Huawei P30 pro

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
Imel prejšni telefon brez jack-a.
Pred kratkim imel na izbiro P30 navaden in mate 20 Pro. Na koncu sem izbral P30, jack je prevagal odločitel.
Imam tudi bluetooth slušalke, ki jih redno uporabljam pri športanju, vendar tudi ful uporabljam žične slušalke.
Plus, da se mi ne da vedno skrbeti, da so slušalke napolnjene, da imam s sabo connector....

Slušalke in jack in gas
 
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež in Cash

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Imel prejšni telefon brez jack-a.
Pred kratkim imel na izbiro P30 navaden in mate 20 Pro. Na koncu sem izbral P30, jack je prevagal odločitel.
Imam tudi bluetooth slušalke, ki jih redno uporabljam pri športanju, vendar tudi ful uporabljam žične slušalke.
Plus, da se mi ne da vedno skrbeti, da so slušalke napolnjene, da imam s sabo connector....

Slušalke in jack in gas

Zakaj bi pa rabil connector za BT oz. brezžične slušalke? Saj jih lahko napolniš prek telefona.
Govorim za recimo slušalke Galaxy Buds in podobne.
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Kot zapriseženi in prepričani pripravnik sprašujem spoštovano občestvo (razen fizikalca Luceja), ali se morda spoznajo kaj na bližajoča se Black Friday in Cyber day. Se splača čakati na znižanje cen pametnim telefonom (recimo Huawei P30 pro), ali so popusti tako mali, da so zanemarljivi, ozl ali sploh obstajajo znižanja pametnih telefonov?
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja "spoštovano občestvo" in vse forumske vedeževalke se full spoznajo na BF in so že napovedali občutna znižanja posebej za našega loparda:bonk:
Ti kr čaki. Za BF jih bodo talali zastonj zraven praška :valjamse:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kot zapriseženi in prepričani pripravnik sprašujem spoštovano občestvo (razen fizikalca Luceja), ali se morda spoznajo kaj na bližajoča se Black Friday in Cyber day. Se splača čakati na znižanje cen pametnim telefonom (recimo Huawei P30 pro), ali so popusti tako mali, da so zanemarljivi, ozl ali sploh obstajajo znižanja pametnih telefonov?

Ti bi P30 Pro kupil v trgovini? V redni prodaji? Človek božji, na bolhi imaš vsak dan Black Friday :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Na Bolhi si jaz nikoli ne upam kupiti novega telefona...ker ne vem, kaj je v ozadju?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Na Bolhi si jaz nikoli ne upam kupiti novega telefona...ker ne vem, kaj je v ozadju?

