Idiotizmi 4. Janševe vlade

mistique

Guru
16. jun 2009
16.696
3.725
113
Mas ljudi ki izjavljajo da je zemlja ravna. Tudi to je marsikomu zanimivo. Da pa nenadoma umre potencialni osumljenec in najpomembnejsa prica, ki bi lahko potrdila ali ovrgla sume da je del politike narocal podkupovanje pa je zadeva vredna preiskave in preverjanja. In ce imas podatke na podlagi katerih pises da je to posledica lazi potem je prav da das izjavo in razjasnis zadeve.
Meni se zdi problematično, da je Štorek medijem (N1) povedal, da gre za Kondo.
Mediji so seveda dolžni ustvarjati dobiček in poročati.

Gospod se je nenadoma odločil za samomor. Podobno, kot tisti ravnatelj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
17.128
10.813
113
Zakaj se ti zdi problematicno? Dajmo se razumet - jaz privoscim grob plutu in trobcu. Zdi se mi prav da tisti ki zeli lahko obisce grob tita in mu izkaze spostovanje (ceprav se ne strinjam s tem kar je pocel in predstavljal). In se najmanj si zelim da folk dela samomore pa cetudi je storil kaj nezakonitega.

Ampak ce zelimo korupcijo izkoreninit je potrebno o tem govort. Noben zapor ne bo resil tok kot ozavescanje, pogovor o tem itd. In zato ne mislim da je Storek naredil karkoli napacnega.

Tudi ne mislim da je zadaj kaka zarota. Ampak abotno je pa da se sedaj smrt tega cloveka skusa uporabit da bi srali po poslancih resnice. Pa se mi zdi nevarna populisticna stranka in je ne podpiram. Sam ce necesa ne podpiram to se ne pomeni da bom pa druga merila uporabil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
19.857
11.290
113
MB
Zakaj se ti zdi problematicno? Dajmo se razumet - jaz privoscim grob plutu in trobcu. Zdi se mi prav da tisti ki zeli lahko obisce grob tita in mu izkaze spostovanje (ceprav se ne strinjam s tem kar je pocel in predstavljal). In se najmanj si zelim da folk dela samomore pa cetudi je storil kaj nezakonitega.

Ampak ce zelimo korupcijo izkoreninit je potrebno o tem govort. Noben zapor ne bo resil tok kot ozavescanje, pogovor o tem itd. In zato ne mislim da je Storek naredil karkoli napacnega.

Tudi ne mislim da je zadaj kaka zarota. Ampak abotno je pa da se sedaj smrt tega cloveka skusa uporabit da bi srali po poslancih resnice. Pa se mi zdi nevarna populisticna stranka in je ne podpiram. Sam ce necesa ne podpiram to se ne pomeni da bom pa druga merila uporabil.
ti čist preveč odraslo razmišljaš. :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
21.578
11.145
113
Zakaj se ti zdi problematicno? Dajmo se razumet - jaz privoscim grob plutu in trobcu. Zdi se mi prav da tisti ki zeli lahko obisce grob tita in mu izkaze spostovanje (ceprav se ne strinjam s tem kar je pocel in predstavljal). In se najmanj si zelim da folk dela samomore pa cetudi je storil kaj nezakonitega.

Ampak ce zelimo korupcijo izkoreninit je potrebno o tem govort. Noben zapor ne bo resil tok kot ozavescanje, pogovor o tem itd. In zato ne mislim da je Storek naredil karkoli napacnega.

Tudi ne mislim da je zadaj kaka zarota. Ampak abotno je pa da se sedaj smrt tega cloveka skusa uporabit da bi srali po poslancih resnice. Pa se mi zdi nevarna populisticna stranka in je ne podpiram. Sam ce necesa ne podpiram to se ne pomeni da bom pa druga merila uporabil.
Storek ne, definitivno se pa ni končalo pri tem. Po mojem se je vsula greznica nanj z vseh strani, pa je človek počil. Bi rekel, da je bil še najbolj pošten v verigi in verjetno malo naiven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

mistique

Guru
16. jun 2009
16.696
3.725
113
Zakaj se ti zdi problematicno? Dajmo se razumet - jaz privoscim grob plutu in trobcu. Zdi se mi prav da tisti ki zeli lahko obisce grob tita in mu izkaze spostovanje (ceprav se ne strinjam s tem kar je pocel in predstavljal). In se najmanj si zelim da folk dela samomore pa cetudi je storil kaj nezakonitega.

Ampak ce zelimo korupcijo izkoreninit je potrebno o tem govort. Noben zapor ne bo resil tok kot ozavescanje, pogovor o tem itd. In zato ne mislim da je Storek naredil karkoli napacnega.

Tudi ne mislim da je zadaj kaka zarota. Ampak abotno je pa da se sedaj smrt tega cloveka skusa uporabit da bi srali po poslancih resnice. Pa se mi zdi nevarna populisticna stranka in je ne podpiram. Sam ce necesa ne podpiram to se ne pomeni da bom pa druga merila uporabil.
Štorek je javno izpostavil človeka, za katerega pol fejzbuka ve da ni kriv, pol pa ve da je kriv...To ni govorjenje o korupciji, ampak nepotrebno linčanje (figurativno ali dobesedno). Ali gre tu celo za napeljevanje k samomoru? Bodimo proaktivni in skupaj s populističnim mitom o izkoreninjenu korupcije izkoreninimo še koprive!

