HSUPA mobilni internet

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v pisarno smo dobili reklamo m@ za poslovne mobitele, zraven pa je seveda tudi aktualna ponudba mobilnega interneta. kot fotograf mi mobilni internet pride še kako prav, sploh ko se mudi z oddajo kakšne fotke kar s terena, vendar me precej omejuje ena zadeva - upload. trenutno imam še tisti prvi modem, ki ima zadovoljiv download, vendar porazen upload - če prav razumem, je upload komaj nekih 50kb/s. kar pomeni, da že malo fotko pošilja kar nekaj časa.

zato zdaj razmišljam o teh HSUPA modemih, kateri menda podpirajo upload do 5 mb/s. se to pozna precej? poleg tega obstaja še en modem, ki je v stvari Wi-Fi - doma imam dva računalnika - en stacionarni (ima tudi Wi-Fi modul) in en laptop. se pravi bi imel doma to za Wi-Fi postajo, ima pa možnost prenašanja, saj ga lahko poganja tudi baterija - 240 minut delovanja v stanju povezanosti.

torej - kdo pozna to zadevo ali ne bo velike razlike v primerjavi s tem, kar imam zdaj?

ZTE - modem - nekaj podobnega imam sedaj, vendar ne podpira HSUPA

Novatel Wireless MiFi 2352 - modem - to pa je zadeva, katero gledam

torej - na plan s komentarji.

hvala

lp, Dizzy
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Hitrost uploada v 3G omrežju je v povprečju okrog 1 Mbs, tako da je solidna. MiFi je pa odlična zadeva
 

mitjai

Pripravnik
28. jun 2009
91
0
6
Ljubljana
mitja.blogspot.si
tale novatel je pri mobitelu 69€ v prosti prodaji? to pa je ugodno.

No ne pozabiti na T-2 mobilno kjer je cena 10€ mesečno za večje hitrosti kot so pri mobitelu.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mogoce kaj vec info o T2?

on the other hand ... ne vem, ce se mi splaca - itak mam 29€ za placat na mesec za Itak Internet ... s katerim naceloma cisto zadovoljen, samo moram tudi pojacat hardware, da ga bom lahko cimbolj izkoristil.

potem novatel zadeva naceloma dobro funkcionira?
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Točno tako. Najboljšo pokritost boš imel pri Mobitelu. Simobil recimo nima HSUPA, ima samo HSDPA, torej v tvojem primeru ne pomaga nič ker so nižje hitrosti uploada.

Novatel MiFi je perfektna zadeva in je ne zamenjam več za nikakršen USB modem. Popolno neodvisen od gonilnikov, operacijskega sistema, omogoča povezljivost drugih naprav, ki uporabljajo WiFi, je mobilen (majhen, lahek, z vgrajeno baterijo) in omogoča delitev internetne povezave med petimi uporabniki. Če so vsi na kupu lahko uporabljajo eno SIM kartico, eno naročnino 29 EUR za (dejansko) neomejen internet pri Mobitelu, druga opcija pa je 5 USB modemom, 5 SIM kartic in 5 naročnin po 29 EUR.

Zelo jasno je, zakaj večina operaterjev ne želi prodajati Novatel MiFi. Raje kasirajo vsako naročnino posebej. No, Mobitel ga je uvrstil v ponudbo...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Da, če imaš pokrito in če ne boš mobilen. Ko boš postal mobilen boš dojel, da je pokritost T2 najslabša med vsemi operaterji, podatkovnega roaminga pa ni.

pa še to, da ne bo zavajanja: T2 ima res najnižjo ceno, to pa zato ker ne ponuja subvencioniranega modema v tej ceni. Lahko ga kupiš po redni ceni, plačuješ na obroke, to pa se seveda sešteva skupaj in ugotovil boš, da si cenovno na istem, kot da bi izbral Simobil.
Pri tem pa je problem nižja hitrost, nima HSUPA pa še omejitve količine uvaja zadnji čas v obliki fair usage policy. Kot mnogi drugi boš sčasoma ugotovil, da je za resno uporabo mobilnega interneta v Sloveniji le en ponudnik - Mobitel. Ampak vsaka šola nekaj stane in mnogi so že šli skozi njo...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
kot fotograf mi mobilni internet pride še kako prav, sploh ko se mudi z oddajo kakšne fotke kar s terena, vendar me precej omejuje ena zadeva - upload. trenutno imam še tisti prvi modem, ki ima zadovoljiv download, vendar porazen upload - če prav razumem, je upload komaj nekih 50kb/s. kar pomeni, da že malo fotko pošilja kar nekaj časa.

