Hiša prevelika

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pocast , ne vem zakaj se ne bi mogel vseliti?? Če je tebi in prodajalcu interes kupiti/prodati, se lahko vse dogovori. Seveda, če sta dva pametna. Če je eden neumen, se lahko zakomplicira. To veš pa zdaj samo TI. In še enkrat, tebi vse pri tej hiši odgovarja, kolk sem te razumel. ok, razen da ni narejena po GD. In zaradi tega problema, ki je pri vseh črnih gradnjah še najlažji, se mi zdi nesmisel odstopiti od pogodbe in potem nekaj mesecev iskati drugo hišo, ki bo imela vse točno. To naj bi bilo 20 teh. Kolk ste napisal tukaj.
Neki projektant, ti naj hišo izmeri, izriše, oz. vse kaj rabi.... ne bo potrebno iskati nobenih soglasij elektra, vode, ceste, ....in ostalega sranja, ker to je bilo že odobreno v prvem GD. Hiša je na zazidljivem območju, z dostopom verjetno... tako da veliko dokumentacije že imaš. In če se nek projektant loti dela takoj, moraš imeti v dveh treh mesecih izdano novo gradbeno dovoljenje. Torej, projektant takoj v delo, pa da dopusti ne bodo zavlekli zadeve. Srečno
darjan , ne zavajaj. Če bi bilo tako, se 80% hiš ne bi moglo prodati.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Moja hisa ima GD. Pa ni narejena po njem. In takih je 80%.Balkon so spremenili v teraso, okno v vrata, prestavili vrata in stopnicse, manjsi naklon strehen in nizja mansarda, postavil sem si klimo nna fasado...BMK,kupil sem jo. Ce pride kak inspektor, se ne bo odpeljal ker mu bom zaprl cesto, ker se je pripeljal po cesti ki je zgrajena po privat zemljiscu brez gradbenega dovoljenja. Ko bo dobila cesta GD, bo pa inspektor sel
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Mogoče pa ta tvoja cesta ne potrebuje gradbenega dovoljenja, glede na to da praviš da je stara že pol stoletja ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Pol ko ba pa fejst jambral bo pa g. Jerman prišel na obisk,da bo še ostala raja imela kaj od tega. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Hanzi je kr pravljičar ja. Pol bo pa mirn ko mucek ko bo inšpektor našteval.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Hvala vsem za odgovore in pomoč

A banka in neodvisni cenilec nista nič komplicirala glede tistega nelegalnega dela. Tako da je kredit odobren.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Čestitke.
Še kratke izkušnje iz skoraj prve roke. Nekje pet let nazaj (tik pred konkretno podražitvijo nadomestila za uzurpacijo okolja ali karkoli že je aka ''kazni'' za legalizacijo) smo poštimali hišo mojih staršev. Res, da je tam bila kar konkretna ''nenamerna'' (lol) razlika v površini, ampak imeli smo izjemno srečo z arhitektko (tudi cena je bila v skladu s tem), ki je bila sposobna spravit legalizacijo čez, kljub minimalnim odmikom, itd. Brez tega, bi se zadeva verjetno podvojila v stroških, če ne še več.
Kakorkoli, končna bilanca eno leto in slabih 10 tisočakov. Sedaj je vse legalno, ob tem, da moram izredno pohvalit zaposlene na občini in UE in pa seveda vse, ki so morali dati soglasja. Vse je šlo v nulo in so bili zelo pripravljeni pomagati z nasveti, itd. En bi se ''sprdnil'' in trmaril, pa bi se zadeva konkretno zakomplicirala.
V naši vukojebini-občini po moje ni šans, da bi tako lahko spravil zadevo čez.

Fajn zrihtaj in to bo priložnost, da boš takoj dobro spoznal sosede.:D Upam, da bo to pozitivna izkušnja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imaš srečo. V Ljublana-Šiška poznajo (so v tem času) samo vijolične vložke med projektno dokumentacijo. No, saj sedaj bo nov zakon in bo šlo tudi brez tega...
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Pozravljeni!

Pojavil se mi je en siten problem, zato me zanimajo vaše rešitve in predlogi.

Z punco sva pred kakim mesecem kupila hišo. Hišo sva plačala z gotovino 40% vrednosti (ara+ del kupnine), 60% pa bo kredit.
Hiša deluje ok, papirji štimajo, zemljiška tudi. Banka je zagotovila da glede na mojo plačo ne bo nobenega problema z odobritvijo kredita...

Nato se je pa pojavila sitna situacija, ko je prišel cenilec zaradi hipoteke. Na prvi pogled je delovalo vse v redu, na koncu cenitve, me je pa poklical in rekel da je hiša večja kot je vrisana. Pač zgodila se je klasična slovenska zadeva: Hiša je bila grajena leta 1980, po tipskem načrtu, seveda so naredili malo večjo.
Tako da mi sedaj banka ne odobri kredita, ker jih moti del hiše, ki bo potreben legalizirati...Sicer je hiša vredna dovolj
Sama legalizacija naj ne bi bila problem, saj z prvim junijem vstopa zakon, ki bo omogočil legalizacijo prizidkov...

Mene osebno ta "nelegalni" del niti ne moti, vem da je večina slovenskih starejših hiš "malo" večjih, obenem sem tudi pripravljen tole speljati. Tako da bi to hišo vseeno rad kupil

Kakšno vaše mnenje? Pametno zamenjati banko? Odstopiti od zadeve... Tudi cenilec je sam omenil, da mogoče samo on preveč komplicira :D
Dobrodošla mnenja...


neskladna gradnja, postopek "legalizacije" je dokaj enostaven sicer...

sicer pa...

imaš mogoče gradbena in uporabna dovoljenja za hišo?

sam sem bil v isti situaciji, ko sem prodajal eno nadstropje iz propadlega zakona "podedovane" hiše...

ko sem iz arhiva upravne enote dobil gradbeno in uporabno dovoljenje je v uporabnem dovoljenju na mojo srečo čudežno bil dodan prizidek, poleg tega je pisalo da gre za dvostanovanjsko hišo, kar je tudi bila ena od zadev v katero se je obregnila banka...

poizkusi, mogoče boš tudi ti imel to srečo...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj ko bi razen prvega prebral še kak drug prispevek. Avtor je že zdavnaj napisal, da je problem rešil pri drugi banki.