ojačevalci in internet

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kako delujejo ojačevalci in internet poslušanje radia? jasno mi je povezava s kablom v net ali wi fi, jasen mi DLNA protokol za delitev datotek v domačem okolju, ne vem pa kako delajo z internet radi.
ali to vnašaš tunein oddajanje, za yamaho je bil baje nek njihov server, a vneseš kar internet stream url, če ga ima postaja.

yamaha, onkyo, sony, marantz, denon. te me zanimajo.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Za internet oddajo ne rabis posebej opreme, dovolj je osebni racunalnik, kjer postavis stream, nobenega ojacevalca... programov je kar nekaj, ki to znajo. Najvec kar te ovira je uplink, ce imas doma optiko in visok upload lahko furas internetni radio z 100 poslusalcev in vec. Od st. poslusalcev je tudi odvisno kako kvaliteto oddajas, boljsa kvaliteta manj poslusalcev lahko imas. Ce imas doma slab upload, lahko najames streznik od kaksnega ponudnika in lahko stremas kolikor hoces, seveda proti placilu in koliko ponudnik omejuje. Intermetni radio deluje na ip naslov in port, kjer si omejen na stevilo povezav na tvoj naslov glede na prej omenjeno hitrost interneta.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Njega zanima poslušanje internet radia oz. dodajanje svojih URL-jev v receiver.
Kolikor vem nekateri uporabljajo servise kot je vTuner, nekatere pa upravljaš tako, da se preko brskalnika logiraš nanj.
Google is your friend: "add URL to XXX receiver"
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moj Onkyo ima Največ radijskih postaj je v TuneIn, kjer je postaj stotine, tudi večina slovenskih. Na razpolago je pa še Spotify, Pandora Deezer, ki so seveda plačljivi.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Njega zanima poslušanje internet radia oz. dodajanje svojih URL-jev v receiver.
Kolikor vem nekateri uporabljajo servise kot je vTuner, nekatere pa upravljaš tako, da se preko brskalnika logiraš nanj.
Google is your friend: "add URL to XXX receiver"

Napisal je "kako delujejo" ...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Vsi ti internetni radiji in komponente so brezveze, nerodne in zastarijo hitro.

Jaz sem lepo počil rabljen ajfon zraven stolpa, izklopil zaklepanje telefona, dal gor program za poslušanje internetnih radijev, daš na line-in in gasa.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Jaz uporabljam kar tune in app in potem predvajam preko airplay na reciver. Na androidu lahko pa uporabiš chromecast.