Grčija z avtom - celinski del

I

Izbrisan uporabnik #9334

Potrjujem, sedaj je avtocesta do Soluna popolnoma urejena (Vladičin Han in Makedonija). Nisem še seštel cifer, ker cestnine so pa res nadležne, toda po občutku za Srbijo nekako 50 Ejev, Makedonija kakih 10, Grčija pa kar konkretno, do Lefkade (od Soluna) zna biti okoli 60 Ejev. Zoprno je pač, da cestnine pobirajo na vsakih nekaj metrov ... tako da glede tega sploh ni dopust :norec: .
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
To si šel s tovornjakom al od kje ti te cifre?
Jaz sem dal v Srbiji 9.96eur. 25.60 eur hrvaška.
Makedonija nevem točno, par eur. Nisem s svojo kartico in nimam dostopa da pogledam, grčija pa tudi ni blo več kot 15 vse skupaj več ziher ne ker sem skos z drobižem plačeval.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, z osebnim avtom je bistveno ceneje ...

Ok, toda v Srbiji te ocenjujejo po kategorijah - 3. kategorija je menda skupna masa preko 3500 kg, kar pa običajen avtodom ni. Pa te poizkušajo vsepovsod opaliti po tretji kategoriji ... :zavijazocmi: - dokler nisem pokazal prometne.
No, v Grčiji te pa ocenjujejo na višino, imajo kar priročen širakelj namontiran na steni hišice, s katerim te pomerijo, koliko si visok. :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Aja avtodom to je drugo ja. To moreš pri hrvatih tudi pazit. Če mas transporterja in 6 desk na strehi in gres na avtomatsko cestninsko ti rukne za šleparja :)