Grčija - Trajekt

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik japke pravi:
hej,

super, isti termin, podobna tura
smile-1.gif


Za nazaj jaz še nisem čist ziher al se mi bo dalo vozit al pa trajekt. Kolk časa je pa do ancone?

mogoče se pa res lahko kej vidmo
smile-1.gif


spita po hotelih al bolj na izi? Jaz imam kar Kangoodom
smile-1.gif

na pamet bi rekel, da enih 6 ur vožnje do Celja, se pravi ene 8 uric s postanki vred.

Midva spiva kakor pride...če so hoteli poceni, potem tam, drugače pa v šotoru ali pa kar v avtu - skratka bolj na izi.

Res, da je trajekt bolj umirjeno, ampak če računaš na ~36 ur dol in ~36 ur nazaj (Benetke-Patras) + še vseeno nekaj kilometrov do doma, ti pobere kar nekaj časa. Pa meni bi se zmešalo od dolgčasa na ladji, še posebej v obe smeri.
bonk.gif
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Jaz sem prav tako potoval z Minoan lines. Šel sem iz benetk pa do Krfa. Bil sm palubni potnik in družbo so mi delali cigani in neki Italjani glasni ko 100 hudičev.
cheer.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
ksz... Na lanskem absolventu smo šli iz Benetk do Grčije z Anek lines in smo lahko palubni potniki spali kjer smo hoteli - s kolegi smo se postavili en štuk nižje od palube direktno pred vrata na poveljniški most pa ni nihče niti pisnil. Še zjutraj ko se je menjala izmena so spoštljivo počakali, da smo zbudili kolega, da je premaknil noge, da so lahko vrata odprli normalno
cheer.gif


Iz Aten na Kreto so nas pa vlekli z Minoan lines - opa, to je bil pa čisto drug svet... To je bila kao bolj fancy varianta in so nas ruknili v tiste sobe s kao na pol ležalnimi sedeži, kar je po moje za en drek.
tongue-1.gif
).

Še to: brez tablet proti slabosti boste vsi kozlali kot vidre, poleg tega še spati ne moreš, ker prokleti dizel ladjo ves čas po malem trese. Glede na to, da je to splošno znano dejstvo, se mi je zdelo čudno, da so bile moje Dramina tablete vredne svoje teže v zlatu, ker jih itak nihče drug ni imel s sabo... Skreti so bili za popizdit...
jezen.gif


Še tole: nazaj smo šli z Adrio in to je bila gotovo ena pametnejših odločitev mojega življenja
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Še to: brez tablet proti slabosti boste vsi kozlali kot vidre, poleg tega še spati ne moreš, ker prokleti dizel ladjo ves čas po malem trese.

Na absolventu ste predvsem zaradi dizla imeli tezave s slabostjo, ja...
hysterical-1.gif


lp
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Meni na ladji ni blo nikoli slabo, po 5 min na ladji sem se že čisto adaptiral na to tresenje in nisem več nič čutu. Ma minoan lines je bol tako, posadka je bila kr neprijazna.(sicer drugače mam z grčijo same dobre izkušnje).
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
js samo o kapitanu govorim...z enim tipom smo se pa mal skregal, na koncu se je začel po grško tm dret neki...kdo ga bi pa razumel
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Sem pa velikokrat slišal, da se grku ni dobro zamerit. Baje znajo takrat bit prekleto hudičevi
smile-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
mi smo šli na ''počitnice'' kot študenterija.....v eno kabino smo zbasali vso prtljago (placa za ležat ni bilo), ter uporabljali smo še tuš....to je bilo vse.....spali smo na hodniku, kolikor smo pač spali.....le zjutraj smo se mogli umaknit da so posesali....
3 dni dol in 3 nazaj je res malo preveč, prideš vsa zmantran.....sicer se nas je usmilil tudi en natakar in rekel da če želimo lahko prespimo v barčku..(udobni fotelji) samo je rekel da nas more not zaklenit, in še wc ni bilo noter, tako da je situacija odpadla....
jaz se spomnem da sem bil vsa polomljen, ter konstantno je ropotal motor ladje, tisto vibriranje te prav živcira.....noben te ni brcal da se umakni, češ da tam ne smeš spat...itd..
za nazaj pa smo šli spat v avio predel......sicer je bil 3/4 prost.....plačevali nismo nobenih kart, ker smo se švercali noter....spali smo pa tako da smo se ulegli na tla med dva sedeža in pokrili s kapo po glavi....noben te ni zbujal in težil....
ladja je pa bila anek lines....

je pa res dogajalo na ladji.....pretep z mornarji, vrgli v morje rešilni čoln, pokradli free shop in zmetali v morje, na koncu nas niso hoteli spustit z ladje dokler ne poravnamo stroškov....in kot nalašč je potem še policija s kužkom našla travo (beri zadnja komora na ladji - vsi smrdeli)...začeli premetavat potovalke.....in ko smo se vidli že v velikem dreku, je na našo srečo skoču en ilegalec s 3 štuka v morje...seveda so vsi policajčki tekli k njemu in nas pustili da oddidemo....
da ne omenjam kako pozabli pasoš v busu....tekli s taksijem 100km za njim
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
mene pa zanima
17758-icon_confused.gif
, ce kdo ve kako je kaj s kampi oz. rezervacijami kampov po celinski Grčiji v mesecih julij in avgust?

je treba rezervirat v naprej, a so tolk prosti, da bi se najdl prostora za 2 osebi, osebni avto aja pa sotor
grin1.gif


ce ma kdo kakrsne kol info. v zvezi s tem, naj
write.gif


mal se ogrevam za idejo, da bi sla cez YU do Grčije in zaokrozit po Peloponezu in nazaj, za 2 tedna
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
Meni na ladji ni blo nikoli slabo, po 5 min na ladji sem se že čisto adaptiral na to tresenje in nisem več nič čutu. Ma minoan lines je bol tako, posadka je bila kr neprijazna.(sicer drugače mam z grčijo same dobre izkušnje).

Minoan je napram Anek Lines prava ciganija.
 

fisherman

Zelenc'
8. okt 2007
16
0
1
49
V Grčijo sem šel s trajekotom 7x - 5x z Anekom in 2x Minoan. Če imaš kabino je itak vseeno, paluba pa je lepša na Minoan - pokrita in bolj čista ampak precej manjša kot pri Aneku, je pa tudi odvisno s katero ladjo greš.

Avio sedeže pa ne bi vzel ža živo glavo - prostor je zatohel in smrdi.

Ja pa razlika v ceni precejšnja in ne nekaj EUR, ali vzameš kabino, ali pa palubo.

Če vzameš palubo je priporočljivo, da z kufri, spalkami zacahneš dober plac.