Ne glede na to, ali je Konda samomor storil zaradi navedb v ovadbi (ki v času medijskega poročanja še ni bila poslana, ampak so jo še dodelovali ali nekaj takega) ali medijski objavi, slabe vesti ali naivnosti, se mi zdi sporno in škodljivo navajati imena (še) nedolžnih ljudi. To je še posebej neodgovorno, če se je pripravljala ovadba, ki se mi zdi popolnoma ustrezna metoda "govorjenja o korupciji". Torej, ovadba se mi zdi v tem primeru na mestu, lapanje po medijih pa ne.

Degutantna borba za moč si zasluži preiskavo in ustrezno sankcioniranje...brez kakih postopkovnih napač policije in sodstva. Nisem pretirano (opti)mističen...ker se spomnim teh arhaičnih izrazov še iz časov starih grkov.

Imaš kak datum, kdaj bo korupcija izkoreninjena? 100 dni al prej? Čigava roka bo korenino potegnila ven? Stevo.majkemi si to ti? :fredi:
 
  • Haha
Reactions: tomi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
17.128
10.813
113
Štorek je javno izpostavil človeka, za katerega pol fejzbuka ve da ni kriv, pol pa ve da je kriv...To ni govorjenje o korupciji, ampak nepotrebno linčanje (figurativno ali dobesedno). Ali gre tu celo za napeljevanje k samomoru? Bodimo proaktivni in skupaj s populističnim mitom o izkoreninjenu korupcije izkoreninimo še koprive!

Ne glede na to, ali je Konda samomor storil zaradi navedb v ovadbi (ki v času medijskega poročanja še ni bila poslana, ampak so jo še dodelovali ali nekaj takega) ali medijski objavi, slabe vesti ali naivnosti, se mi zdi sporno in škodljivo navajati imena (še) nedolžnih ljudi. To je še posebej neodgovorno, če se je pripravljala ovadba, ki se mi zdi popolnoma ustrezna metoda "govorjenja o korupciji". Torej, ovadba se mi zdi v tem primeru na mestu, lapanje po medijih pa ne.

Degutantna borba za moč si zasluži preiskavo in ustrezno sankcioniranje...brez kakih postopkovnih napač policije in sodstva. Nisem pretirano (opti)mističen...ker se spomnim teh arhaičnih izrazov še iz časov starih grkov.

Imaš kak datum, kdaj bo korupcija izkoreninjena? 100 dni al prej? Čigava roka bo korenino potegnila ven? Stevo.majkemi si to ti? :fredi:
Ne rabis zdej peljat debate v nesmisle tipa “daj datum ko bo korupcija izkoreninjena”. Ampak ce so vsi lahk pisarili o poslancu ki je sendvic maznil pol ni problema tudi da govorijo o poskusu kupovanja poslanskih glasov. Se celo javno se je pozivalo naj razodenejo imena.

Ne, nisem Stevo. On je bil izvoljen. Ce bom mel kje prste zraven bom pa imenovan. In nekega dne tudi razresen. Je pa verjetnost tako majhna da se ni za bat.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
16.696
3.725
113
Ne rabis zdej peljat debate v nesmisle tipa “daj datum ko bo korupcija izkoreninjena”. Ampak ce so vsi lahk pisarili o poslancu ki je sendvic maznil pol ni problema tudi da govorijo o poskusu kupovanja poslanskih glasov. Se celo javno se je pozivalo naj razodenejo imena.

Ne, nisem Stevo. On je bil izvoljen. Ce bom mel kje prste zraven bom pa imenovan. In nekega dne tudi razresen. Je pa verjetnost tako majhna da se ni za bat.
Naivnost (ki ti jo pavšalno očitam :fredi:) povezana z izkoreninjenjem korupcije ne bo pripeljala do cilja o katerem govoriš. Imam japonski bullshit detektor in flagam take buče.
Tudi obtoževanje nedolžnih posameznikov v medijih nikakor ni prava pot. Kdor v to zares verjame in take stvari počne je nevarno butast, ne naiven. Drugo je ko v javnem prostoru poteka debata o dokazano krivih itd. Samo kaj, ko taisti dobijo prostor v medijih in pljuvajo čez institucije itd...Del problema so tudi (nekateri) mediji.

Zakone imamo, nihče jih dosledno ne izvaja. Za postopke korupcijskih dejanj si res vzamemo čas, da zadeve celo zastarajo, sodišča so prepočasna, tožilstvo kot večerna šola. Na misel mi pridejo TEŠ, Vizjak, Zokijeva farmacevtka, če zanemarim te bolj frišne... Naj gre odgovorna oseba sedet, pa bo počasi bolje.
Medtem digitalizacija še kar "prihaja". Pa sem mislil, da ne bom, ampak bom: tranzicijski "projekti" so zakoličili kako se pri nas dela (in tudi s kom).

Čeprav mislim, da korupcijo omogoča predvsem šibek sistem, smo kot družba na razvojni stopnji, kjer se ne moremo primerjati z nikomer bolj naprednim, ker korupcijo jemljemo kot nekaj pričakovanega in ne sramotnega. Pohlep ustvarja korupcijo...ko se za nekoga izve, da je "vzel" in zrihtal, ima kar naenkrat vrsto pred vrati in to je problem.