Prvomajska Grčija z avtom

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16

Za prvomajske planiram roadtrip v Grčijo z avtom. Prvi postanek bo verjetno Ohrid. Nato pa naprej v Grčijo. V mislih imam Tesalonike ali pa Lefkado. Za nazaj planiram trajekt, če bo čas in volja pa mogoče pot prek Albanije, ČG, nazaj.

Ima kdo kakšne izkušnje s podobno destinacijo in prevoznim sredstvom?

LPM;
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Ja mi smo bli pred predlanskim na podobnem tripu!
Prvi dan smo šli do Gevgelije(mesto pred Grško mejo) pootem naslednji dan pa na polotok Halikidiki kjer smo se namestili v mestecu Kanioti(ura vožnje od Soluna). Tam smo preživeli 4 dni cene so bile pa dokaj ugodne hotel je bil 20 ojru na dan po osebi pa tudi cene v lokalih niso bile pretirane! Nato je pot sledila proti Ohridu preko Bitole! Na Ohridu se poleti full dogaj na vsakem koraku je lokal z živo muziko po 1 uri se pa narod preseli v diskoteko. Pripročam izlet okoli Ohridskega jezera kjer se na albanski strani v mestu Pogradec turizem na veliko razvija(gradi se veliko hotelov). Lahko greš pogledat še na prelaz Galičico kjer se je snemal film Karavla.
Na Ohridu moraš pa obvezno probat Ohridsko torto!
Glede vožnje so ceste dokaj dobre mi smo stali na mejnem prehodu med Srbijo in Makedonijo skoraj 5 ur v le 500m dolgi koloni saj so se poleti albanci vračali domov in vsakega so pregledali od A do Ž
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
a je bil štart iz slovenije? Ko se naredi na takem tripu kilometrov?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.256
190
63
Jaz sem šel lani poleti na Peloponez.
Po ex "putu bratstva i jedinstva", mimo Zagreba, čez Beograd do Skopja, kjer je bil prvi postanek, ogled mesta in spanje (Ljubljana-Skopje 12 ur). Naslednji dan do Gevgelije in čez mejo do Meteore in Delphija, potem pa preko Korinta naprej na Peloponez. Za nazaj sem šel na trajekt v Patrasu in plul do Benetk.

Če bi še enkrat ponavljal, ne bi šel nikoli več čez ex-Jugo samo zaradi transporta. Druga pesem je, če zadevo vzameš malo bolj na izi, se večkrat ustaviš in kako stvar ogledaš. Sicer te pride vožnja časovno in stroškovno isto, kot če en dan in pol ležiš na palubi trajekta in "pirčkaš". Cesta je z izjemo Hrvaške slaba, čakaš na 3 oz. 4 mejah (odvisno, kako se ti rata zrinit iz Makedonije v Grčijo, ki je spet del EU), Srbi ti poberejo celo premoženje za cestnino za avtocesto, ki si tega imena ne zasluži, če imaš "srečo", ti kaj pobere kakšen evrov željan lokalni "policajac", pa še kaj bi se našlo.

Drugače sem navajen voziti dolge razdalje, samo tale Balkan mi pa res ni bil nič posebnega.

Skupaj sem prevozil 3.300 km.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Jaz sem šel lani poleti na Peloponez.
Po ex "putu bratstva i jedinstva", mimo Zagreba, čez Beograd do Skopja, kjer je bil prvi postanek, ogled mesta in spanje (Ljubljana-Skopje 12 ur). Naslednji dan do Gevgelije in čez mejo do Meteore in Delphija, potem pa preko Korinta naprej na Peloponez. Za nazaj sem šel na trajekt v Patrasu in plul do Benetk.

Če bi še enkrat ponavljal, ne bi šel nikoli več čez ex-Jugo samo zaradi transporta. Druga pesem je, če zadevo vzameš malo bolj na izi, se večkrat ustaviš in kako stvar ogledaš. Sicer te pride vožnja časovno in stroškovno isto, kot če en dan in pol ležiš na palubi trajekta in "pirčkaš". Cesta je z izjemo Hrvaške slaba, čakaš na 3 oz. 4 mejah (odvisno, kako se ti rata zrinit iz Makedonije v Grčijo, ki je spet del EU), Srbi ti poberejo celo premoženje za cestnino za avtocesto, ki si tega imena ne zasluži, če imaš "srečo", ti kaj pobere kakšen evrov željan lokalni "policajac", pa še kaj bi se našlo.

Drugače sem navajen voziti dolge razdalje, samo tale Balkan mi pa res ni bil nič posebnega.

Skupaj sem prevozil 3.300 km.

jaz sem podobno naredil lani. Dol ga žgal do Gevgelije, potem pa celina in Peleponez, nazaj pa ladja... Se strinjam, da je veliko udobneje in morda tudi ugodneje na palubi pirčke pit kot pa si hrbet lamat s tišanjem po "AC"..

Letos pa pade BiH, CG, ALB z motorjem, nazaj pa iz Igumenitse z ladjo...

Drugače pa Grčija je super, priporočam dalj časa na Peleponezu, kot na "celini"

LP
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
Bila lani poleti, 14 dni potovanja po Grčiji s poudarkom na Peloponezu. Varianta šotor.
Štart v sloveniji, preko hrvaške, srbije, makedonije, končna postaja meteore v Grčiji,
začela sva okoli 11h, 12h ponoči,
vmes sva se ponoči ustavila 2x za 0,5h spanja in pa potem pred mejo v Makedoniji za malo daljši postanek,
v Meteore sva pirspela okrog 10h, 11h zvečer

Kakršnih koli težav pri prestopu meje nisva imela, niti čakanja ni bilo (v smeri proti Grčiji), na poti nazaj sva čakala samo na meji
Grčija - Makedonija (če se se prov spomnim).

Pri vračanju domov sva obiskala še Ohrid za 2,3 dni in potem pot pod noge do Srbije in naprej v Slovenijo.

Kolk je vse skupaj naneslo km morm poiskat dnevnik. Cenovno pa je z ogledi, bencinom, cestninami, hrano, pijačo, spanjem,... naneslo cca. 700 eurov na osebo.