HSUPA mobilni internet

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Problem je, da sta trenutno le dva takšna aktualna telefona. In namenska naprava je vedno boljša od multipraktika
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Mi ve kdo povedat, kakšnih hitrosti se lahko nadejam, če imam na lokaciji kjer bi uporabljal takšen internet poln signal(občasno kakšno črtico manj) in pa 3G mi vedno kaže? Gre seveda za Mobitelovo omrežje!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Hitrost ni odvisna od števila črtic oz. signala, temveč od tega, koliko drugih uporabnikov na isti lokaciji (bazni centrali) uporablja mobilni internet. V idealnih razmerah lahko dela tudi do 3-4Mbit/s download in 1-2Mbit/s uploada. Seveda je vse odvisno tudi od opreme pri tebi...
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Ja saj sem se enkrat povezal z mojo nokio in mi je speedtest pokazal 0,76M down in 0,55 uploada. Hitrost delovanja ni bila nevem kako vzpodbudna, bi moral it na Mobitel, si sposodit pravo stvar in takrat sprobat.Po nekaj klikih na googla, enkrat 24ur in enkrat avto.net pa imam 3,38€ stroška. Šokantno!!!
 

gogy

Pripravnik
14. sep 2007
459
0
16
Ljubljana
www.mobisvet.net
avto.net ima skoraj celo stran slikovito in požre ogromno prometa preko omrežja.

Tisti test je bil trenutni in je morda pokazatelj z veliko ali pa z malo uporabniki interneta v tistem trenutku, ki pa lahko spet prenašajo veliko ali pa malo. Ne vem če se lahko meri neko hitrost, lahko se morda izmeri le maksimalna dosežena hitrost v nekem trenutku.
 

Semantique

Pripravnik
17. mar 2008
783
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Hitrost ni odvisna od števila črtic oz. signala, temveč od tega, koliko drugih uporabnikov na isti lokaciji (bazni centrali) uporablja mobilni internet. V idealnih razmerah lahko dela tudi do 3-4Mbit/s download in 1-2Mbit/s uploada. Seveda je vse odvisno tudi od opreme pri tebi...

To je deloma res, ampak samo deloma. Ker če je črtic malo, je signal slab in bo slab prenos. Ampak - razlika je, ali črtice pomenijo GSM signal ali 3G.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Ah... mislim, da je samoumevno, da pri slabem signalu slabo vleče.... ampak tudi pri polnem signalu lahko slabo vleče. Sicer bi pa lahko kar naštevali od česa je odvisno (že če telefon držiš na glavo pri istem številu črtic bo druga hitrost itd...)
smile-1.gif