iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
za začetek izklopi prometne informacije, ki so pri nas praktično neuporabne oz slabo ažurirane. To zgoraj je en primer slabe prakse recimo..(s predpostavko, da je cesta dejansko prevozna, tega pa seveda ne vem)
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Sem že vse izklopil kar se da, pa ne pomaga nič.
jezen.gif


Še enkrat bom vse instaliral, če bo kaj pomagalo. Vse sys, save, ux, data.zip in license pa izbrišem prej, ne? A ktero ne smem?
redface-1.gif


Aja, imam pa verzijo iGO_9.6.29.404739
Mape pa kombinacija HERE in TOPMAP, za Slovenijo monolit 2013.07
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne rabiš ponovno instalirat. Samo izbriši mapo save, pa boš na privzetih nastavitvah. Preden pa ponovno zaženeš aplikacijo si izklopi podatkovno povezavo in wi-fi, da ti ne bo sprejelo prometnih informacij, ki so privzeto vklopljene. Ko boš v programu si izklopi prometne informacije in tako bo potem ostalo in ti jih ne bo več osveževalo, tudi če boš imel vklopljeno podatkovno ali wi-fi povezavo.
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Deluje.
cool-1.gif


Naredil sem kot si rekel. Podatki so izklopljeni, TMC odkljukan. Bomo videli, kako bo naslednjič. Se mi zdi, da se mi je TMC kar sam kdaj prižgal nazaj. Sem pa pobrisal ta TMC file, ampak očitno bi moral tudi mapo save, zato sem mislil, da je problem v karti.

Hvala ti Janch!!!
zmaga.gif
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Aja, sedaj normalno izračuna tudi možne poti. Itak, ko so vse ceste znova prevozne.
grin1.gif
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
uf-1.gif

Evo prižgem podatke, grem v program in čez par minut mi že izračuna neke obvoze ...
Vidim, da je zemljevid spet poln zaprtih cest, funkcija prometnih informacij pa ima kljukco. Pa sem prej vse izklopil in kljub temu, da sem tmc file izbrisal (sploh ima vezo s tem?)

Zaenkrat sem rešil:

Sem v sys datoteki dal
tmc-http
enabled= 0

Zaenkrat sem rešil težavo. Bomo videli do kdaj bo trajalo.
cry12bpy.gif
Pa ne da sem edini s tem probelmom?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če dolgo ne uporabljam navigacije, mi išče satelite cca 10 min, zelo moteče. Probal sem z Gps fix in satelite je res našel hitro, par minut, samo kaj, ko se je navigaciji čisto zmešalo. Vozim po cesti, kaže mi levo ali desno cca 100m od dejanskega položaja.

Nato sem našel v temi predlog Jancha t.j. app ClockSync in voila, sedaj mi najde satelite v minuti.

Se splača poizkusiti tistim, ki imate težave.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.655
29
48
58
Horjul
Za to potrebuješ rootano napravo.

"ClockSync requires rooted device for automatic time synchronization, because Android system doesn't allow user applications to change system time, however you can still use rootless mode "
 
Nazadnje urejeno:

igo

Zelenc'
25. apr 2015
4
0
1
Pozdrav vsem skupaj....ker vem, da ste tukaj eni poznavalci teh zadev rabim nasvet.
Rabim ODLIČNO navigacijo izključno za Slovenijo, imam starejšega garmina, ki ga je, povozil čas.
kar nujno potrebujem za delo je:
-možnost prenesit GPX datoteko z že v naprej pripravljenimi točkami na poti (da mi ni potrebno ročno vnašat vsakega naslova)
-naredit pot med temi točkami, s tem, da navigacija naredi izračun najhitrejše poti med njimi in morebitno naknadno prilaganje naslovov
-odlično pokritostjo s hišnimi številkami + možnost dodajanja črk v hišno številko (Ljubljanska ulica 11c....)

Doma je tablica Samsung Tab3 z 16gb. Kako naložiz iGO, kaj to pomeni, da mora bit "root" in kak se to naredi? Kako deluje v primerjavi z garminom?

Hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za iGO na rabiš imeti rootane naprave ( na root sd kartice pomeni, da moraš mapo iGO dati na SD zraven ostalih map, NE smeš je dajat v kako drugo mapo).

Nisi napisal katero verzijo androida imaš na tablici.

- Kolikor je meni znano iGO ne zna delati z gpx datoteko, če se motim naj me kdo popravi
- To zna naredit tako iGO kot Garmin street pilot za android ( nisem pa sigurem, če slednji deluje na tvoji napravi )
- Iskanje po hišnih številkah s kartami je odvisno od kart in prikažeta jih tako iGO kot SP.

p.s.
Garmin street pilot temo imaš tukaj: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2049320/an/0/page/0#2049320
Osnove o iGO navigaciji pa tukaj: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1192579/an/0/page/0#1192579
 

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Pozdrav vsem
Danes sem na Galaxy S6 edge naložil Igo Primo ver. 9.6.29.468978 - 16 december 2014, po prioženih navodilih in uporabil apk iz priložene mape 1920X1080, in dela brezhibno (obrača, navigira in nič zapletov - do sedaj, kasneje še javim). Kljub temu da je resolucija telefona 2560x1440, in android 5.0.2 . Tudi sys datoteke ni bilo treba popravljati, gps signal je našel kljub oblakom takoj in to na balkonu...
Če v prihodnje stvar kaj zašteka javim.
Hvala Janchu za ta paket in Popotnik za dobre nasvete.
 

frenkyboy

Zelenc'
12. jun 2012
8
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če bi ti v enem pogledu ( sem pozabil v katerem ) delalo črte čez ekran, imaš v sys napisano kaj moraš spremenit, da izginejo
wink-1.gif

Na N10 (ki je prav tako 2560x1600) dela črte v 2D pogledu (največkrat pri povečavi).
Nisem pa nikjer našel omenjenega "sys" z napotki, kaj je potrebno narediti, da se zadeva uredi.
Lahko prosim še tu na hitro napišeš/skopiraš navodilo za rešitev te težave?
Hvala!