.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Imam iGO 835 za win.Tudi meni se dogaja popolnoma isto. Pri vožnji na Štajersko se mi zgodi samo v najdaljšem tunelu.Skozi tunel mi kljub izgubi GPS signala po inerciji deluje še naprej ,ko pa pridem iz tunela in zopet sprejme GPS signal pa izpade in zablokira.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hitro poročilo:
v petek se peljem MB-Krk, skozi tunele BP, že vriskam od veselja pa mi točno na izvozu Domžale vrže ven - zaslon bel in napis STP, klikneš gor in dela dalje, potem mi isto naredi še na izvozu Postojna, pa malo kasneje čisto ven vrže - ni v povezavi z GPS, signal je vedno bil.

Potem sem se čez vikend prezajebaval z nalaganjem najrazličnejših verzih in vse so zajebavale, najhujše je da se program nalaga po 15 minut in to vsakič - Popotnikova pripomba v navodil, da je treba malo počakat velja samo za prvi zagon. No potem sen našel eno verzijo, ki je delala od SLO-HR meje nekje do čez Trojan in potem mrk - ven vrglo, zdaj imam pol kufer vsega, tablico sem vmes ponastavil na tovarniške pa pol ure iskal slovenščino namesto madžarščine,....

Klinc gleda vse skupaj, danes naložim eno staro verzijo pa probam popoldaqn v LJ, če ne jutri lovim Popotnika za pir!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni pravila, v LJ grede mi je ugasnila na drugem tunelu iz Konjic, pa na drugem in tretjem (ta dolgi) na Trojanah. Nazaj grede prvi Trojanski in tretji pa en od obeh Štajerskih. Nima veze s prekinitvijo gps signala. Jutri naložim ene starejše zemljevide.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Morda premalo rama v telefonu/napravi?

Meni na S7 se v in po tenelih nikoli iGo Nextgen ni ugasnil neglede na to, ce sem imel starejse ali pa sedaj zadnje HERE zemljevide.

Sicer pa raje uporabljam Sygic s HERE zemljevidi = zmagovalna kombinacija. Deluje vse skupaj bolj gladko in govorno vodenje mi je pri Sygic veliko lepše za slišat in manj "agresivno", kot je pri iGo. Ta od iGo je že skoraj da malo "tečna ženska"
grin1.gif
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Od Jesenic do Obrežja in naprej v ZG dela HERE 2016 Q2 in iGO NextGen 9 18 27 627562 na S3 in S6 brez težav.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni problem v HW. Nextgen je po zagotovilih manj požrešen od Primota s skinom.

Tudi meni na Huawei P8 dela BP.

Meni pa sygic ne sede, čeprav je bil po dolgih časih prva navigacija, da sem jo kupil za appla. Aja Here pa še sploh ni simpatičen. Ni ga čez TeleAtlas.
wink-1.gif
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Sej so tomtom zemljevidi novejši in bolj avtentični. Vsaj iz mojega testa je imel tomtom bolj posodobljene zemljevide kot vsi drugi ponudniki (google, here, openstreetmaps, itd).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Za moje lokacije ni temu tako, sicer pa dvomim, da ima TomTom bolj precizno in pravilno pokritost, kot jo ima HERE za Slovenijo.

"Velikana" TomTom nikoli ni zanimala VZHODNA EVROPA, zato pa imamo v naših državah (Slovenija + balkan) slabšo pokritost, kot jo ponuja recimo HERE. TomTom ima bolje pokrito ZAHODNO in osrednjo Evropo.

Na HERE projektu (pokritost Slovenije in okolice) nekateri uporabniki delamo že nekaj let in ročno rišemo, brišemo in popravljamo ceste, poleg tega popravljamo in dopolnjujemo krožišča, omejitve hitrosti itd.. vsak za svojo lokacijo/regijo.

Iz osebnih izkušenj TomTom nima vrisanih nekih osnovnih cest, ki obstajajo že več let, zato je zame to nezanesljiv ponudnik zemljevidov. Poleg tega ima neke ceste, ki sploh ne obstajajo. Ok, tudi HERE jh ima, ampak bolj na takih krajih, kjer se morda 4 vozila v dnevu pelje mimo, TomTom pa ima take ceste vrisane recimo v Medvodah.

Primer:

- HERE (pravilno, že 4 leta je tako stanje):





-TomTom (napačno, 4 leta niso tega posodobili):



To je samo en primer od mnogih, kateri mi da jasno vedet, da nimajo ažurnega zemljevida Slovenije (ostale države imajo lahko pokrito v nulo).

Poleg tega niti ne vejo, kje je Slovenija in Hrvaška (poglej, smo kar sive barve in smo brez hitrostnih kamer)
grin1.gif


https://uk.support.tomtom.com/app/content/id/8/locale/en_gb/



Ampak nisem tu zato, da bi kogarkoli prepričeval, da je temu res tako. Nekomu pač sedejo TomTom, nekaterim pa HERE zemljevidi in niti v enem in niti v drugem primeru ni čisto nič narobe
smile-1.gif


HERE je pred kratkim prevzelo podjetje, za katero verjamem, da bodo naredili še marsikaj v kratkem času (od še bolj podrobne in pravilne pokritosti pa do "žive" navigacije).

KLIK

KLIK