Ja, ti si pravo ozadje, mafijsko. Telefon na bolhi kupiš od fizične osebe, podpiše ti kupoprodajno pogodbo, oseba ki ti ga proda mora biti tudi na računu/dobavnici telefona (pri operaterju ki ga je vzela). To je vsa znanost. Delam tako že vsaj 15 let, enako delam za vse pri nas doma. Pač prodajalec ti mora podpisati ter se identificirati. Sicer pa ni nujno da na bolhi kupiš telefon od fizične osebe. Malo morje je "mobi servisov" ki tržijo te telefone vzete iz naročnin za podoben denar kot fizične osebe (morda 10-30€ dražje). Dobiš pa račun na svoje ime. Sicer pa najboljša varianta da greš s fizično osebo kar do operaterja kjer ti telefon vzame na licu mesta, stalna praksa. Nobene drame in posebnosti.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Na Bolhi si jaz nikoli ne upam kupiti novega telefona...ker ne vem, kaj je v ozadju?
Ja na GB, Amazonu... pa veš kaj je zadi :bonk:
Še vedno raje v živo preko Bolhe, kot preko teh spletnih nategatorjev.
V živo, če res nisi prilagojen program te ne bo vsak nategnil kar tako.
V živo se malo drugače obnašajo:fredi:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem kupil nov telefon, samo sproban...pred njim vzgal, telefon delal, pac prislo do izbire jezika, potem sem ga ugasnil. Na zunaj brez ene same praske, vtic za polnenje brez ene smetke ali umazanije, pac videti je bilo, da je res nov. Pridem domov, ga zalaufam do konca in me ni spustil naprej, ker je Google zahteval geslo prejsnjega lastnika. Po miljon sms-ih in prosenj, da bi telefon znova prinesel k prodajalcu, da vpise svoje geslo in potem odstranimo racun in ga spet ponastavimo, se nikakor nisem moral zmeniti, da bi resili situacijo. 3 dni sem porabil, cel net prebrskal,kako zaobiti geslo...nic...na koncu sem ga moral nesti na servis, da so mi tam resili situacijo, drugace bi bil za v smeti.
Zato pravim, da bi zelo tezko se enkrat kupil telefon od fizicne osebe. Pac, imel sem slabo izkusnjo, jebi ga. Nocem biti osel, ki bo sel se enkrat na led.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja povdarek je na tem, da si bil ti osel in noben drug. Sam si bil kriv. Nobeden drug. Tu ni, da bi te hotel prodajalec nategniti, ker verjetno tudi sam ni vedel za to foro. Itak se pa nobeden(no ja:rolleyes:) noče spet srečevat s kupcem.
Pač si bil šolan. Samo zaradi tega ni treba pljuvat po vseh ostalih.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Sem kupil nov telefon, samo sproban...pred njim vzgal, telefon delal, pac prislo do izbire jezika, potem sem ga ugasnil. Na zunaj brez ene same praske, vtic za polnenje brez ene smetke ali umazanije, pac videti je bilo, da je res nov. Pridem domov, ga zalaufam do konca in me ni spustil naprej, ker je Google zahteval geslo prejsnjega lastnika. Po miljon sms-ih in prosenj, da bi telefon znova prinesel k prodajalcu, da vpise svoje geslo in potem odstranimo racun in ga spet ponastavimo, se nikakor nisem moral zmeniti, da bi resili situacijo. 3 dni sem porabil, cel net prebrskal,kako zaobiti geslo...nic...na koncu sem ga moral nesti na servis, da so mi tam resili situacijo, drugace bi bil za v smeti.
Zato pravim, da bi zelo tezko se enkrat kupil telefon od fizicne osebe. Pac, imel sem slabo izkusnjo, jebi ga. Nocem biti osel, ki bo sel se enkrat na led.
Podobno se je tudi meni zgodilo, a sem se z lastnikom takoj drugi dan dobil in sva uredila problem z vpisom njegovega računa in odstranitvijo le tega z ponastavitvijo na tovarniške nastavitve. Do tega problema je prišlo pa po moji neumnosti in sicer zato, ker je imel on telefon zavarovan z prstnim odtisom, jest bučman sem ga pa v recovery modu sformatiral, moral bi ga pa najprej povrnit na tovarniške nastavitve v meniju in se šele nato igrat z recovery modom. Pač vsaka šola nekaj stane...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Luce, ne pljuvam po nobenem. Pa kar preberi se enkrat, kaj sem napisal. Da si ne upam kupiti preko bolhe. To sem izrazil moje mnenje oz. obcutke. Pljuvanja tukaj ni!

Prodajalec je pa presneto dobro vedel, kaj govorim, ker sem ga rotil skoraj na kolenih, da resimo ta problem. Picka mu ma.erna. Potem se je izgovarjal, da je v tujini... A vzelo bi mu 5min. Preden sem ga dobil iz servisa je minilo 5 dni od nakupa. Potem je dajal zeno za kontakt, ki se je spet delala neumna. Na koncu mi nista vec odgovarjala.
Resil me je servis, ki je z njihovo prog. opremo sformatiral telefon.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Luce, ne pljuvam po nobenem. Pa kar preberi se enkrat, kaj sem napisal. Da si ne upam kupiti preko bolhe. To sem izrazil moje mnenje oz. obcutke. Pljuvanja tukaj ni!

