iGO NAVIGACIJA - Wiki by Janch

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Aha, razumem. Licence so na voljo, ftr-ji tudi, namestil pa sem navteq karte. Hvala za pomoč
 

fisherman74

Zelenc'
3. jan 2011
24
0
1
Ker živim ob meji z Italijo in tudi večkrat dnevno prečkam mejo me rahlo moti vsakokratno opozorilo, da področje pokrivajo mape drugega "dobavitelja", sploh ker moram vsakič klikniti na OK in to, da me vsakič sprašuje, če me zanimajo pravila v prometu, ki veljajo za državo v katero sem vstopil in spet moram kliknit...

....kje je to mogoče izklopiti, če je sploh mogoče?

Hvala in lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Opozorilo za druge zemljevide se ne izklopi. Izogneš se mu tako da naložiš zemljevide enakega ponudnika.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj mene to tudi moti, posebej ker se vsa ostala obvestila po določenem času izključijo, ti dve pa ne, ampak kot rečeno, za eno je rešitev za drugo še nisem našel.
 

fisherman74

Zelenc'
3. jan 2011
24
0
1
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
..., za eno je rešitev za drugo še nisem našel.

....no ne vem, če bi to lahko imenovali rešitev, da si naložim mape s slabšo pokritostjo, le zato, da bi se izognil omenjenemu obvestilu, ker po podobni logiki imam jaz rešitev še za "ta drugo" zadevo - ne zapusti teritorija posamezne države
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Očitno se nisi prav poglobil v pokritost posameznih zemljevidov. TT ima praktično enako kot Monolit, razen izjemoma kake vukojebine, kjer pa je itak bolje: kartu čitaj, seljaka pitaj!

Drugače pa če že hočeš elegantno rešitev si naloži Primo 1.2 - tam ni teh težav.
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Izgleda da sem pri PRIMO 2.0 nekaj zaštrikal, sedaj pa ne znam nazaj, torej, lane assist se mi pokaže v majhnem okvirčku namesto čez cel ekran, mogoče kdo ve kje se to nastavi? Žal nisem našel.......
17758-icon_confused.gif


Hvala in LP
Z.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Kolikor vem je lane assiatant (na kateri vozni pas se razvrstiti) vedno spodaj ekrana, male ikonev PRIMO 2.0. Čez cel zaslon se pokažejo določeni odcepi/bolj zahtevna križanja na avtocestah.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik zval pravi:
Izgleda da sem pri PRIMO 2.0 nekaj zaštrikal, sedaj pa ne znam nazaj, torej, lane assist se mi pokaže v majhnem okvirčku namesto čez cel ekran, mogoče kdo ve kje se to nastavi? Žal nisem našel.......
17758-icon_confused.gif


Hvala in LP
Z.

več-nastavitve-nastavitve preobleke-nastavitve razvrstilnih pasov-Mini JCV & tunel (izklopi opcijo)
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Eh, ja seveda, to je to, tisti mini sem spregledal, hvala za pomoč Janch

Drugače pa upam da si prebral, ko sem testiral Blaupunkt NY800 brez sys datoteke...

LPZ
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
V preteklem tednu sem malo testiral navigacijo po Avstriji (Salzkamerkru, OberOsterreich, v glavnem rovte
smile-1.gif
). Zaradi nezanesljivega delovanja (nekajkrat se mi je zadeva sesula) in težav z DCIM folderjem na HTCjih, sem naložil na Android nazaj stari iGo My Way.

na HTC Sensation S sem imel zemljevid in POI Navteq 2012.Q1 (150522), na HTC Desire pa TomTom2011.12 (111230) ter TomTom2011.12 premium POI.

V zemljevidih razlike ni bilo. Naslove sta našla oba, ceste so bile tudi "kolovozi" pri obeh vsi, poti sta mi kazala enake, nekatere nove obvoznice okrog "vasi" so manjkale na obeh.

Mi je pa Navteq kazal krajši čas do prihoda na cilj (10min razlike pri 2 urah) in se je le-ta vedno izkazal kot bolj natančna različica. Prav tako so omejitve na Navteq natančnejše (mogoče 10x opažena razlika v celem tednu). Bolj mi je bilo tudi všeč, da se ob cesti kaže več napisov krajev in ulic ob strani (ne izključujem pa da je za to kriva drugačna resolucija), so pa reke in avtoceste manj realno prikazane kot pri TomTom.

Kar me je najbolj motilo je to, da nisem mogel nastavit route do Slovenije, saj mi je v kombinaciji z Monolitovo karto javljalo, da so zemljevidi izolirani.

Pa še to. Ker smo potovali z avtodomom in si sproti namišljevali kam gremo, so bili POI zelo uporabna zadeva. TomTom premium so super zadeva, saj smo našli brez težav res vse in sploh ni bilo potrebno tipkat naslovov, medtem ko so bili Navteq razn za iskanje črpalk, praktično neuporabni.

Upam, da sem komu kaj pomagal.

btw, kako se že nastavi, da ti na zamljevidu kaže katere ulice so enosmerne? Na winCE vem da si moral vpisat nekaj v sys.txt, samo zdaj tega ne najdem,
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Odlično poročilo iz prakse. Takšne potrebujemo.

Enosmerne ceste meni prikazuje brez kakšnih "popravkov" - pač puščice v ustrezno smer.
 

tp1972

Zelenc'
15. okt 2012
2
0
1
Zdravo,

a je kdo to spravil na SE Xperia S?
se da dobiti navodila,.... sem že poiskusil s sys datoteko in multimode.ini, pa ne dela.

Vedno javi: User interface resolution [1280x720] is not supported or compatible skin can not be found.....

Thx
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
smile-1.gif


1st to je Wiki tema......odpri svojo.......

2nd tm k si potegnu iGo maš tud resolucije posebej........potem se pa samo še mal zapelješ po komentarjih pa vidš a dela to na SE Xperia al ne
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Prav ničemer, razen popestritve zaslona. Madžari nam sicer to interpretirajo drugače:

"Shows the inside of a tunnel in order not to disturb the driver with irrelevant details, such as roads and elevation on the surface."

smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu služi enakemu kot prikaz ("slika") izvozov iz AC pa prikaz tabel na AC,... pa še bi se našlo stvari za "ovce".

Navajanje na totalno online-intime navigacijo, kjer gledaš na navigaciji enako sliko kot na 2m "plazmi" = šofer-šajba zraven pa se še ena - ki slučajno ni tvoja žena (ali pa mož za ženske voznice) dela pametno, kam bi moral zaviti, če bi le bolj pazil na cesto in ne na "zaslončke" po avtu.
smile-1.gif