modem - chromecast

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.651
251
113
Ziv.

imam problem s povezavo chromecasta... zdej smo dobil optiko in telekomov modem. Chromecast se nikakor noče povezat na wi-fi. pri namestitvi se zatakne ko se app povezuje s cc. in pol napiše da naj probam še kdaj, da se ni mogoče povezat.

In pol sem nabavil router, naredil bridge, ga postavil zraven - če je mogoče sprejem signala slab - pa je isto.

kaj za hudiča, je treba nastavit na modemu, da se bo zadeva povezala? UpNp je vključen, pri wifi ni kljukic pri Hide AP in Isolate clients... na telekomu se ne ukvajajo s dodatnimi aparati, ki jih priključiš na modem...


prej sem imel povezano na mobilni internet od A1, pa je vse v prvo delalo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Ko se pri namestitvi app povezuje s Chromecastom, le-ta oddaja svoj WiFi, na katerega se moraš s telefonom povezati. Če ti že v tem koraku faila, potem tvoj domači WiFi ne igra nobene vloge pri problemu. Probaj narediti factory reset Chromecasta.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.651
251
113
zdej sm celo prišel do izbire omrežja, in ko ga izberem, se spet nalaga v nedogled...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.651
251
113
ne. ampak...

pobsod pise da more biti oddajnik in cc cimblizje... in jest sem to razumel kot da mora biti router oz. signal wifija cimblizje. Ampak to je za potem...

med samo nastavitvijo, more bit pa aparat z home app, s katero nastavljas cc, cimblizje. jest sem valda nastavljal z
s kavca in kuhinjske mize... ko sem se postavil s telefonom zraven cc je slo brez problema.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.651
251
113
sej to je sam ko ga prvic nastavljas... ko se povezuje tist wifi omrezje chromecastXXXX.b...