Prodajalec je pa presneto dobro vedel, kaj govorim, ker sem ga rotil skoraj na kolenih, da resimo ta problem. Picka mu ma.erna. Potem se je izgovarjal, da je v tujini... A vzelo bi mu 5min. Preden sem ga dobil iz servisa je minilo 5 dni od nakupa. Potem je dajal zeno za kontakt, ki se je spet delala neumna. Na koncu mi nista vec odgovarjala.
Resil me je servis, ki je z njihovo prog. opremo sformatiral telefon.
Pusti luciferja pr mir, ker ne boš prišel na konec z njim.... Bo vedno najdu nekaj, da spljuva... Otroci pač... :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Enostavno ko poklices na oglas vprasaj ali je pripravljen podpisati kupoprodajno pogodbo in se identificirati z dokumentom. Če je odgovor brez problemov potem si 99,9% brez skrbi, v kolikor ne pa veš da nekaj smrdi. Mene je že nekaj prodajalcev zavrnilo, sem se lepo zahvalil in srečno...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Tako je, tokrat se strinjam z Lucem, lepo te je našolal pri standardni pizdariji. Namreč tik preden pride kupec po telefon ga vsak v recovery modu resetira, telefon to zazna kot grožnjo in ko ga znova zaženeš vedno zahteva vpis v google račun da vidi ali si to ti, ali si pač ukradel/našel telefon in hočeš zadevo urediti z hard resetom. Verjetno te niti ni hotel nategnit, najbrž si pač naletel na šalobajzerja ki pravzaprav ni vedel kaj se je zgodilo in kaj bi ti rad. Jasno da ti ne bo dajal google gesel da boš ti to uredil in zato je to tako izpadlo. Torej kaj si se naučil iz tega in kaj ima s tvojo izkušnjo veze bolha in fizična oseba? Čisto nič. Prehiteval si, bil si površen, zasral si. Veš za drugič :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Po resnici povedano sploh vedel nisem za tako varnost Googla, drugače bi pred njim šel v telefonu do konca, torej do gesla in bi že tam rešila.
In ne bi bilo treba, da mi preko SMS-a da geslo, ker sem jaz bil pripravljen iti zopet 60km daleč do njega, da on vpiše geslo in skupaj zresetiramo telefon pred njegovimi očmi. To sem mu tudi povedal preko SMS-ov. Povedal sem mu tudi, da brez njega imam telefon zaklenjen in ga ne morem uporabljati.
Na netu je bilo ene 5 obvozov tega, ampak je Google vedno dal posodobitev, tako, da so popravili varnostno luknjo. Če bi to delal recimo par mesecev pred nakupom, bi zadevo enostavno rešil, ker je bila varnostna luknja še aktivna.
Slišal sem tudi za primere, ko sta skupaj tipa šla v poslovalnico, kupec je prevzel telefon, prodajalec denar, nakar ga je prodajalec prijavil, da ga je prisilil v nakup, prišla je policija, zasegla telefon, nadalje pa se ve, kaj sledi...tožba....ampak, ti si brez telefona in denarja. In preden dosežeš karkoli, postane telefon že cegu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Te razumem, je pa res da če v življenju gledaš na vsako tako skrajnost si zelo bogi. Poznam primer ko človek samo online naroča ker ima bojazen da ko bo šel v shoping v trgovino da ga bi avto povozil. No na koncu ga je poštar oropal. Štekaš? Ko boš kupoval parcelo za bajto te lahko tudi prodajalec naknadno prijavi da si ga izsiljeval za ceno. Štekaš? Ni konca, vedno in povsod si v nevarnosti. Nima smisla, živi in uživaj ter se ne ukvarjaj z zlupostmi in skrajnostmi ;)

PS:. Če imaš pač malo v glavi boš naredil screenshot oglasa, napisal pogodbo itd... ne moreš potegniti kratke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce in Radovednež