Hiša prevelika

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Verjetno bankam ni v interesu izvajati rubežev. Naj bi bilo tako
Dajale so pa kredite kjer je bila varščina oz. nepremičnina vredna ogromno manj, koliko so dale banke posojilo.
Torej, nekdo vzame kredit 500.000, nepremičnina kot varščina pa je vredna 100.000. Normalno da dolžnik ni odplačeval. Bil je nekje napisan podatek, kolko nepremičnin imajo v lasti banke.

Normalnim ljudem se kaj takega ni zgodilo. Če so pa komu dali kredit na podlagi fotografije nepremičnine, pa ne vem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sem prepričan da v Sloveniji 3/4 nepremicnin ni skladnih z GD.
Kot javna uprava skrbi za gradbena dovoljenja bom tudi jaz. Pol stoletja poteka cesta po privat zemljiščih. Torej niti zemlje se niso.kupili, kaj šele da bi GD iskal
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
takšnih cest je kar nekaj. Tudi takšne, ko se sosedje vozijo čez druga zemljišča nekaj let, potem pa mislijo, da je to uradna cesta.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Tega danes več ni. V času debelih krav je pa bilo možno vse, ja.

PS, razen veze.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
takšnih cest je kar nekaj. Tudi takšne, ko se sosedje vozijo čez druga zemljišča nekaj let, potem pa mislijo, da je to uradna cesta.
V našem kraju je uradna cesta po privat dvorišču. Tam kjer je pa uradna cesta (po drugi strani hiše) je pa peš pot. In to že pol stoletja. A lahko prijavim črno gradnjo inšpektoratu? A lahko lastnik cesto zapre
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem prepričan da v Sloveniji 3/4 nepremicnin ni skladnih z GD.
Kot javna uprava skrbi za gradbena dovoljenja bom tudi jaz. Pol stoletja poteka cesta po privat zemljiščih. Torej niti zemlje se niso.kupili, kaj šele da bi GD iskal

Pred leti mi je prijatelj pokazal hišo v Kranjski gori, katere načrt je priložilo v zahtevi za GD pol vasi. Jasno je potem gradil vsak po svoje. Te bajte stojijo že pol stoletja in so se brez problemov tudi prodajale.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Tukaj 99.9% ali še kak promil več nima izkušenj s temi zadevami. Vsaj po večina odgovorov sodeč..... Tako da..... Zadeva se bo rešila po uradni poti. Tudi če dobi kredit na drugi banki, bo problem hiše , ki ni izdelana po GD ostal. Do naslednjega problema. Avtor teme (kupec)je rekel, da mu legalizacija ni problem. Torej..... v čem je problem. Prodajalec se pa mora zavedati da prodaja nekaj, kar ni po predpisih in če hoče prodati mora tudi reševati. Ali je prodajalec že v štartu vkalkuliral oz. manjšal zmanjšal ceno zaradi tega problema.. ne vem. Zadnji je kupec, ki se odloči... plačam takšno kot je ali s stroški legalizacije je zadeva predraga. Če je problem takšen kot je, bo tudi pri drugih kupcih enak. Torej rešitev je legalizacija objekta. Je pa tudi res, da je za nekoga 5k€ manjši obrobni strošek, za nekoga pa življenski prihranek!!

Problem mi je samo čas, ki se bo porabil za legalizacijo...torej še kake tri mesece sigurno ne bom kupil hiše...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Še enkrat: Plačal sem že 42%. Če bi se dal na to, bi najbrž lahko to izterjal nazaj, ker me niso opozorili na nelegalni del. Si pa vseeno želim kupit hišo.
darjan pozabil sem dodati VSAJ :D

Torej, pripravljen sem iti v legalizacijo ko bo hiša moja, se mi pa ne da sedaj čakati ogromno časa, da naša birokracija spelje to.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pocast , če si že plačal teh 42% je že teh 42% hiše tvoje. Tukaj bi se moral prodajalec sekirati, da bo moral ostali denar počakati dokler se zadeva ne bo rešila z GD. Da je tako, nisi kriv ti, ampak prodajalec.
Hanzi , narobe mu svetuješ. On lahko zamenja 30 bank, ampak problem legalizacije bo ostal.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
to se strinjam, vendar čeprav bi prodajalec hotel tole zrihtati, to meni povzroči da se v to hišo, ki sem jo plačal že 42%, ne morem vseliti vsaj še par mesecev. Zato raje sam to zrihtam ko sem že vseljen.
Problem legalizacije bo sicer ostal. Problema se zavedamo vsi, vidi ga pa samo banka. Konec koncev, kot smo že ugotovili, večina starih hiš pri nas ima ta problem, pa se z njim nihče ne ubada. Zato iščem rešitve pri drugih bankah.
Imate kaj izkušenj z drugimi oblikami zavarovanja kredita - porok, zavarovalnica (koliko to pride na mesec)

Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Pogodba je itak nična če ti želel prodati nelegalno zadevo, srečen je lahko da ga ne greš tožit za namen goljufije.

Pritisni na njega, tu si zdaj v veliki prednosti.

Povej kaj več o kreditu, torej znesek in odplačilna doba.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
skeširal sem se 50, rabim še 70
Kreditno sem sposoben (JS + popoldanski sp).

Na banki sem se zmenil za 10 let po cca 645 na mesec. 2,3 fiksna
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Glede nične pogodbe pa ne vem če je to res. Res da sem bil zaveden, vendar po drugi strani se lahko izklicuje na videno kupljeno. Pač hiše nisem šel z metrom meriti...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj mi javi na ZS podrobnosti te "povečane" hiše, ker to več nima smisla.