iGO NAVIGACIJA - Wiki by Janch

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
- Vsak provider ima svoje datoteke (fbl, ftr, fda, fpa- pomen podatkov najdete spodaj)) in ti podatki morajo biti popolnoma usklajeni. Primer: če za slovenijo uporabljamo Monolitovo karto, potem lahko uporabimo omenjene podatke samo od Monolita; če bomo uporabili recimo Teleatlasovo karto in dali zraven te spremljajoče podatke recimo od Monolita, nam jih Primo seveda ne bo prepoznal oz. upošteval!.

A to tudi velja za 3d zgradbe in pa POI? Ali lahko le-te kombiniram? Recimo sedaj imam vse tri karte (topmap, Navteq in TA) za Q2 2012 in opažam, da topmap 3d zgradb za slovenijo in hrvaško sploh nima, poi datoteka pa je tudi manjša od ostalih dveh, torej lahko predvidevam, da je tudi manj POI točk? Ali pa imam morda samo slabo različico te karte?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot je napisal Janch to velja za fbl, ftr, fda in fpa. 3D in POI nimajo veze z izdajateljem zemljevida - no imajo ampak se ne tepejo med sabo, le da se pri več POI za posamezno državo točke pač podvajajo.
 

srapos

Pripravnik
16. nov 2008
381
0
16
Tržič
Se da v Igo Primo za Win Ce nastaviti omejitev hitrosti tako, da zraven kaže dejansko hitrost in % delež? Videl sem to na raznih slikah, pa ne znam nastaviti.
 

Yocko

Zelenc'
3. feb 2012
6
0
1
Obišči stran
Nadgradil karte, sedaj se pa Igo Primo 2.0 ne postavi več pokonci
frown-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Odstrani karte in preveri, če se bo potem postavil pokonci.
Potem pa dodajaš eno po eno karto in boš videl katera dela probleme.
Ali pa probaj odstranit mapo Save ( prvo si naredi backup te mape ker imaš not vse priljubljene).
 

Yocko

Zelenc'
3. feb 2012
6
0
1
Obišči stran
Mapo SAVE sem preimenoval v TMPSAVE in še enkrat zagnal. Ni spremembe. Se začne nalagati nekje do polovice, vpraša me še za jezik (ANG; SLO) ... potrdim SLO in nato se vse konča ... brez kakršnega goli INFO
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
govorimo o android verzijji ali wince? Če ne gre drugače, naredi fresh install, saj je bila lahko med prenosom kakšna daoteka poškodovana..Pa da nisi po nesreči zaklenil SD katice, ko si jo porinil nazaj v slot? To se je meni enkrat že zgodilo. Ker je bila tako nehote SD zaščitena pred pisanjem, se ni mogla zgenerirat mapa SAVE in posledice so bile identične.
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Prebrav sem kar nekaj postov pa nisem zasledil napake ki mi jo kaže
Imam primo2.0 ver.9.6.5.221194 Feb 2012 ko zaprem program mi javi napako
Application Primo.exe encountered a serious error and must shut down"
Nimam sd kartice a se da rešit brez nje
V čemu je težava

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Zdravo!

Sem zagnani lastnik Sygic navigacije in probal sem presedlati na iGO primo. Imam pa težavo in upam, da lahko kdo pomaga.

Sem lastnik Samsung galaxy S -i9000 telefona in kot že rečeno, na njega želim namestiti iGO. Pred seboj imam navodila;

Navodilo za inštalacijo na Android telefon:

1 - mapo IGO z vso vsebino skopiraj na telefon ali kartico
2 - iz mape sys skopiraj ustrezno resolucijo v mapo IGO in popravi ime v "sys"
3 - namesti na telefon apk z ustrezno resolucijo telefona
4 - sedaj zaženi navigacijo na telefonu

Torej, najprej celotno mapo iGO kopiram na telefon. Nato ustrezno resolucijo kopiram v mapo iGO in jo preimenujem v sys (ne sys.txt). Prenesen se .apk in to je to?
No kar se meni naredi ob zagonu iGo-ja po inštalaciji; lahko izberem jezik, dalje, sprejmem tista pravila in hop vrže me iz navigacije v meni? Včasih mi uspe potrditi in pridem do okna kjer je treba potrditi neko GPS zasebnost in sledenje itd. Tam se sploh nič ne odziva in po par sekundah vrže v meni. Kaj bi to lahko bilo?

No če brskam po datotekah v telefonu vidim iGO mapo v /sdcard0/iGO. Ko gledam "izvorno kodo" sys datoteke tam ni nikjer te poti? Je samo /sdcard2/iGO /sdcard/iGO ... torej nikjer ni /sdcard0/iGO.

No naj povem, da sem probal že vse .sys in sys.txt datoteke (obe datoteki v mapi, samo sys...), dodal vse povezave ( /sdcard0/iGO itd. v sys), ampak ne gre in ne gre. Kar naprej mi meče v meni.

Torej mojstri kakšen nasvet? Tole sem pisal zelo hitro, ker se mi mudi na pot
smile-1.gif


LP, Dejan
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vzrok za tvojo težavo tiči v DCIM mapi..skratka ne bom pisal, tega kar je bilo že večkrat napisanega, ti samo inštaliraj s Thin 1.3 apk verzijo, ki ti "ignorira" DCIM mapo. Maš na ZS.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Ej hvala ti! Sem popravil in samo prestavil (iGO prestavil na SD)

Kar se tiče pa DCIM map...bom preveril po forumu, da vidim zakaj ne gre preko internega spomina!

Hvala Janch! Link bom pa absolutno shranil
smile-1.gif


LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Neglede na to kje imaš iGO mapo ti thin1.3 ne skenira DCIM mape.
Izbriši mapo Save in potem inštaliraš 1.3 in bo delalo ali iz internega ali iz zunanje, če imaš navadni apk ti avtomatsko prečita mapo DCIM in zato vrže ven, ko pa naložiš thin pa to mapo izključi in potem deluje kot mora.