Samo malo, če rabiš mobilni internet za pošiljanje fotk s terena, ne razumem, zakaj te boli upload, saj jih pošiljaš od sebe (download), ne k sebi. Edino, če imate tudi v pisarni le UMTS in ne katere od žičnih povezav (xDSL, optika, kabel)
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Pri tem pa je problem nižja hitrost, nima HSUPA pa še omejitve količine uvaja zadnji čas v obliki fair usage policy. Kot mnogi drugi boš sčasoma ugotovil, da je za resno uporabo mobilnega interneta v Sloveniji le en ponudnik - Mobitel. Ampak vsaka šola nekaj stane in mnogi so že šli skozi njo...

To si ga pa mal usral, ali pa tudi malo več, kolikor me je seznail eden izmed tvojih kolegov, ki skrbi za to področje pri vas, je vaš test pokazal,da tam, kjer ima T-2 pokrit UMTS je hitros višja in stabilnejša v primerjavi z vami
wink-1.gif
, je pa res, da ta pokritost ni velika.

Zakaj je temu tako, pa gre odgovor iskati v izbrano opremo Nokie-Simens, enako uporablaj Tušmobil ter načinu povezovanja BP.

Splača se poizkusiti, vezave ni, uporabnikov ni veliko, kar pomeni, da ima pipica širši pretok in je prosta
grin1.gif
.





 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
T2 ima ziher hitrejši prenos. Kaj ti koristi če pa signala ni skoraj nikjer. Tam kjer ga ni si pa v riti. Njihova cena 9 EUR pa ni tako zelo ugodna ker ne vključuje subvencioniranega modema. Če prišteješ zraven še to si na 19 EUR in je potem stokrat bolje vzeti Simobilov internet. Kot sem že rekel, za resno rabo, pod pogoji Dizzya (HSUPA) realno ostane samo Mobitel.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hvala za vse predloge zaenkrat - v to, da bi šel z Mobitela, res niti nisem pomišljal, ker imajo signal povsod - kot rečeno, sem bil pravi frajer lani, ko so vsi morali v Press Center, jaz pa sem fotke poslal kar z velikanke in tako prihranil pol ure hoje dol in gor.
grin1.gif


verjetno bom res kar tega Novatela vzel, samo upam, da je modem zanesljiv, da ne bo potem več na kakšnih servisih, kot pa v uporabi. res pa je, da se moram še malo pozanimati, ker mislim, da še ni dve leti, kar sem kupil tisti prvi modem ... tak, črn, z zeleno črto - za 1 evro je bil takrat bomba naložba.
smile-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ja, to pa le preveri. MiFi v kombinaciji z Internet neomjeeno je bomba. Ne vem, kaj mislijo ostali, a jaz ga ne zamenjam več za karkoli. Že zaradi samega koncepta mobilnega hotspota, ki se povezuje preko 3.5G in ga nosiš v torbi ali žepu. Pa še laptop izgleda lepše brez tistih USB donglov, ki visijo iz njega.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Predstavljaj si škatlico cigaret. MiFi je malce tanjši kot škatla čikov, malce širši, predvsem pa lepše izgleda.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Če imaš Symbian in GSM s HSUPA rabiš zgolj JoikuSpot .

Meni dela fenomenalno. Edina težava je, da precej hitro kuri baterijo in le ta se mi segreva zelo. Sam ob dolgotrajni uporabi odstranim pokrovček baterije in pa priklopim GSM na polnilec. Čista zmaga.